I Edycja Festiwalu 22-23.04.2016r.

Fotorelacja: facebook.com/media/set/?set=a.1325194724164295.1073741830.1277026108981157

Wideo relacja: facebook.com/swiadomoscciala/videos

 

PROGRAM I Edycji Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem 23-24.04.2016r. w Gdańsku

 

OPISY WYKŁADÓW:

OBRAZ RUCHU – PODSTAWY ANALIZY RUCHU LABANA

Prowadząca: Hanna Jurczak

Wykład ma na celu przedstawienie podstawowych aspektów ruchu opisywanych przez Labana, takich jak: Ciało, Wysiłek, Kształt, Przestrzeń. Będę zapraszać do zaciekawienia się swoim ruchem i jego wpływem na nasz stan na co dzień.
Jak ma się moje ciało kiedy załatwiam swoje sprawy? Jaki mój ruch sprzyja odpoczynkowi, a jaki relacji z innymi? W jaki sposób przemierzam przestrzeń miasta, a w jaki przechodzę przez łąkę?
Pobawimy się widzeniem ruchu.

* * *

ŁAGODNA BIO-ENERGETYKA DR EVY REICH – UWALNIANIE PAMIĘCI CIAŁA

Prowadząca: Marta Targońska

Nasze ciało domaga się prawdy i poprzez różnego rodzaju dolegliwości chce abyśmy uwolnij zapisane w nim wspomnienia i uświadomili sobie głęboko schowane i stłumione emocje.

Łagodna Bio-Energetyka umożliwia poznanie i zrozumienie własnej historii zapisanej w pamięci ciała, pozwala świadomie przeżyć emocje i przemienić je w uczucia, których sens i przyczyny są dla nas jasne.

Łagodna Bio-Energetyka to model zarówno edukacyjny, jak i terapeutyczny łączący terapię werbalną z pracą z ciałem, która dzięki delikatnemu dotykowi umożliwia:

 • zharmonizować pracę narządów wewnętrznych,
 • wzmocnić system energetyczny i odpornościowy człowieka,
 • odzyskać siły witalne,
 • przepracować traumy, żałobę, trudne doświadczenia życiowe
 • rozpoznać i przekształcić nieświadome systemy obronne i blokady,
 • eliminować dysfunkcje związane z niepełnosprawnością, depresją, traumą, nerwicami, nadpobudliwością.

To terapia, która skutecznie pomaga ludziom w każdym wieku, od poczęcia aż do śmierci. W skład terapii wchodzi ok. 30 technik przywracających zdrowie oraz wspomagających rozwój m.in. Masaż Dotyk Motyla.

* * *

WSTĘP DO BIOENERGETYKI

Prowadzący: Ryszard Tafel

W części wykładowej zostaną przedstawione założenia , tezy i cele Analizy Bioenergetycznej oraz podstawowe pojęcia związane z tą forma pracy nad sobą .
Poznamy genezę powstania tego nurtu psychoterapii oraz przybliżona zostanie historia jego twórców A.Lowena i J. Pierrakosa.
Dowiemy się czym Bioenergetyka jest i jak postrzega człowieka , który jest jednością ciała , umysłu oraz jego procesów energetycznych .
Jak odzwierciedla się umysł w ciele i jak struktura ciała determinuje wzorce myślenia i odczuwania .
Zostaną wyjaśnione podstawowe pojęcia Bioenergetyki jak ugruntowanie , oddech, przepływ energii , kontakt i granice .
W końcu będzie okazja do zrozumienia co wyróżnia Analizę Bioenergetyczna wsród innych metod psychoterapii oraz pracy z ciałem.
* * *

WSTĘP DO ANALIZY BIOENERGETYCZNEJ

Prowadząca: Dorota Jędrasik

Będzie to krótka teoretyczna prezentacja metody, zapoznanie z jej historią, założeniami i podstawowymi pojęciami.

* * *

WYKŁAD Z TECHNIKI ALEXANDRA

Prowadząca: Agata Ziemniewicz

Podczas wykładu z Techniki Alexandra zostaną naświetlone podstawowe zagadnienia związane z tą metodą tj.

 • The primary control
 • Directions
 • Inhibition
 • Non-doing
 • End-gaining
 • Faulty sensory perception

Jak również przez proste grupowe ćwiczenia zastanie pokazane dlaczego ta metoda nazywana jest metodą reedukacji psychofizycznej.

Poprzez świadome, nieustanne myślenie możemy w pełni, bez stresu i bólu używać naszego ciała. Rozpoznanie stresu, który prowadzi do napięć, pomaga zmniejszyć lub zniwelować bóle tj. karku, szyi czy głowy. Co więcej nasze ciało nauczy się bardziej prawidłowo i swobodniej funkcjonować, co w konsekwencji doprowadzi do obniżenia poziomu zmęczenia, ułatwi oddychanie oraz poprawi jakość życia. Ta oto reedukacja psychofizyczna – bo o tym mowa – czyli świadome używanie ciała i wyzbywanie się niekorzystnych nawyków oraz napięć powodujących niekontrolowane działania to Technika Alexandra. Warto wspomnieć, iż nie jest to kolejna metoda relaksacyjna, gdyż jest to zwiększenie swobody w ruchu i działaniu. Relaks jest niejako efektem ubocznym pracy nad sobą.

Podczas wykładu z Techniki Alexandra zostaną naświetlone podstawowe zagadnienia związane z tą niezwykle prostą, znaną na całym świecie metodą pracy z ciałem. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie – co to jest Technika Alexandra? – jak również przez proste, grupowe ćwiczenia poznamy siłę przyzwyczajeń i myśli.

* * *

WIELOWYMIAROWOŚĆ I PROSTOTA JOGI

Prowadząca: Anna Haracz

Joga, z którą obecnie mamy styczność przywędrowała do nas dzięki Krishnamacharii i jego trzem uczniom: B.K.S Iyengarowi, Patabi Joysowi oraz Śriwatsy Ramaswamiemu. Wszyscy ci znaczący nauczyciele wyemigrowali z Indii, bądź często podróżowali po Europie i Stanach Zjednoczonych ucząc według swojego autorskiego programu głownie asan i pranayamy. Tylko te dwa segmenty były przyswajalne dla ludzi z odmiennego kręgu kulturowego. I choć nauczyciele byli joginami w pełni tego słowa znaczeniu i nauczali ośmiostopniowej jogi to bardzo dużą popularność zdobyły sobie przede wszystkim asany, czyli ćwiczenia fizyczne. Na przestrzeni ostatnich piętnastu lat bardzo szybko praktyka duchowa zamieniła się w produkt. I o tym produkcie będziemy rozmawiać w trakcie mojego wykładu

* * *

UWALNIANIE NAPIĘĆ Z CIAŁA – ĆWICZENIA TRE® dr Davida Berceliego – wprowadzenie do metody

Prowadząca: Katarzyna Magdalena Blicharz

Podczas wykładu zostanie omówione zagadnienie stresu, objawy, źródła stresu oraz jego wpływ na funkcjonowanie człowieka. Przedstawimy ćwiczenia TRE® dr. Davida Berceliego jako skuteczną metodę uwalniania napięć z ciała, przywracającą równowagę na poziomie fizycznym, emocjonalny i psychicznym. Pokażemy jak ćwiczenia wpływają na neurologię mózgu, kontakt z ciałem i emocjami. Zostaną omówione korzyści płynące ze stosowania ćwiczeń TRE zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

* * *

PODSTAWY ACCESS CONSCIOUSNESS™ – CZYLI SKĄD WIEDZIEĆ, ŻE SIĘ WIE?

Prowadząca: Magdalena Żesławska

Poprowadzę Cię przez podstawy fenomenalnej metody pracą z ciałem i świadomością Access Consciousness™.
Co to znaczy mieć dostęp do siebie i swojej świadomości – tak naprawdę?

Na tym warsztacie dowiesz się:
– jak znaleźć samego siebie ponad labiryntem myśli
– jak naszym samopoczuciem i powodzeniem w życiu kierują nasze przekonania
– jak przypomnieć sobie o swojej intuicji, zaufać jej i poszerzyć ponad to, co do tej pory uznawaliśmy za możliwe
– czym jest Bars – energetyczny masaż głowy – który uwalnia ogromne ilości zablokowanej energii w naszym ciele i rzeczywistości – i jak z niego korzystać gdy naprawdę – NAPRAWDĘ pragniesz zmiany.

* * *

LOMI – DOTYK, KTÓRY BUDZI DUSZĘ

Prowadząca: Karolina Legucka

Działanie masażu LOMI LOMI NUI jest wielopłaszczyznowe. Można je zaobserwować na wszystkich poziomach ludzkiego bytu. Na poziomie fizycznym możemy zaobserwować oddziaływanie na tkankę skórną, mięśniową i aparat więzadłowy, ale również na wszystkie nasze układy i narządy wewnętrzne ( układ krążenia, chłonny, nerwowy, kostny, trawienny itd.).
Ma działanie kosmetyczne – dobre ukrwienie czyni pięknym – pobudza oddychanie skórne, poprawia czynność gruczołów łojowych i potowych.
Dzięki masażowi stwardniałe tkanki stają się znowu miękkie, a włókna mięśniowe są znowu właściwie ustawione i napięte. Działanie na poziomie energetycznym pomaga w prawidłowym przepływie energii życiowej, przywraca pierwotny stan lekkości i radości . Na poziomie psychicznym i emocjonalnym masaż może usunąć istniejące obawy i lęki. Dzięki temu wzrośnie emocjonalna równowaga i powróci moc, która pomoże przyjrzeć się ewentualnym problemom i da siłę zajęcia się nimi i poszukania sposobów na ich rozwiązanie.
Często pacjenci nie mogą dokładnie opisać swoich dolegliwości, które mają ogólną naturę: stres, napięcie, zmęczenie, presja, zobojętnienie, zupełny brak zainteresowania. Masaż LOMI LOMI NUI to rytuał, który wspiera realizowanie intencji z jaką pacjent kładzie się na stole do masażu, pozwala uwolnić to, co stare a otwiera na nowe. Budzi do działania…….BUDZI DUSZĘ.

* * *

REEDUKOWAĆ MÓZG – REFLEKSOTERAPIA

Prowadząca: Aleksandra Adamiak

Mój wykład dotyczy reedukacji mózgu , czyli wykorzystania zabiegów refleksologii twarzy, rąk i stóp, w celu poprawy pracy poszczególnych płatów mózgowych, ogólnie pracy mózgu oraz całego organizmu. Zabiegi te są dedykowane osobom, dzieciom ze specjalnymi potrzebami. Mówiąc specjalne potrzeby… mam na myśli różne problemy edukacyjne, problemy zachwania, problemy mentalne, Autyzm, ADHD…oraz osobom z problemami genetycznymi i wieloma innymi chorobami. Techniki pracy – refleksoterapii zawarte są w terapii pod nazwą Temprana Reflex Therapy, co w języku hiszpańskim znaczy wczesna rehabilitacja.

