speaker-info

Dorota Jędrasik

Bioenergetyka

Studiuję na Wydziale Psychologii ze specjalizacją Psychoterapia i Terapia Seksualna Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Jednocześnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii lowenowskiej – Analizy Bioenergetycznej, akredytowanego przez Florida Society for Bioenergetics Analysis. Obecnie mam tytuł Bioenergetic Analysis Facilitator. W kręgu moich zainteresowań znajduje się praca ze snami połączona ze świadomością ciała .

Z psychoterapią zetknęłam się 20 lat temu jako mama dziecka z zespołem Aspergera. Wspierając mojego syna w rozwoju, korzystałam z różnorodnych form pomocy psychologicznej i psychoterapii. Po latach własnego procesu postanowiłam sama zająć się pomaganiem. Jako, że postrzegam człowieka jako całość, jego osobowość na płaszczyźnie psychicznej jak i fizycznej, najbliższym mi stał się nurt psychoterapii lowenowskiej, który łączy psychoanalizę z pracą z ciałem.

Jestem mężatką, mam dwóch synów.

evolutio-psychoterapiacialem.pl

Moje zajęcia

Wstęp do Analizy Bioenergetycznej

Sala B

Analiza Bioenergetyczna (Bioenergetyka zwana też w uproszczeniu pracą z ciałem metodą Alexandra Lowena) to fascynująca modalność terapeutyczna łącząca klasyczną psychoanalizę z pracą z ciałem. Podczas półtoragodzinnego wykładu zaprezentujemy w skrócie jej twórcę Alexandra Lowena, jej genezę oraz jej podstawowe założenia. Przybliżymy teorię struktury charakteru, zawieszeń emocji w ciele oraz narzędzia wykorzystywane w Bioenergetyce.

Wykłady
Więcej

Ciało w Emocjach, Emocje w ciele – warsztat pracy z ciałem metodą Alexandra Lowena

Sala C

Każda emocja ma swoją ekspresję- jest ruchem, który dąży ze środka ciała ku jego powierzchni. Smutek domaga się płaczu, złość tupania czy krzyku, na lęk reagujemy ucieczką bądź atakiem. Niewyrażone, zatrzymane emocje wpisują się w nasze ciała. Wstrzymany szloch usztywnia przeponę i klatkę piersiowa, wtłacza do gardła ‚gulę’, złość ‚jeży’ kark i zaciska szczęki, lęk […]

Warsztaty
Więcej