speaker-info

Karolina Kulesza

Bioenergetyka

Z terapeutyczną pracą poprzez ciało spotkałam się po raz pierwszy 6 lat temu podczas rocznego Programu Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt. Siła metody i jej skuteczność w szybkim docieraniu do sedna zrobiły na mnie duże wrażenie. Obecnie jestem uczestniczką czteroletniego szkolenia w pracy z ciałem metodą Alexandra Lowena, której podstawowym założeniem jest, że umysł i ciało człowieka są tożsame i by dokonać skutecznej i trwałej zmiany na poziomie umysłu, należy równolegle pracować z ciałem. W czerwcu 2015 uzyskałam tytuł Bioenergetic Analysis Facilitator.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat zaangażowana byłam w szeroko rozumianą pomoc psychologiczną- odbyłam wolontariat m.in. w Powiślańskiej Fundacji Społecznej, Stowarzyszeniu Integracja, Towarzystwie Pomocy Młodzieży. Swoją wiedzę poszerzałam podczas stażu na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Nowowiejskiego oraz jako członek zespołu reflektującego w Młodzieżowym Ośrodku Pomocy.

Prywatnie jestem żoną i mamą.

evolutio-psychoterapiacialem.pl

Moje zajęcia

Wstęp do Analizy Bioenergetycznej

Sala B

Analiza Bioenergetyczna (Bioenergetyka zwana też w uproszczeniu pracą z ciałem metodą Alexandra Lowena) to fascynująca modalność terapeutyczna łącząca klasyczną psychoanalizę z pracą z ciałem. Podczas półtoragodzinnego wykładu zaprezentujemy w skrócie jej twórcę Alexandra Lowena, jej genezę oraz jej podstawowe założenia. Przybliżymy teorię struktury charakteru, zawieszeń emocji w ciele oraz narzędzia wykorzystywane w Bioenergetyce.

Wykłady
Więcej

Ciało w Emocjach, Emocje w ciele – warsztat pracy z ciałem metodą Alexandra Lowena

Sala C

Każda emocja ma swoją ekspresję- jest ruchem, który dąży ze środka ciała ku jego powierzchni. Smutek domaga się płaczu, złość tupania czy krzyku, na lęk reagujemy ucieczką bądź atakiem. Niewyrażone, zatrzymane emocje wpisują się w nasze ciała. Wstrzymany szloch usztywnia przeponę i klatkę piersiowa, wtłacza do gardła ‚gulę’, złość ‚jeży’ kark i zaciska szczęki, lęk […]

Warsztaty
Więcej