* * *

MA-URI® HEALING ARTS – UZDRAWIANIE, ROZWÓJ, DUCHOWOŚĆ

Prowadząca: HAnia Świątkowska

W MA-URI® ciało to brama, która otwiera umysł na świat emocji i ducha, brama do odkrywania mocy, piękna i miłości, które każdy z nas nosi w sobie. Poznaj język swojego ciała. Rozpoznaj w nim swojego osobistego przewodnika, który pomoże Ci podejmować decyzje związane z samorealizacją, związkami, zdrowiem.
W MA-URI® stosujemy dotyk uważności, akceptacji pozwalający stopniowo odzyskiwać miłość do siebie, uwalniać ciało i duszę z ograniczeń i kontaktować się z miejscem swojej mocy, pomaga odpowiedzieć na pytania kim jesteśmy, skąd przybyliśmy i dokąd zmierzamy.

Zapraszam na wykład, w którym podzielę się doświadczeniem i wiedzą o narzędziach jakimi pracujemy w MA-URI®, opowiem o cudzie samo-uzdrawiania na wielu poziomach o pasji i podążaniu ścieżką samopoznania.

MA-URI® Healing Arts to kompletny system przemiany świadomości i sztuka uzdrawiania poprzez pracę z ciałem.

Wywodzi się z tradycji Polinezyjskich szkół wiedzy. System ten posługuje się wyjątkowym treningiem wzorowanym na rdzennych maoryskich i hawajskich metodach inicjacji psychiki i ciała w procesie podnoszenia poziomu świadomości. Pozwala na efektywne uzdrawianie wzorców lęku i niemocy, zakodowanych na poziomie komórkowym ciała i pełne, połączenie z całym Stworzeniem i własnym Przeznaczeniem.

* * *

TERAPIA CZASZKOWO – KRZYŻOWA

Prowadząca: Bożena Przyjemska

Terapia czaszkowo-krzyżowa polega na bardzo delikatnej manipulacji i uciskaniu w obrębie czaszki, miednicy, przepony, klatki piersiowej i kości krzyżowej, w celu rozluźnienia struktur łączno-tkankowych, których napięcie może przysporzyć wiele kłopotów zdrowotnych. Jest terapią powięzi. Ponieważ układ powięzi zbudowany jest z tkanki łącznej, terapia czaszkowo – krzyżowa mobilizuje do lepszej pracy wszystkie organy w których ta tkanka się znajduje. Terapia poprawia krążenie w naczyniach, ukrwienie narządów i pracę układu nerwowego. Podstawy tej terapii oparte są na anatomii i fizjologii. W tej terapii wykorzystujemy trzy fizjologiczne rytmy naszego organizmu: rytm bicia serca(puls), rytm oddechowy i rytm kranialny (tętnienia płynu mózgowo-rdzeniowego). Jej holistyczne działanie na organizm wykorzystuje zdolności samoregulacji.

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest bardzo skuteczna, pomaga przy wielu problemach zdrowotnych. Przeznaczona jest głównie dla profesjonalnych terapeutów, ale mogą się jej nauczyć osoby, które chcą pomóc swojej rodzinie.

* * *

TECHNIKI RELAKSACJI – WACHLARZ INSPIRUJĄCYCH ĆWICZEŃ

WYKŁAD Z ELEMENTAMI WARSZTATU

Prowadząca: Dagmara Gmitrzak

Techniki relaksacji to zestaw skutecznych narzędzi, dzięki którym możemy pogłębić swoją świadomość ciała,
świadomość tego jak silne jest połączenie między ciałem i umysłem oraz tego jak wzajemnie na siebie wpływają.

Praktyka technik relaksacji pomaga zmniejszyć napięcie psychiczne i fizyczne, obniża ciśnienie oraz poziom hormonów stresu we krwi, pomaga również obniżyć lęk i niepokój, wspomaga w przypadku depresji i wyczerpania organizmu. Dzięki wprowadzeniu mózgu w stan alfa czy theta, jesteśmy bardziej odporni na stres, wzmacnia się nasz układ odpornościowy, doświadczamy więcej równowagi wewnętrznej, umysł jest bardziej kreatywny.

Techniki relaksacji to również znakomite narzędzia do rozwoju osobistego, dzięki którym możemy nauczyć się jak być w pełni tu i teraz, cieszyć się chwilą obecną i podejmować decyzje zgodne z naszym sercem.

Podczas wykładu z elementami praktycznymi przedstawię najważniejsze techniki relaksacji ciała, umysłu i serca.

-Trening autogenny-zestaw technik oparty na wzbudzaniu w sobie uczucia ciężkości, ciepła, poprzez stosowanie pozytywnych autosugestii
-Relaksacja Jacobsona- zestaw technik oparty na świadomym napinaniu i rozluźnianiu mięśni, aby osiągnąć efekt głębokiej relaksacji
-Twórcza wizualizacja- mózg nie odróżnia obrazów realnych od wyobrażeniowych, na tej wiedzy opierają się właśnie techniki twórczej wizualizacji.
-Mindufulness-praktyka uważności- dzięki niej uczymy się jaki być w pełni obecnym „tu i teraz”
-Koherencja serca- dzięki wprowadzeniu serca w stan koherencji, doświadczamy więcej spokoju, wzrasta nasza odporność, doświadczamy wewnętrznej równowagi

OPISY WARSZTATÓW:

ANATOMIA ŚWIADOMOŚCI

Prowadząca: Anna Haracz

Warsztat opiera się na budzeniu świadomości zasad anatomicznych i kinetycznych ludzkiego ciała poprzez pracę z obrazami i wyobrażeniami. Ma na celu ustalenie przepływu w całym organizmie, który pozwala na pełną płynność, szybkość i siłę ruchu bez generowania niepotrzebnego napięcia. Podstawową zasadą pracy jest poczucie przyjemności i rozluźnienia, które chroni przed nadprodukcją ruchową oraz kontuzjami. Jest sposobem na łagodne i skuteczne poradzenie sobie z trudnymi bądź już kontuzjowanymi miejscami w ciele.

Warsztat zawiera niektóre narzędzia, z kótrymi zapoznałam się biorąc udział w Gaga Intensive Summer Course w Batsheva Dance Company (Gaga – język ruchu Ohada Naharina) oraz poszukiwaniach własnych. Popracujemy nad wybranymii elementami tego nowego i wyjątkowego języka tańca. Improwizacyjny charakter zajęć stworzy przestrzeń by każdy mógł na swoim etapie poznawać i eksplorować własne ciało.

* * *

CIAŁO W EMOCJACH, EMOCJE W CIELE – WARSZTAT PRACY Z CIAŁEM METODĄ ALEXANDRA LOWENA

Prowadzące: Karolina Kulesza

Każda emocja ma swoją ekspresję – jest ruchem, który dąży ze środka ciała ku jego powierzchni. Smutek domaga się płaczu, złość tupania czy krzyku, na lęk reagujemy ucieczką bądź atakiem. Niewyrażone, zatrzymane emocje wpisują się w nasze ciała. Wstrzymany szloch usztywnia przeponę i klatkę piersiowa, wtłacza do gardła ‚gulę’, złość ‚jeży’ kark i zaciska szczęki, lęk podnosi ramiona i spłyca oddech. Każda niewyrażona emocja oznacza, że musi się w Twoim ciele zacisnąć jakiś mięsień, po to, by powstrzymać spontaniczny ruch na zewnątrz.

Zajęcia lowenowskie mają służyć uświadomieniu przewlekłych napięć, ich rozluźnieniu oraz bezpiecznemu uwolnieniu zamkniętych w nich emocji.

Jeśli chcesz lepiej poczuć swoje ciało i bardziej się w nim rozgościć- zapraszamy! Zapraszamy Cię na spotkanie z własnym ciałem, zapraszamy na spotkanie z całą / całym Tobą.

Przeciwwskazania do udziału w zajęciach:
– nadwrażliwość na krzyk
– terapia psychotropowa i stany psychotyczne
– ciąża i połóg
– aktualnie trwające stany ostre- pourazowe bądź infekcyjne
WAŻNE ! Uczestnictwo w zajęciach wiąże się niejednokrotnie z ekspresyjnym wyrażaniem emocji Twoich i innych uczestników grupy. Jeśli nie jesteś gotowy/gotowa na głośny krzyk, tupanie czy uderzanie, być może nie jest to dla Ciebie dobry moment na uczestnictwo.

* * *

GIMNASTYKA SEKSUALNA

Prowadząca: Anna Rykała

Filarami ekstatycznego, harmonijnego życia seksualnego są: ruch, oddech i dźwięk.
Zdolność do swobodnego, spontanicznego ruchu, głęboki oddech i „otwarte gardło” są niezbędne do doświadczenia pełnego orgazmu.

Ciało każdego z nas wyposażone jest w niewyobrażalny, orgazmiczny potencjał, moc do uzdrawiania i tworzenia.
Kluczem do tego potencjału są różnorodne aktywności: masaże, automasaże, ćwiczenia rozluźniające, rozciągające i ugruntowujące, pogłębiony oddech.
Harmonijne ich połączenie składa się na GIMNASTYKĘ SEKSUALNĄ, której celem jest przywrócenie lub zintensyfikowanie swobodnego, naturalnego przepływu energii w ciele.

Kluczowe w tych zajęciach będzie otwieranie, uruchamianie i ożywienie miednicy i bioder.

Pełny orgazm to taki, który obejmuje również serce, dlatego będziemy zajmować się również i tą sferą, poznając ćwiczenia otwierające serce.

Deserem będzie Ekstatyczny Masaż Pupy :)

Nastawcie się na dobrą zabawę i ekstatyczną przyjemność.

*Warsztat w ubraniach 😉

* * *

QIGONG – SHAOLIN LUOHAN KUNG

Prowadzący: Mariusz Jasiński

Klasztorny medyczny system QiGong stworzony przez mnichów w świątyni Shaolin. Systematyczna praktyka służy ochronie zdrowia, leczy organizm za pomocą bioenergii Qi, rozwija także umiejętność emisji Qi oraz optymalnie napełnia energią całe ciało.

* * *

TECHNIKA ALEXANDRA

Prowadząca: Agata Ziemniewicz

Za dużo stresu w codziennym życiu? Ból ramion, szyi, migreny czy dyskomfort to norma? Stosujesz różne rozwiązania, jednak nic nie działa na dłuższą metę?
To normalne, kiedy skupiasz się na skutkach, a nie na przyczynie!

Jeśli jesteś gotów być bardziej świadomy swojego ciała i zmienić nawyki myślowe tak by zapobiegać niż leczyć (się), to mam ogromną przyjemność zaprosić Cię na wykład oraz warsztaty „Pozwól aby…”

Co zyskasz dzięki nim?

– Poszerzysz swoją samoświadomość.
– Nauczysz się jak pozbywać się niepotrzebnych napięć.
– Zaczniesz ekonomiczniej używać ciała.
– Poprawisz swoje oddychanie.

* * *

KINEZJOLOGIA DLA WSZYSTKICH

Prowadząca: Joanna Zwoleńska

Kinesis – znaczy ruch.
Bez niego nie ma życia.
Dotyczy to wszystkich zjawisk kosmosu, tego co się dzieje w otaczającym nas świecie ,jak i każdego procesu naszego życia- tego na zewnątrz i tego wewnątrz.

Warsztat ma na celu przybliżyć wpływ aktywności fizycznej na jakość ogólnej percepcji naszego rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i fizycznego.
Holistyczny rozwój- to podstawa kinezjologii. Dotyczy to zarówno edukacji, dobrego samopoczucia, jak i realizacji naszych planów.
W programie uświadomimy -jeszcze bardziej- potęgę naturalnego rozwoju ruchowego, rolę naszych zmysłów i radosną zabawę , jako podstawowe źródła czerpania siły do codziennych działań i wyzwań.

W programie:
-trzy płaszczyzny ciała – trzy obszary intelektu / komunikowanie się , organizacja czasu i przestrzeni, koncentracja czyli zrozumienie/
-gimnastyka zmysłów
-naturalne zasoby ruchu
A to wszystko w dobrej, aktywnej zabawie, tańcu i improwizacji ruchowej.

* * *

KRÓTKI WSTĘP DO LIFE/ART PROCESS WG ANNY HALPRIN

Prowadząca: Joanna Zwoleńska

W stworzonej przez Annę Halprin metodzie Life/Art Process ciało stanowi centrum wszechstronnego kreatywnego procesu doświadczania. Podstawą jest pogłębienie cielesnej zdolności odczuwania przez pobudzenie i uwrażliwienie zmysłów. W efekcie staje się możliwy dostęp do świata wewnętrznych obrazów, które uzewnętrzniają się w spontanicznie stworzonym rysunku i następnie przetransponowane na ruch, co poprzez cielesną identyfikację i „postać“ (Gestalt) tańca umożliwia zrozumienie ukrytego przekazu w „pozawerbalnej przestrzeni“. Terapeutyczna ścieżka prowadzi od odczuwania do obrazu, następnie od obrazu do tańca – by z tańca powrócić ponownie do obrazu. W cyklicznym procesie kreatywnej ekspresji możliwy staje się rozwój, prowadzący w twórczym procesie oświadczenia do integracji wewnętrznego i zewnętrznego świata, wrażenia i wyrazu, tego co własne i od siebie oddalone, odsunięte.
Warsztat ten będzie krótkim wstępem do metody z doświadczeniem, jednak bez rozwijania procesu terapeutycznego.

* * *

LISTY OD CIAŁA

Prowadząca: Katarzyna Matejczyk

Technika wewnętrznego dialogu z ciałem – oddanie głosu ciału, by opowiedziało o swoich potrzebach, bolączkach, kondycji. Wsłuchanie się w cichy, nieustający
komunikat płynący z nóg, brzucha, pleców, barków, twarzy… Co Twoje ciało chce Ci powiedzieć o Twoim życiu?

* * *

GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA KOBIET – TRADYCJA BIAŁORUSKA

Prowadząca: Katarzyna Matejczyk

Gimnastyka Słowiańska to zestaw 27 ćwiczeń fizycznych i oddechowych mających na celu poprawę kobiecego ciała, które od dawien dawna stosowały kobiety na terytorium Białorusi. Słowiańska gimnastyka skierowana jest do wszystkich Kobiet, które chcą być zdrowe i atrakcyjne, niezależnie od wieku oraz kondycji.

Regularna praktyka poprawi sylwetkę kierując ją w naturalnym kierunku, a postawa będzie bardziej wyprostowana na skutek kobiecej samoświadomości. Gimnastyka masuje mięśnie miednicy, wzmacnia brzuch, plecy, jak również wpływa pozytywnie na kształt piersi, układ hormonalny i rozrodczy, a w szczególności siły życiowe Kobiety -niezależnie od pory roku.

Opis zajęć:

Na zajęciach wykonamy 7 z 27 ćwiczeń Gimnastyki Słowiańskiej dla Kobiet – Tradycyjnej Białoruskiej, wyliczonych zgodnie z dniem Słonecznym oraz cyklem Księżyca na dany dzień w którym będziemy praktykować. Poznamy dzięki nim sekrety Kobiecego ciała oraz każda z nas przyjrzy się bliżej własnemu ciału poprzez świadomy i naturalny ruch zapisany w genach słowiańskich Kobiet. Praktyka przede wszystkim ma na celu utrzymanie w dobrym stanie kobiecego zdrowia fizycznego i emocjonalnego oraz zachowanie harmonii na co dzień.
Zachowała się ona do dziś ze względu na swój pozytywny wpływ na kobiece życie. A te które regularnie ją stosują promienieją zdrowiem, subtelną kobiecą siłą i powabem.
MOGĄ ĆWICZYĆ PANIE W KAŻDYM WIEKU I W KAŻDEJ KONDYCJI, TAKŻE W CIĄŻY.

Jak powinny być przygotowanie uczestniczki?

Na zajęcia należy przynieść luźny i wygodny strój, najlepiej jeśli będą to leginsy i t-shirt oraz coś do picia. Wszystkie ćwiczenia w tradycji słowiańskiej wykonuje się na boso oraz bez stanika. Dla Pań, które nie czują się z tym komfortowo dobrym rozwiązaniem jest stanik sportowy. Na zajęcia należy przynieść chustę i/lub koc. Dla osób o wrażliwych kolanach i łokciach rekomendowany jest dodatkowy gruby koc lub mata. Najlepiej wybrać starą chustę (a nie tą ulubioną), ponieważ będzie ona w stałym kontakcie z podłogą. Sugerujemy także nie najadać się bezpośrednio przed zajęciami ponieważ organizm kieruje wtedy swoją energię na trawienie a nie na ćwiczenia.

* * *

PRZEBUDŹ SWOJE CIAŁO – TANIEC SPONTANICZNY

Prowadzący: Bartosz Zadurski

Taniec spontaniczny jest zabawą i wewnętrzną podróżą w głąb siebie. To pozytywna praca z ciałem pozwalająca na uwolnienie tłumionych, często nieuświadomionych, emocji oraz na poznanie siebie. Poprzez taniec spontaniczny doświadczamy radości i ukojenia. Gdy wsłuchujemy się w potrzeby naszego ciała, pozwalając mu na swobodny ruch w rytm muzyki, sprawiamy, że doświadcza ono relaksacji.

Taniec spontaniczny to także wspaniała forma ekspresji dla osób, które lubią wprowadzać swoje ciało w stan ruchu, jednak – z powodu niechęci do zatłoczonej miejsc, dymu papierosowego czy widoku podchmielonych ludzi – nie mają chęci na klubowe imprezy

Zalety i korzyści płynące z tej formy pracy z ciałem:
– energetyzacja ciała,
– ożywiający i swobodny przepływ energii w ciele,
– zwiększenie świadomości swojego ciała,
– poczucie odprężenia fizycznego i spokoju psychicznego.

Zobacz wideo z Tańca Spontanicznego:
www.youtube.com/watch?v=TtUFeMO8Tsw

* * *

MASAŻ DOTYK MOTYLA DR EVY REICH

Prowadząca: Marta Targońska

Masaż Dotyk Motyla to krótka i wspaniała technika, która dzięki delikatnemu dotykowi rozpuszcza napięcia, łagodzi objawy stresu, poprawia biologiczne funkcjonowanie organizmu, uzdrawia traumy i odbudowuje energię. Każdy może nauczyć się go wykonywać.

W trakcie warsztatu Marta Targońska opowie w jaki sposób dzięki delikatnemu Masażowi Dotyk Motyla możemy pomóc sobie w dorosłym życiu, odbędzie się pokaz masażu oraz uczestnicy wykonają fragment masażu na sobie.

W trakcie spotkania wyjaśnię zależności między energią życiową, traumą i zbroją, mechanizmami obronnymi takimi jak napięcie mięśniowe czy objawy psychosomatyczne i o tym jak one wpływają na nasze życie. Będzie też o pamięć ciała, o tym jak wpływa na nasze życie oraz w jaki sposób możemy ją uwolnić aby czerpać radość z życia i budować relacje oparte na bliskość, akceptacji i zaufaniu.

* * *

POLARITY – RÓWNOWAŻENIE, RUCH I PULSACJA

Prowadząca: Marta Targońska

Terapia Polarity została stworzona przez lekarza naturoterapeuty, osteopatę i chiropraktyka Dr Randolpha Stone. Łączy w sobie wschodnie i zachodnie podejście do procesu leczenia i zdrowienia. Polarity pojmuje ciało jako energię i wykorzystuje siły życiowe emanujące z naszych dłoni, aby usunąć napięcia, rozpuścić blokady oraz przywrócić zdrowie i radość życia. Oferuje holistyczne, edukacyjne podeście do uzdrawiania, które daje osobie możliwość wzięcia odpowiedzialności za własne zdrowie, szczęście oraz przyspieszenie rozwoju duchowego.

W trakcie warsztatu omówię podstawowe zagadnienia Polarity opierającej się m.in. na medycynie ajurwedyjskiej, powiem o tym jak dzięki technikom równoważącym, odpowiedniemu odżywianiu i ćwiczeniom przywrócić równowagę w ciele i systemie energetycznym. Uczestnicy spotkania będą mogli doświadczyć Polarity na sobie.

* * *

LIVING DANCE FORM – TANECZNA PRAKTYKA PRACY Z CIAŁEM. SOLO I W PARZE

Prowadząca: Ewa Świtoń

Od pierwszego do ostatniego oddechu mamy do dyspozycji własne ciało…

Czy kładziesz się co wieczór spać z poczuciem, że należycie o nie dbasz, że okazujesz mu troskę, wdzięczność, miłość? Jeśli tak, z pewnością nie opuszcza Cię dobre samopoczucie, a Twoje życie jest pełne harmonii i szczęścia. Jeśli nie zawsze tak bywa, zapraszam na krótki warsztat wprowadzający w system pracy z ciałem Living Dance Form, na którym wspólnie poszukamy harmonii i przyjemności bycia we własnym ciele poprzez ruch i dotyk.

Tańcząc, odkrywamy drogę do mądrości, jaką kryje każda komórka naszego ciała. Stajemy się bardziej elastyczni nie tylko w ruchu, ale i w życiu codziennym, budujemy siłę fizyczną, ale i wzmacniamy się psychicznie. Odnajdując dom we własnym ciele, lepiej odnajdujemy się wśród ludzi. Dając sobie czas na relaks, ale i pobudzenie zasobów energetycznych, ofiarowujemy sobie lepszą jakość życia.

Poznane praktyki możesz wykorzystać w codziennym życiu, wykonując je samodzielnie lub z zaprzyjaźnioną osobą.

CO CIĘ CZEKA:

Ruch – poszukiwanie dostępu do różnorodnych jakości ruchowych. Taniec oparty na wyobraźni, bez utartych ścieżek – taka taneczna podróż w nieznane.

Dotyk – pełen uważności, ciepła i miękkości – który możemy sami sobie podarować, jak również obdarzyć nim innych.

Living Dance Form to ruchowy system pracy nad świadomością ciała nakierowany na harmonijny rozwój człowieka na poziomie fizycznym, emocjonalnym, umysłowym. Pozwala rozluźnić ciało, dotlenić jego komórki, oczyścić z toksyn powstających pod wpływem stresu, doświadczyć różnorodności własnych uczuć i emocji akceptując je takimi jakie są, a poprzez swobodną improwizację daje szansę na uwolnienie myśli od nieuświadomionych schematów blokujących nasze działanie i kontakty z innymi ludźmi. Ponadto pobudza siły witalne dzięki energii docierającej wszędzie tam gdzie kierujemy naszą uwagę w czasie tańca. Uczy odnajdywać i poszerzać zasoby ruchowe. Wszystko to wydarza się w oparciu o pięć jakości:

MIĘKKOŚĆ, PŁYNNOŚĆ

ruch delikatny, bez wysiłkowy, odpuszczający. Daje uczucie błogości, rozluźnienia, uwrażliwia nas na bodźce wewnętrzne i zewnętrzne. Związany z żywiołem WODY.

SIŁA, OPÓR, SKUPIENIE

ruch angażujący mięśnie, pozwala wykorzystać opór świata zewnętrznego dla zaznaczenia struktury własnego ciała, jego siły i mocy. Związany z żywiołem ZIEMI.

ROZCIĄGANIE, POSZERZANIE, ELASTYCZNOŚĆ

ruch miękko wydłużający, elastyczny. Ekspansja na zewnątrz, ale i poszukiwanie przestrzeni wewnątrz ciała. Związany z żywiołem POWIETRZA.

DYNAMIZM, WYTRZYMAŁOŚĆ, ZMIANA

ruch szybki, aktywizujący cały szkielet. Częste zmiany, dynamizm, pozwala powiększać wytrzymałość ciała, zdolność szybkiej reakcji na bodziec, pomaga również uwalniać zablokowanie niewyrażone ruchy. Związany z żywiołem OGNIA.

NASTRÓJ, EMOCJA, ODDECH

wpuszczenie w ruch tego, co w tym momencie dla nas żywe, pozwala na integrację wszystkich poznanych jakości ruchowych. Podążanie za nastrojem, taniec życia, pozwalanie ciału na swobodę wyrażania się.

* * *

OD UGRUNTOWANIA DO PRZYJEMNOŚCI – WARSZTAT BIOENERGETYCZNY

Prowadzący: Ryszard Tafel

W części praktycznej każdy z uczestników będzie mógł doświadczyć :
– czym dla niego są ćwiczenia bioenergetyczne
– jak z nimi rezonuje w ciele
– z czym kontaktuje się doświadczając przepływu energii
– jak ciało reaguje na kontakt bliski i daleki
Uczestnicy bedą mieli okazje przyglądać się jak zintegrowany jest umysł z ciałem .
Poszukamy w ciele naszych ukrytych , zblokowanych uczuć i impulsów tak aby poczuć swoje prawo do przyjemności i życia w pełni

* * *

UWALNIANIE NAPIĘĆ Z CIAŁA – ĆWICZENIA TRE® dr Davida Berceliego – wprowadzenie do metody

Prowadząca: Katarzyna Magdalena Blicharz

Podczas 45 minutowego spotkania uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć na sobie metody TRE® dr. Davida Berceliego, dzięki której uwalniane są napięcia z ciała, powstałe podczas codziennych stresujących doświadczeń w pracy, w życiu prywatnym, jak też podczas urazów psychicznych i trudnych wydarzeń traumatycznych.
Metoda TRE® to sekwencja prostych ćwiczeń, która uruchamia neurogeniczne drżenia w ciele pomagające przywrócić równowagę na poziomie emocjonalnym, psychicznym i fizycznym. To naturalna forma leczenia umożliwiająca regulację emocji i uwolnienie napiętego ciała poprzez aktywację mechanizmu, który jest w każdym człowieku.

* * *

DOŚWIADCZANIE RUCHU – WYBRANE ZAGADNIENIA Z ANALIZY RUCHU LABANA

Prowadząca: Hanna Jurczak

W jaki sposób moje ciało chce poruszać się teraz? W jaki sposób decyduję o ruchu? Czego dowiaduję się o sobie? Co jest mi bliższe w chwili obecnej? Warsztat jest pogłębieniem wykładu w praktyce, ma na celu zainspirowanie do obserwacji swojego ruchu na co dzień, zaciekawienie informacjami, które dla nas niesie.
Będziemy wykorzystywać niektóre elementy improwizacji i kontakt improwizacji. Zatańczymy, damy sobie czas na refleksję i rozmowę.

* * *

PRZYJEMNOŚĆ RUCHU – WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO DLA KOBIET I MĘŻCZYZN

Prowadząca: Agnieszka Czubak

Ruch to życie, więcej ruchu to więcej życia, więcej energii, przestrzeń na więcej doświadczeń, na życie pełną piersią. Możemy przeżyć życie wykorzystując 30% swojego potencjału. Mamy jednak wybór i wszystko zależy od Nas. Podążanie za przyjemnością w ruchu przekłada się na zdolność dostrzegania większej przyjemności z samego faktu życia.

Jeśli czujesz, że Twoje ciało potrzebuje rozluźnienia, relaksu, ruchu, który da Ci przyjemność zapraszam!

Często jest tak, że w pędzie codzienności żyjemy schematycznie – idziemy do pracy, wykonujemy polecenia, żyjemy nie zastanawiając się, co jest dla mnie ważne, w którą stronę chcę iść. Te warsztaty w bezpiecznej przestrzeni pomogą Ci skontaktować się z tym, co czujesz, co czuje Twoje ciało, co na dany moment jest dla Ciebie ważne, jak czuć więcej radości w życiu. Spotkania te pomogą Ci też w komunikacji i z przełamywaniem barier w spotkaniach z ludźmi.

Warsztaty są dla każdego bez względu na wiek czy płeć.

* * *

PRZYJEMNOŚĆ RUCHU – POZNAJ RÓŻNE ODCIENIE SWOJEJ KOBIECOŚCI

Prowadząca: Agnieszka Czubak

Poczuj się kobieco w swoim ciele, poczuj jak rozgaszczasz się w swoim ciele, z ciekawością poznajesz je na nowo ciesząc swoją kobiecością, zmysłowością, seksualnością. Poznaj różne obszary swojej kobiecości – od dzikości po delikatność..

Często jest tak, że na siłę próbujemy schudnąć lub coś zmienić w swoim ciele, co kończy się kilkoma zajęciami w klubie fitness lub restrykcyjną dietą. Takie zachowanie może dostarczać stres do naszego ciała. Dopiero, kiedy pokochamy i zaakceptujemy siebie takimi, jakimi jesteśmy nasze ciało naturalnie zacznie pięknieć. Poczuj, że jesteś doskonała i piękna dokładnie taka, jaka jesteś i naucz się czerpać przyjemność z ruchu.

Warsztaty dla kobiet w każdym wieku.

* * *

W RYTMIE ODDECHU – PODSTAWY VINYASY. SESJA ASHTANGA VINYASA YOGA

Prowadzący: Artur Chruszcz, Eloisa Fernandez Iskandar

Ashtanga Yoga to dynamiczna forma jogi, charakteryzująca się płynnymi przejściami między pozycjami, połączonymi oddechem. Poprzez ciągłą synchronizacje asan (pozycji ciała) z ruchem oddechu, równoważymy struktury i wzorce umysłowe odpowiadające za siłę, elestyczność i doskonałe zdrowie.

Podczas warsztatu poznamy podstawowe pozycje i wzorce ruchowe, oraz nauczymy się jak wykorzystywać oddech podczas praktyki jogi.

* * *

CHOREOTERAPIA – TERAPIA TAŃCEM

Prowadząca: Marta Grabowska

Jest to metoda psychoterapeutyczna, która wykorzystuje przede wszystkim taniec, ruch, oddech do pracy nad zmianą w sferze emocjonalnej, fizycznej, poznawczej, społecznej i duchowej. Poprzez pracę z ciałem, w ruchu i tańcu pozwalamy wyłonić się temu, co ukryte – treściom, emocjom, napięciom a następnie doprowadzić do rozładowania, ekspresji, identyfikacji , poszukiwania i integracji co prowadzi do większej świadomości i mocy. Pracując tą metodą doświadczamy poczucia sprawstwa i jedności pomiędzy naszym ciałem, umysłem, emocjami. Nasze ciało dobrze wie, co jest dla niego najlepsze. Jeżeli pozwolimy sobie na autentyczność w ruchu i tańcu, to dotrzemy tam gdzie nasz rozwój jest hamowany, gdzie potrzebna jest zmiana i w bezpieczny i świadomy sposób dokonamy jej.
Jest to forma pracy grupowej. Grupa może dać nam informacje zwrotną bez oceniania. Jest miejscem doświadczania i budowania relacji i więzi. Może nas zapraszać do zmian.

* * *

KUNDALINI JOGA – DOŚWIADCZENIE DUSZY W CIELE

Prowadząca: Katarzyna Jaworska

Zapraszam cię na poranną energetyzującą sesję kundalini jogi wg przekazu Yogi Bhajana, która jest przeznaczona dla wszystkich osób poszukujących harmonii między ciałem, umysłem i duszą. Praktyka kundalini jogi uczy, jak przez świadomą pracę z ciałem i oddechem pokonywać swoje ograniczenia fizyczne i mentalne, rozwijać świadomość oraz naturalny potencjał, być „tu i teraz” w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Na zajęciach będziemy praktykować kriyę – zestaw ćwiczeń, nastawiony na osiągnięcie konkretnego efektu. W skład kriyi wchodzą: sekwencja asan (pozycji), pranayama (praca z oddechem), mudry (układy dłoni i palców), bandhy (zamki), relaksacja, medytacja oraz mantry (słowa mocy i intencji).

Możliwe korzyści z sesji:
– doświadczysz świadomej obecności w ciele
– odnowisz zasoby energii życiowej, poczujesz lekkość i radość
– przetransformujesz emocje i uwolnisz blokady energetyczne w ciele
– oczyścisz umysł, poczujesz spokój wewnętrzny, zrelaksujesz ciało i ducha

A w przypadku regularnej praktyki:
– wyraźnie uelastycznisz ciało i trwale obniżysz poziom napięcia i stresu
– pogłębisz samoświadomość, zaczniesz zmieniać autodestrukcyjne nawyki i ograniczające programy mentalne
– dotrzesz do wewnętrznego potencjału twórczego, który istnieje w każdym z nas
– zintegrujesz ciało, umysł i duszę – poczujesz jedność ze sobą i światem

Doświadczenie nie jest konieczne. Na zajęcia przyjdź w wygodnym stroju i weź ze sobą coś ciepłego do okrycia się na relaksie.

* * *

TOŻSAMOŚĆ… KIM JESTEM? ODPOWIEDZI POSZUKAJ W CIELE

Prowadząca: Ewa Paszkowska – Demidowska

Gdyby nie było luster, gdybyś nigdy nikogo podobnego sobie nie widział, gdybyś całą wiedzę o sobie czerpał tylko na podstawie tego co czujesz… . Jak myślisz jaki obraz siebie byś zobaczył ? I czy byłby on tożsamy z tym o dzisiaj wiesz o sobie…
Czy bazując tylko na tym co czujesz możesz zobaczyć swój kształt ? Czy dotykając siebie, przesuwając ręką po swoim ciele możesz dowiedzieć się kim jesteś i dokąd zmierzasz…
A kiedy już wiesz dokąd iść to skąd bieżesz moc by poruszyć ciało?
Skąd wiesz co trzeba zrobić żeby wstać i iść .
Idziesz, nie ma muzyki która wyznaczała by rytm ale ty i tak wiesz jak się poruszać
Gdzie jest ta niesłyszalna przez nikogo innego muzyka która wyznacza rytm twojego ciała…
Kim jest choreograf który stworzył ten a nie inny sposób w jaki poprzez ruch wyrażasz swoje emocje….
Na te i na wiele innych pytań spróbujmy sobie odpowiedzić pzez dwa dni warsztów.
Pierwszego dnia sprubujemy sie zobaczyć i usłysześ swoimi zmysłami…
Drugiego dnia spróbujemy dowiedzieć się skąd bierze się w nas moc do życia i jaka jest różnica między mocą a siłą…..

* * *

KONTAKT IMPROWIZACJA

Prowadząca: Anna Haracz

KONTAKT IMPROWIZACJA 
”(CI) jest rodzajem tańca, improwizacją taneczną, w której punkty fizycznego kontaktu są punktami, w których rozpoczyna się eksploracja ruchu poprzez improwizacje. Jest jedną z lepiej znanych i chyba najbardziej charakterystyczną formą tańca współczesnego.

CI jest wykorzystywane przez artystów, performerów i tancerzy, jest używane w treningach rozwijania wrażliwości ciała, w pracy z ciałem czy terapii tańcem, jest przedmiotem kursów w szkołach tańca, tematem dla prac magisterskich i doktorskich oraz książek edukacyjnych.

Jak tańczyć z pierwszym partnerem, jakim jest dla nas podłoga? Co pozwala nam poczuć się bezpiecznie w tańcu i jak przekazać to poczucie bezpieczeństwa naszemu partnerowi? Poprzez proste ćwiczenia odkryjemy jak wchodzić w taniec. Skupimy się na słuchaniu i czytaniu naszego własnego ciała, po to, by łatwiej nam było słuchać i czytać ciało partnera.

* * *

CIAŁO MOIM ŹRÓDŁEM

Prowadząca: Justyna Gruszka

* * *

MOLEKULARNA DEMANIFESTACJA CZYLI JAKI POTENCJAŁ MAJĄ RĘCE?

Prowadząca: Magdalena Żesławska

Gdyby okazało się, że możesz wszystko zmieniać, wykorzystując zdolności energetyczne, które już masz, to czy skorzystałbyś z tego zaproszenia?

Na tym warsztacie doświadczysz:
– jakie pokłady energii masz do swojej dyspozycji
– jak dokonywać zmian w strukturze wody (ewentualnie wina :), a na pewno w ciele dzięki prostemu, a zarazem potężnemu zabiegowi energetycznemu metody Access Consciousness™
– jak wykonywać zabieg, który z powodzeniem może znaleźć się w gabinecie medycyny komplementarnej (alternatywnej), choć nie mieści się w żadnej kategorii zabiegów, terapii, itd.
– doświadczysz tego, że możesz wszystko… To Ty jesteś tzw. cudotwórcą, nawet jeśli gdzieś po drodze uwierzyłeś, że nim nie jesteś. Jesteś! I teraz masz narzędzia potrzebne do tego, by było to proste.

Puścimy również oko do sceptyków: na potrzeby analitycznych umysłów przygotowane zostaną papierki lakmusowe.
Cudotwórcy, przybywajcie!

* * *

MEDYTACJA AKTYWNA OSHO ~ MAHAMUDRA

Prowadząca: Alicja Sonya Bednarek

„Mahamudra jest tym stanem twojego istnienia,
kiedy nie jesteś oddzielony od całości.
Mahamudra jest głębokim seksualnym orgazmem z całością.
Orgazm jest stanem kiedy twoje ciało już przestało być materią.
Wibruje jak energia, elektryczność.
Stajesz się tańczącą energią i nie ma dla Ciebie granic.
Kiedy to samo wydarza się nie z inną osobą, ale z całą egzystencją
Wtedy jest Mahamudra, wtedy jest wielki orgazm.” ~ Osho

Medytację Mahamudra, opracowaną przez Osho, każdy wykona indywidualnie, ale zrobimy to jednocześnie całą grupą, ufam, tworząc w ten sposób niezwykłe doświadczenie. Naturalnie, na co dzień możesz ją też wykonywać w pojedynkę. Wtedy, gdy praktykowana regularnie, może stać się katalizatorem prowadzącym do doświadczenia, chociaż przez moment, tego najwyższego możliwego stanu świadomości. Składa się z 2 etapów.

Pierwszy etap

Wprowadza w stan, w którym całkowicie oddajesz siebie egzystencji i pozwalasz energii twojego ciała by się poruszała, ale nie zgodnie z twoim umysłem, tylko zgodnie z uniwersalnym duchem. Ten taniec nazywa się Latihan. Jeśli na to pozwolisz, w tym tańcu z chwili na chwilę będziesz czuć co raz większe piękno w sobie i zaczniesz doświadczać spotkania pomiędzy tobą a kosmosem. Twoje ciało od komórki do komórki będzie oczyszczane i otwierane na to połączenie. Aż poczujesz oblewający ciebie prysznic energii. Ten taniec będzie nie tylko na zewnątrz. Wewnątrz Ciebie też będzie tańczyła energia.

Drugi etap

W tym etapie otwierasz się na przepływ energii Nieba przez Ciebie. Gdy tak się stanie, twoje ciało zacznie całe drżeć w ekstatyczności. Wtedy właśnie łączysz się z kosmosem i kochasz się z całością. Potem kładziesz głowę i dłonie na Ziemi i przekazujesz jej tą energię. Bierzesz od Nieba, oddajesz Ziemi. Jesteś pustą świątynią pomiędzy nimi. Cały ten proces powtórzymy 7 razy.

W medytacji Mahamudra możesz poczuć, że jesteś naczyniem dla ekstatycznej energii, że jesteś tym, po co przyszedłeś na planetę Ziemia. Możesz poczuć, że tak naprawdę nie ma ciebie, jest tylko energia pulsująca we wszechświecie i jesteś jak fala pulsująca z oceanem. To jest Mahamudra.*

* * *

MEDYTACJA DYNAMICZNA CZYLI TAŃCE W MA-URI® PRAKTYKA ŚWIADOMEJ POSTURY CIAŁA

Prowadząca: HAnia Świątkowska

Na warsztacie poprzez Ruch i Taniec przyjrzymy się utrwalonym wzorcom ruchowym, które są zdeterminowane przez kody kulturowe, osobiste oraz różne nasze ograniczenia. Zapraszam do wspólnej nauki Tańców W MA-URI® w rytm muzyki polinezyjskiej zagłębimy się w :

Tanic Nga Hou E Wha(‘Taniec Czterech Wiatrów’), który działa w ramach Czterech Światów Postrzegania Rzeczywistości, oraz Taniec Albatrosa, który wprowadza w zagadnienie ekspansji, wychodzenia poza skupienie na sobie, wspomaga ukierunkowanie świadomość ku Światu, Rodzajowi Ludzkiemu i Stworzeniu. Uczy jak aktywować energię emocjonalną i ważne zasoby w każdym z nas, oraz wspomaga połączenie się w miłości z zewnętrzną rzeczywistością.

Tańce W MA-URI® – praktyka określonych pozycji ciała: Taniec Albatrosa, Putangi Tangi, Kotuku, Taniec Czterech Wiatrów, Ti Rakau. Są nie tylko ćwiczeniem fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym ale stosowane są, by pogłębić rozumienie siebie, w celu medytacji i osobistej transformacji w ruchu.

* * *

TANIEC HAWAJSKI HULA

Prowadząca: Justyna Miąc

HULA jest prostą, dostępną dla każdego formą pracy z ciałem. Tańcząc go podnosimy wewnętrzną energię, która wpływa pozytywnie na będące jednością z naszym ciałem: umysł, psychikę i emocje. Wzmacnia ogólną kondycje, stawy nabierają giętkości i elastyczności, a mięśnie się wzmacniają. Poprawie ulega również koordynacja ruchowa i koncentracja. Dzięki Hula na nowo odkrywa się, czym jest radość bycia w swoim ciele, wzrasta poziom samoakceptacji i poczucia własnej wartości. Zyskujemy pewność siebie i odwagę. Nasze ciało pięknieje, twarz się rozjaśnia, pojawia się błysk w oku, a znajomi zaczynają się pytać, „czy się zakochałaś/łeś?”

Swoje pierwsze kroki hula postawiłam w 2007 roku. Od tamtej pory trwam w nieustającym zachwycie nad pięknem i niezwykłością tego tańca. Im bardziej go poznaję i odkrywam, tym moja fascynacja nim wzrasta, a zapisana w prostych krokach i gestach mądrość i prawda o nas, o naszym życiu, wartościach jakimi należy się kierować jest dla mnie drogowskazem w życiu codziennym. Zawdzięczam to moim nauczycielom z Hawajów: Raylene Ha’alelea Kawaiae’a, Frank Kawikapuokalani Hewett i Joshua Lanakila Mangauil, Taupouri Tangaro.

Od 7 lat staram się, najlepiej jak potrafię, dzielić się swoją wiedzą na temat tradycji i kultury hawajskiej i prowadzę regularne zajęcia nauki hula w Trójmieście. Wiedząc jak bezcennym i wartościowym jest czerpanie wiedzy i nauki ‘u źródła” już po raz piąty organizuję w Polsce warsztaty kultury hawajskiej z poznanym na Hawajach nauczycielem Joshua Lanakila Mangauil.

* * *

ACROYOGA

Prowadzący: Agnieszka i Tomasz Jezior

AcroYoga, potocznie połączenie akrobatyki z jogą, ale czy tylko? Podstawą tej sztuki ruchu jest współpraca i zaufanie, tego właśnie nauczymy się na tych warsztatach. Zajęcia zostaną poprowadzone w sposób ciekawy i przede wszystkim bezpieczny. Zapoznamy się z podstawowymi pozycjami w Acroyodze, a następnie dołączymy do nich ruch. Dowiemy się kim jest lotnik i jaka jest rola bazy w zespole. Zapraszamy do wspólnego latania i gwarantujemy świetną zabawę.

* * *

UCZTA DLA STÓP – W OPARCIU O METODĘ JOGI IYENGARA I JOGICZNY MASAŻ TAJSKI

Prowadząca: Izabell Drobisz

Joga wg metody B.K.S. Iyengara to skuteczny, sprawdzony, precyzyjny i bezpieczny system pracy z ciałem i umysłem, który pozwoli Ci na odczuwanie przyjemności z ruchu, niezależnie od stanu Twojej kondycji (zajęcia o zróżnicowanym stopniu trudności). Metoda Iyengara zwraca szczególną uwagę na precyzję asan (pozycji ciała) i bezpieczeństwo ich wykonywania.

To nie tylko doskonalenie sylwetki, ale i rozwój umysłu, pokonywanie słabości w ciele i słabości charakteru.
W czasie każdego ćwiczenia dzięki wzmożonemu napięciu mięśni i rozciąganiu ścięgien poprawia się ukrwienie i przepływ krwi przez stawy, kości, skórę i narządy wewnętrzne naszego organizmu. Po sesji ćwiczeń czujemy się uspokojeni, pogodni, łatwiej się nam koncentrować i wykorzystywać nasz intelektualny potencjał. W tych ćwiczeniach nie ma żadnej magii. Jest to po prostu genialnie przemyślany sposób rehabilitacji.
Ćwiczysz na takim poziomie swoich możliwości fizycznych, które w danej chwili posiadasz. Stopniowo Twoje ciało coraz bardziej się wzmacnia i uelastycznia, poprawia się twoja koncentracja.
Typową cechą dla tej metody jest także używanie pomocy takich jak, koce, bolstery, paski, klocki, liny, krzesła i innych. Czasami zdarza się, że z powodu różnego rodzaju ograniczeń fizycznych (np. braku siły, czy elastyczności), nie jesteśmy w stanie wykonać klasycznej formy danej pozycji albo też nie możemy trwać w niej przez dłuższy czas. Dzięki użyciu różnego rodzaju „rekwizytów” możemy sobie pomóc i czerpać korzyści nawet z tych pozycji, które bez nich byłyby dla nas nieosiągalne.
Joga pomoże Ci poprawić swoją kondycję fizyczną, rozładuje stres, rozluźni napięcia w ciele, poprawi koncentrację i ogólne samopoczucie.

* * *

BODY MIND DANE – TANIEC ENERGETYCZNY Z MAŁĄ PIŁKĄ

Prowadząca: Izabell Drobisz

* * *

PRZYJEMNOŚĆ RUCHU – PODRÓŻ PRZEZ CZAKRY

Prowadząca: Agnieszka Czubak

Podczas warsztatu poznasz mapę czakr, która pomoże Ci spotkać się z różnymi aspektami siebie samego / siebie samej podczas ruchu i tańca.

 

 

OPISY PROWADZĄCYCH

Anna Haracz

ANNA HARACZ

Poprowadzi wykład: Wielowymiarowość i prostota jogi

Poprowadzi warsztat: Anatomia Świadomości

Poprowadzi warsztat: Kontakt Improwizacja

Twórczyni teatru KINO VARIATINO, niezależna tancerka, choreograf, nauczyciel jogi i medytacji. Z teatrem realizuje własne spektakle prezentowane na trójmiejskiej scenie offowej, festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce i zagranicą. Dotychczas zrealizowała około 20 autorskich spektakli oraz brała udział w wielu projektach artystycznych. Jest absolwentką Państwowego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu, specjalizacja taniec oraz posiada tytuł zawodowego tancerza wydawanego przez ZASP.

Do jej najważniejszych nauczycieli ruchu, tańca i głosu należą: Marek Oleksy, Witold Jurewicz, Iwona Olszowska, Jacek Łumiński, Leszek Bzdyl, Melissa Monteros, Ray Chang, Douglas Dunn, Mark Thompkins, David Zambrano, Lisa Nelson, Thomas Hauert, Ang Gey Ping, Ohad Naharin, Olga Szwajgier, Zygmunt Molik.
Jest uznanym pedagogiem tańca współczesnego, oraz certyfikowanym nauczycielem hatha-jogi wg. metody Iyengara w stopniu Intorductory II oraz Vinyasa Krama Jogi. Od lat realizuje autorski program terapii poprzez improwizację taneczną, pracę z głosem oraz jogę.
Z reguły jej spektakle oraz praca to:„atmosfera, prosta i wyrazista forma, obecność, podróżowanie wokół osobistych wypowiedzi mających w percepcji wymiar sensytywny. Kanałem komunikacji stają się zmysły a nie emocje. To taniec subtelności ruchu, dźwięku, koloru, kostiumu, rekwizytu, dialogu, uważności, zestrajania. To dotykanie cennej warstwy bytu”.

kinovariatino.pl

Mariusz Jasiński

MARIUSZ JASIŃSKI

Poprowadzi warsztat: Praktyka QiGong

Pedagog, instruktor rekreacji ruchowej (uprawnienia nadane przez ministerstwo sportu i turystyki).
Specjalizacja:
– Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza
– Shaolin Qigong, Taijiquan Yang (Tai-chi)
– Stretching

Agata Ziemniewicz

AGATA ZIEMNIEWICZ

Poprowadzi warsztat: Technika Alexandra

Poprowadzi wykład: Wykład o Technice Alexandra

Nazywam się Agata Ziemniewicz i jestem jedną z pięciu nauczycieli Techniki Alexandra w Polsce. Z metodą tą zetknęłam się w 2007 roku i wtedy też odkryłam jak bardzo (mimo dość młodego wieku) jestem spięta na co dzień . Nie tylko podczas wystąpień publicznych – jak zakładałam – ale również przy najprostszych czynnościach.

Technika urzekła mnie swą prostotą do tego stopnia, iż udałam się do Londynu w celu studiowania tej metody. W 2014 ukończyłam naukę w The Centre for the Alexander Technique pod kierownictwem najbardziej doświadczonych trenerów szkolących nauczycieli Ellie i Petera Ribeaux i zostałam certyfikowanym nauczycielem.

Po ukończeniu trzyletniej szkoły, współpracowałam z Penny O’Connor w Art Educational School. Obecnie organizuję warsztaty na terenie całej Polski, oraz udzielam konsultacji indywidualnych na terenie Warszawy.

Współpracuję z muzykami, aktorami, kobietami w ciąży, osobami z różnymi dolegliwościami bólowymi (kręgosłup, migreny, stawy…) oraz z ludźmi, którzy pragnąć pogłębić swoją samoświadomość.

azatstudio.com/pl

Joanna Zwoleńska

JOANNA ZWOLEŃSKA

Poprowadzi warsztat: Kinezjologia dla wszystkich

Pedagog, arteterapeuta, kinezjolog, instruktor tańców w kręgu.

 

 

 

 

 

 

 

Dorota Jędrasik

DOROTA JĘDRASIK

Poprowadzi wykład: Wstęp do analizy Bioenergetycznej

Studiuję na Wydziale Psychologii ze specjalizacją Psychoterapia i Terapia Seksualna Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Jednocześnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii lowenowskiej – Analizy Bioenergetycznej, akredytowanego przez Florida Society for Bioenergetics Analysis. Obecnie mam tytuł Bioenergetic Analysis Facilitator. W kręgu moich zainteresowań znajduje się praca ze snami połączona ze świadomością ciała .

Z psychoterapią zetknęłam się 20 lat temu jako mama dziecka z zespołem Aspergera. Wspierając mojego syna w rozwoju, korzystałam z różnorodnych form pomocy psychologicznej i psychoterapii. Po latach własnego procesu postanowiłam sama zająć się pomaganiem. Jako, że postrzegam człowieka jako całość, jego osobowość na płaszczyźnie psychicznej jak i fizycznej, najbliższym mi stał się nurt psychoterapii lowenowskiej, który łączy psychoanalizę z pracą z ciałem.

Jestem mężatką, mam dwóch synów.

evolutio-psychoterapiacialem.pl

Karolina Kulesza

KAROLINA KULESZA

Poprowadzi warsztat: Ciało w emocjach, emocje w ciele – warsztat pracy z ciałem metoda Alexandra Lowena

Z terapeutyczną pracą poprzez ciało spotkałam się po raz pierwszy 6 lat temu podczas rocznego Programu Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt. Siła metody i jej skuteczność w szybkim docieraniu do sedna zrobiły na mnie duże wrażenie. Obecnie jestem uczestniczką czteroletniego szkolenia w pracy z ciałem metodą Alexandra Lowena, której podstawowym założeniem jest, że umysł i ciało człowieka są tożsame i by dokonać skutecznej i trwałej zmiany na poziomie umysłu, należy równolegle pracować z ciałem. W czerwcu 2015 uzyskałam tytuł Bioenergetic Analysis Facilitator.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat zaangażowana byłam w szeroko rozumianą pomoc psychologiczną- odbyłam wolontariat m.in. w Powiślańskiej Fundacji Społecznej, Stowarzyszeniu Integracja, Towarzystwie Pomocy Młodzieży. Swoją wiedzę poszerzałam podczas stażu na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Nowowiejskiego oraz jako członek zespołu reflektującego w Młodzieżowym Ośrodku Pomocy.

Prywatnie jestem żoną i mamą.

evolutio-psychoterapiacialem.pl

 

 

Bartosz Zadurski

BARTOSZ ZADURSKI

Poprowadzi warsztat: Przebudź swoje ciało – Taniec Spontaniczny

Trener świadomej pracy z ciałem, masażysta holistyczny,… Od kilku lat zajmuje się rozwojem osobistym i duchowym, ze skupieniem na pracę z ciałem.

Podejście holistyczne w które łączy ciało, umysł i duszę jest podstawą jego pracy. Pasjonat tańców spontanicznych, Kontaktu Improwizacji, AcroYogi, masaży holistycznych i innych form świadomej pracy z ciałem. Organizuje m.in. warsztaty „Odblokuj swoje ciało”, cykliczne tańce spontaniczne w Gdańsku i Sopocie oraz ten festiwal 😉

bartoszzadurski.pl

Ryszard Tafel

RYSZARD TAFEL

Poprowadzi warsztat: Od ugruntowania do przyjemności

Poprowadzi wykład: Wstęp do Bioenergetyki

Moja fascynacja pracą z ciałem sięga do moich najmłodszych lat. Już jako nastolatek bardzo intensywnie trenowałem, co pozwoliło mi zawodowo grać w piłkę nożna. Potem nastąpił czas nauki i rozwoju. Ukończyłem AWF Gdansk oraz AWF Katowice .
Od ponad 20 lat pracuje jako fizjoterapeuta. Początkowo stosowaną terapię opierałem tylko na metodach fizjoterapeutycznych oraz terapii manualnej. W miarę upływu lat stawało sie dla mnie oczywiste, że traktowanie człowieka „po kawałku” jest działaniem najczęściej objawowym . Zacząłem szukać metod leczenia , które pozwolą spojrzeć na pacjenta jako całość łączącą ciało, umysł i emocje.
Pierwszym krokiem było ukończenie szkoleń z zakresu Bioenergoterapii i Metod Reiki . Potem pojawiła sie 4 letnia szkoła Tradycyjnej Medycyny Chińskiej , która dała mi nowe szerokie spojrzenie na proces rozwoju choroby i zdrowienia.
Dalsza moja edukacja to praktyka we Free Clinic Benchen Kathmandu ,Ustawienia Systemowe B.Hellingera oraz studia w Ostheopatie Schule Deutchland. Jestem tez certyfikowanym trenerem Metody TRE Davida Bercelli.
Krokiem ku poznaniu siebie i cielesnemu doświadczeniu umysłu i emocji było ukończenie 4 letniego szkolenia Psychoterapii w Analizie Bioenergetycznej Alexandra Lowena . Jestem absolwentem pierwszej edycji szkolenia oraz członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej .
Obecnie pracuje jako terapeuta (procesie certyfikacji CBT ) pod superwizja we własnym gabinecie.

remedium-cr.pl

Bożena Przyjemska

BOŻENA PRZYJEMSKA

Poprowadzi wykład: Terapia Czaszkowo – Krzyżowa

Założycielką Akademii Zdrowia z Toronto w Kanadzie jest Bożena Przyjemska.

Dzięki ogromnej wiedzy z zakresu medycyny akademickiej i naturalnej, psychologii oraz silnemu biopolu i znajomości wielu technik od przeszło 30 lat pomaga ona chorym w Polsce, USA i Kanadzie. Od 1999 roku prowadzi także w Polsce warsztaty i seminaria terapii czaszkowo-krzyżowej oraz rozluźnienia powięziowo-mięśniowego.

Z wykształcenia jest biologiem, ukończyła również szkołę medyczną. Jej kariera terapeutyczna rozpoczęła się w latach siedemdziesiątych, kiedy działała jako pracownik naukowy na Uniwersytecie Gdańskim. Jej pierwszymi pacjentami byli członkowie rodziny i przyjaciele. Po latach, gdy przekonała się o skuteczności swoich zabiegów, podjęła pracę z ludźmi chorymi. Na początku rozpoczęła współpracę z Akademią Medyczną w Gdańsku, gdzie bezinteresownie pomagała w przypadkach beznadziejnych. W 1987 roku Bożena wyjechała do USA, gdzie rozpoczęła praktykę naturoterapeuty i rozwijała swoje zdolności, ucząc się nowych technik.

Od początku uczestniczyła w wielu projektach naukowych w Polsce, USA i Kanadzie, które prowadzi się z jej udziałem do dziś.

Bożena Przyjemska diagnozuje intuicyjnie – tzn. odbiera sygnały zakłóceń wokół chorych narządów, analizuje je i tłumaczy na język medyczny. Stosuje wiele form terapii, m.in. bioenergoterapię, ziołolecznictwo, homeoterapię, dietetykę, różne formy masażu, terapię czaszkowo-krzyżową i regresyjną, psychoterapię i uruchomianie pamięci komórkowej. Odnosi liczne sukcesy terapeutyczne szczególnie w przypadku ludzi przewlekle chorych, którym medycyna tradycyjna nie ma nic do zaproponowania.

cranio-sacral.pl

Katarzyna Matejczyk

KATARZYNA MATEJCZYK

Poprowadzi warsztat: Gimnastyka Słowiańska Kobiet – Tradycja Białoruska

Poprowadzi warsztat: Listy do ciała

Psychoterapeutka, psycholog sportu, trenerka ze szkoły Oksany Pawłowskiej Gimnastyki Słowiańskiej Kobiet.
Gimnastykę poznałam, jak większość ważnych rzeczy w moim życiu, przypadkowo. Koleżanka powiedziała mi o niej jako o nowej ciekawostce. Ja jednak coś poczułam. Coś, co kazało mi zajrzeć w internet i zacząć szukać. W tym momencie Świat zdecydował mnie wesprzeć i dwa tygodnie później dostałam maila i informacją, że Julia Winogradowa przyjeżdża do Gdyni zrobić warsztaty. Bez wahania się zapisałam. I tak to się zaczęło. Potem pilnie ćwiczyłam sama, opowiadałam koleżankom z wypiekami na twarzy, jaka to wspaniała, kobieca, piękna gimnastyka. Zachciałam zostać trenerką. Na drodze stanęło mi trochę przeszkód, ale determinacja mi z tego powodu wrosła, a nie osłabła. W styczniu 2016 przyjechała do Gdańska na moje zaproszenie Paulina Antipowa, która mnie solidnie przećwiczyła. Dzięki temu 24 stycznia po warsztatach trenerskich u Oksany Pawłowskiej otrzymałam upragniony certyfikat trenerski. Doświadczam na co dzień pięknej, kobiecej, miękkiej i zarazem niezwykle mocnej energii tych ćwiczeń, na co i Ciebie, Piękna Kobieto, serdecznie zapraszam.

gdynia-psycholog.pl

Hanna Jurczak

HANNA JURCZAK

Poprowadzi wykład: Obraz ruchu – podstawy Analizy Ruchu Labana

Poprowadzi warsztat: Doświadczanie ruchu – wybrane zagadnienia z Analizy Ruchu Labana

Tancerka, performerka, trenerka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia. Tańczy kontakt improwizację i inne formy tańca improwizowanego od 7 lat w Polsce i za granicą (Ukraina, Niemcy, Izrael, Finlandia). Współpracuje w projektach performatywnych z Fundacją Sztuka Ciała, Fundacją Artystyczną PERFORM i chórem eksperymentalnym „Gre Badanie”.
Kształci się psychoterapeutycznie w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie, ukończyła roczny kurs Gestalt w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie, jest lekarzem – psychiatrą. Wykorzystuje swoje doświadczenie terapeutyczne i ruchowe w pracy warsztatowej z ludźmi. Wierzy że taniec, ruch, świadomość ciała i ekspresja są najlepszą profilaktyką zdrowia.
Analizy Ruchu Labana uczyła się u Agnieszki Sokołowskiej – certyfikowanego analityka ruchu – Laban International Movement Studies.
„Laban jest dla mnie inspiracją do pozostawania świadomą ciała niezależnie co robię, do poszukiwania nowych jakości w działaniach performatywnych oraz rozumienia co się dzieje się z moimi klientami”.

Marta Targońska

MARTA TARGOŃSKA

Poprowadzi wykład: Łagodna Bio-Energetyka dr Evy Reich – Uwlniaaanie pamięci ciała

Poprowadzi warsztat: Masaż Dotyk Motyla dr Evy Reich

Poprowadzi warsztat: Polarity – Równoważenie, ruch i pulsacja

Nauczycielka Masażu Dotyk Motyla. Terapeutka Łagodnej Bio-Energetyki w trakcie certyfikacji. Założycielka Instytutu Łagodnej Bio-Energetyki w Polsce. Refleksolog. Prowadzi zajęcia z dziećmi w programie Original Play. Organizuje i prowadzi kursy, warsztaty, wykłady i spotkania tematyczne wspierające zdrowie i rozwój oraz budzące świadomość. Pracuje z dziećmi, dorosłymi i kobietami w ciąży.

lagodnabioenergetyka.pl

Artur Chruszcz Eloisa Fernandez Iskandar

ARTUR CHRUSZCZ, ELOISA FERNANDEZ ISKANDAR

Poprowadzą warsztat: W rytmie oddechu – Podstawy Vinyasy. Sesja Ashtanga Vinyasa Yoga

Artur Chruszcz

Zawsze fascynowały mnie dyscypliny łączące umysł i ciało, dlatego przez wiele lat trenowałem sztuki walki. Pare lat temu sytuacja zdrowotna zmusiła mnie do przerwania treningów brazylijskiego jiu jitsu. Szukałem czegoś co da mi podobne uczucie bycia obecnym, flow i wdzięcznego ruchu. Będąc w Brazylii w roku 2013 kolega zabrał mnie na zajęcia Ashtangi w stylu Mysore .. i to było to! Ta metoda ma wszystko czego poszukiwałem. Poprzez wymagająca ale jednocześnie płynną i lekką praktykę fizyczną, skupioną na oddechu, mogłem wreszcie wyciszyć gadanie w głowie. Byłem wkręcony. Od tamtego czasu praktykuję codziennie, poprzez asany nie tylko moje ciało stało się lżejsze i bardziej elastyczne, ale i umysł. Każdego dnia przelewając pot na macie, uczę się jak być milszą, bardziej skromną i obecną osobą.
Eloisa Fernandez Iskandar
Urodziłam się i dorastałam w Caracas w Wenezueli. Moja przygoda z praktyką Ashtanga Vinyasa Yoga zaczęła się kiedy miałam 25 lat i od razu się zakochałam, nigdy wcześniej nie praktykowałam nic podobnego. Widząc po raz pierwszy zaawansowanych uczniów i nauczycieli praktykujących jogę, pomyślałam „ok, fajnie .. ale ja nigdy nie będę w stanie robić pozycji jak oni, ale spróbuję i dam z siebie wszystko”. Po pewnym czasie, zaobserwowałam, że poprzez stałą praktykę jestem w stanie wykonać rzeczy, które wydawały się wcześniej niemożliwe, niektóre szybciej, inne wymagają wiecej czasu. Ashtanga tak mnie oczarowała, że odwiedziłam Indie już trzy razy by studiować z Lino Miele i w głównym ośrodku Ashtangi KPJAYI w Mysore .. i to nie koniec moich wyjazdów, bo wierzę, że najlepsi nauczyciele to ci którzy są też uczniami. Wierzę również, że jeżeli ja byłam w stanie nauczyć się tych wszystkich rzeczy, każdy może się ich nauczyć. Nie mówię tylko o asanach (pozycjach), mam na myśli wszystko co chcemy osiągnąć w tym życiu. To dlatego uczę jogi, aby pomóc każdemu przełamywać ograniczenia swojego umysłu i udowodniać, że poprzez małe kroki każdego dnia, nawet najtrudniejsze rzeczy da się zrobić. Nasza nauka nigdy się nie kończy i do naszego ostatniego dnia, możemy się ciągle zmieniać i rosnąć

ashtangatrojmiasto.com


Ewa Paszkowska-DemidowskaEWA PASZKOWSKA – DEMIDOWSKA

Poprowadzi warsztat:

Odkąd pamiętam, fascynował mnie człowiek: najpierw w bardzo ogólnym ujęciu – a więc człowiek i jego miejsce we wszechświecie … stąd studia filozoficzne jako podstawowy kierunek … potem roczne podyplomowe studia w zakresie terapii uzależnień w Łodzi , dwuletnie podyplomowe studia w zakresie Gimnastyka Korekcyjno – Kompensacyjna na AWF w Katowicach i ukończony dyplomem, czteroletni kurs Metody Feldenkraisa w Szwecji (dyrektor edukacyjny treningu: Alan Questel).
Przez wiele lat pracy z ludźmi zrozumiałam, że nie da się oddzielić kondycji psychicznej i emocjonalnej człowieka od jego ciała… i odwrotnie – każde przeżycie wpisuje się w nasze ciało i pozostawia trwały ślad.
Stąd moja fascynacja Metodą Feldenkraisa.

Ewa ŚwitońEWA ŚWITOŃ:

Poprowadzi warsztat: Living Dance Form + Taneczna praktyka pracy z ciałem. Solo i w parze.

Tańczy – odkąd pamięta. Od wielu lat prowadzi zajęcia i współpracuje przy projektach związanych z ekspresją ciała i rozwojem osobistym poprzez ruch. Z wykształcenia i wyboru trenerka improwizacji tanecznych Living Dance Form, trenerka warsztatów taneczno-teatralnych oraz Contact Improvisation (absolwentka 2 letniego projekt Academy of New Dance and Improvisation). W swojej pracy wykorzystuje umiejętności zdobywane na licznych warsztatach ruchowych: Contact Improvisation, Body Mind Centering®, 5Rytmów®, New Dance Technique). Trenerka rozwoju Osobistego (3- letnia szkoła Trenerów Rozwoju Osobistego oparta na Porozumieniu Bez Przemocy – NVC), Certyfikowana masażystka Mięśniowo – Powięziowego Rozluźniania Energetycznego – Myofascial Energetic Release (trening certyfikowany przez European Institute Of Body Oriented Healing Arts, oraz American Association of Drugless Practitioners), współzałożycielka, Wiceprezes Zarządu oraz Koordynator Merytoryczno – Finansowy Projektów Fundacji Sensus – Ośrodek Twórczego Rozwoju. Niepoprawna miłośniczka życia z zacięciem filozoficznym.

Magdalena ŻesławskaMAGDALENA ŻESŁAWSKA

Poprowadzi wykład: Podstawy Access Consciousness™ – czyli skąd wiedzieć, że się wie?

Poprowadzi warsztat: Molekularna demanifestacja czyli jaki potencjał mają ręce?

Prowadzi terapie poprzez świadomy dotyk, zaprasza do świadomego wybierania siebie oraz do opanowania sztuki zadawania pytań sobie oraz swojemu ciału.
Przekonana, że praca z ciałem i terapia ciała pozwalają na osiągnięcie wyższego poziomu świadomości, od lat wykorzystuje w pełni potencjał metody Access Consciousness™, ucząc się od samych twórców, Amerykanina Garego Douglasa oraz dr Daina Heer. Uznana jako oficjalna tłumaczka publikacji oraz światowych wydarzeń Access na język polski.
Jest założycielką Instytutu Pogłębiania Świadomości Ciała w Krakowie, który z powodzeniem zaprasza do zmian.
Specjalizuje się w:

– terapii Access BARS™ – sesji „akupresury” głowy, której efektami są bezingerencyjne rozładowania blokad nagromadzonych w podświadomości

– terapii ciała Access Body™ – jednych z najbardziej dynamicznych energetycznych procesów manualnych, dzięki któremu można dokonać głębokich zmian w ciele fizycznym

„Odkąd pamiętam, zawsze szukałam “czegoś” więcej. Odbyłam staż na ścieżkach intensywnego rozwoju oraz dbania o dobrostan swojego ciała i umysłu.

Czułam, że mamy potencjał, po który możemy zacząć sięgać. Pozostawało tylko pytanie: jak….?
Obecnie pracuję niesamowitymi narzędziami Access Consciousness™ od ponad 4 lat.
Czuję, że nadal się zmieniam. I teraz zapraszam do tego właśnie Ciebie.
Bez względu na to kim jesteś, bez wmawiania Ci czego potrzebujesz.
Z lekkością, w pełnej obecności, konkretnie.”

alchemiaciala.com

Agnieszka CzubakAGNIESZKA CZUBAK

Poprowadzi warsztat: Przyjemność ruchu – Warsztaty rozwoju osobistego dla kobiet i mężczyzn

Poprowadzi warsztat: Przyjemność ruchu – Poznaj różne odcienie swojej kobiecości

Z wykształcenia magister zarządzania i dietetyk sportu, absolwentka licznych kursów rozwojowych, m.in. rocznego kursu Ruchu Autentycznego (certyfikat Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy, Wielka Brytania), asystentka warsztatu Tantry Zosi i Dawida Rzepeckich. Warsztaty pracy z ciałem, które robi pomagają odnaleźć swój wewnętrzny rytm w ruchu, tańcu i relaksie. Warsztaty opieram głównie o własne doświadczenia inspirując się ludźmi, których droga jest mi bliska. Z chęcią dzielę się i wspieram Wszystkich, którzy czują, że świadomość ciała i czucie serca jest dla nich ważne. W świecie pełnym kontaktu za pomocą umysłu czucie ciała jest dla mnie niezwykłą wartością, która przekłada się na każdy obszar życia. Prowadzę też firmę Rytmy Życia, która zajmuje się rozwijaniem pozaszkolnym form edukacji. W ramach firmy oferuje wsparcie i współpracę dla osób, które zajmują się właśnie szeroko rozumianymi pozaszkolnymi formami edukacji i prowadzą własne warsztaty.

rytmyzycia.pl


Karolina LeguckaKAROLINA LEGUCKA

Poprowadzi wykład: Lomi – dotyk, który budzi duszę

Założycielka i dyrektor Gdyńskiej Szkoły Masażu ANATOMIC, masażystka i trenerka masażu Lomi Lomi Nui. Od zawsze wielką pasją i motorem jej działania w życiu i pracy była chęć pomagania ludziom, łagodzenie ich dolegliwości na ciele i duszy. Od wielu lat praktykuje różne formy pracy z ciałem połączone z procesami wewnętrznymi, które wspierają swobodne wyrażanie siebie, elastyczność, rozluźnienie i przemianę wewnętrzną.
anatomic.szkola.pl

Aleksandra AdamiakALEKSANDRA ADAMIAK

Poprowadzi wykład: Reedukować mózg – Refleksoterapia

Jest pedagogiem, badaczem i pasjonatką języka, zawodowym dyplomowanym refleksologiem certyfikowanym przez Instituto de Reflexologia Facial&Podal International w Barcelonie utworzonym przez Lone Sorensen- światowej sławy terapeutkę w zakresie terapii neuroodruchowej.
Jest członkinią Międzynarodowego Stowarzyszenia Refleksologów Global Facial Refleksology Network. Jest jedną z dwunastu terapeutów w Polsce Temprana Reflex Therapy. Jest właścicielką Gabinetów Refleksologii RefmeD w Gdańsku.
Specjalizuje się w wykorzystaniu refleksologii w terapiach dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w celu reedukacji mózgu.
Współpracuje z Fundacją Pomorze Dzieciom – domowym hospicjum oraz z Fundacją Hospicyjną prowadząc terapię Temprana z chorymi dziećmi. Celem tej pracy jest poprawa jakości życia pacjentów.
Jako właścicielka Gabinetów Refleksologii RefmeD oraz jako terapeutka wspiera młode talenty sportowe – studentów Politechniki Gdańskiej, zawodników piłki siatkowej, którzy grają w drużynie sportowej RefmeD.
Prowadzi również warsztaty i szkolenia dla Świadomych Rodziców, oraz dla tych, którzy chcą zostać terapeutami swojego dziecka wykorzystując techniki Temprana Reflex Therapy. Pracuje z dziećmi, dorosłymi oraz z seniorami. Zakres refleksoterapii obejmuje refleksologię twarzy, głowy, rąk i stóp. Dzięki Dobremu Dotykowi poprawia jakość życia pacjentów z różnymi problemami zdrowotnymi.

refmed.pl

Hania ŚwiątkowskaHANIA ŚWIĄTKOWSKA

Poprowadzi wykład: MA-URI® HEALING ARTS – Uzdrawianie , rozwój, duchowość

Poprowadzi warsztat: Medytacja dynamiczna czyli Tańce w MA-URI® – praktyka świadomej postury ciała

Z pasji i przeznaczenia jestem licencjonowanym praktykiem i trenerem MA-URI® Healing Arts, z wykształcenia pedagogiem, z wyboru od lat pracuje w dużych międzynarodowych firmach. Łączę w sobie różne, jakości, światy, role, które spotykam i kreuję na swojej drodze. Dzielę się i inspiruję moją miłością i towarzyszę innym w podążaniu ścieżką samopoznania – swoich pasji, darów, przeznaczenia, poznawania samego siebie.

MA-URI® – Systemem przemiany świadomości poprzez pracę z ciałem pasjonuję się od dawna. Ukończyłam cykl szkoleniowy dla Praktyków w Institute for MA-URI®Healing Arts w Nowej Zelandii.

Swoją fascynację do pracy z ludźmi i łączenia rozwijam szkoląc się w nurcie Pracy z Procesem.

Justyna MiącJUSTYNA MIĄC:

Poprowadzi warsztat: Taniec Hawajski Hula

Jestem biologiem morza, wiec ocean to moja druga natura. To na jego falach „dopłynęłam” do pępka świata (jak o swoich wyspach mówią ich rdzenni mieszkańcy Hawajów), aby poznać kulturę i sztukę, która rezonuje z rytmem mojego serca. Taniec hawajski HULA był , jest i będzie tym elementem tradycji hawajskiej, który najsilniej dotyka mego serca, duszy i ciała.

Aga i Tomek JeziorAGNIESZKA I TOMASZ JEZIOR

Poprowadzą warsztat: AcroYoga

Zawsze razem i zawsze w ruchu. Aktywność fizyczna towarzyszyła nam od najmłodszych lat, poprzez różne sporty dojrzewaliśmy i poszukiwaliśmy siebie. Od paru lat naszą największą pasją jest wspinaczka sportowa. Aby doskonalić się w tej dyscyplinie praktykowaliśmy także jogę. W pewnym momencie trafiliśmy na AcroYogę, która jako synonim współpracy i zaufania między dwojgiem ludzi wydała się dla nas idealna. Od tamtego momentu doskonalimy się w tej formie sztuki i pragniemy dzielić się nią z innymi. Naszą kolejną pasją jest podróżowanie, od niedawna łączymy to także z AcroYogą, udowadniając, że można ją praktykować zawsze i wszędzie.

tourandclimb.pl

Katarzyna JaworskaKATARZYNA JAWORSKA

Poprowadzi warsztat: Kundalini joga – doświadczenie duszy w ciele

Jestem instruktorką Kundalini Jogi wg przekazu Yogi Bhajana. Swoją praktykę rozpoczęłam ponad 6 lat temu. Doświadczenie harmonii i głębokiej integracji na poziomie ciała, umysłu i duszy, które towarzyszyło mi na pierwszej sesji kundalini jogi, zaprowadziło mnie na kurs nauczycielski. Po jego ukończeniu, prowadziłam zajęcia w Akademii Kundalini Jogi w Sopocie, na warsztatach wyjazdowych, a obecnie prowadzę regularne zajęcia w Gdyni.Odkąd pamiętam, fascynowało mnie wnętrze ludzkie i proces pogłębiania samoświadomości poprzez pracę z ciałem, umysłem, taniec i arteterapię. Podążając za swoją pasją, ukończyłam także Akademię Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych oraz kurs nauczycielski Vedic Art. Wykorzystując zdobytą wiedzę i doświadczenie, prowadzę zajęcia, które poprzez ruch, oddech, medytacje i malowanie intuicyjne, pomagają uczestnikom pokonywać ograniczenia, otwierać się na twórczy potencjał, odzyskiwać radość życia i moc do działania.
Najbardziej inspirujące są dla mnie spotkania, rozmowy i praca z drugim człowiekiem. Jestem wielbicielką kotów i połączenia smaku czekolady z malinami. Lubię długie wędrówki brzegiem morza, odpoczywam leżąc na piasku i słuchając szumu fal.

facebook.com/kundalinijogagdynia/

Anna RykałaANNA RYKAŁA

Poprowadzi warsztat: Gimnastyka Seksualna

Z wykształcenia jestem psychologiem klinicznym.
Od ponad 16 lat zgłębiam tajniki masaży z różnych stron świata.
Zarówno moje życie prywatne, jak i zawodowe ogniskuje się wokół zdrowia i duchowości ciała.
Joga, ścieżka tybetańska, nauka masaży z różnych stron świata, taniec, nauki o miłości otworzyły mi bramy do skarbnicy wiedzy o tym czym jest ludzkie ciało.
Pokazały mi jego niewyczerpany potencjał, szczególnie do tworzenia i uzdrawiania siebie i innych.
Ta wiedza bardzo odmieniła moje życie, dlatego pragnąc szczęścia dla innych, z radością dzielę się nią, wykonując i ucząc masaży i praktyk: energetyzujących, odmładzających i relaksujących ciało.
Wykonuję i uczę masaży dla par, ukierunkowanych na uzdrawianie więzi miedzy partnerami.
W uzdrawianiu ciała znalazłam swoją pasję.

Izabell DrobiszIZABELL DROBISZ

Poprowadzi warsztat: Uczta dla stóp – w oparciu o metodę Jogi Iyengara i jogiczny masaż tajski
Poprowadzi warsztat: Body Mind Dane – taniec energetyczny z małą piłką

Od 1991 do 2014 roku nauczyciel różnych stylów tańca oraz form Body Mind.
Kiedyś również choreograf teatralny i teatru tańca. Dziś nauczyciel jogi Iyengra z 17 –letnim doświadczeniem, uczestniczka kursów i warsztatów Fly Jogi, certyfikowany nauczyciel Jogi Kundalini, członek Omsai School of Joga.
Ruch jest jej pasją od najmłodszych lat. Jako 6 latek występowała w musicalu. Potem była gimnastyka artystyczna, rytmika, taniec ludowy i balet wodny. W latach 2000-2003 propagowała w Polskim fitnesie Body Ball, Body Art, Pilates z piłkami, taniec ze stepem.. Na międzynarodowych kursach i warsztatach uczyła się również takich form jak: body balance, metoda Feldenkraisa i Lowena, bosu terapie ekspresyjne, oddech integracyjny, trilo-chi, bosu, mental body….
Po długich poszukiwaniach odkryła jogę Iyengara oraz masaże wschodnie i orientalne, w czym odnalazła spokój i siłę,. Okazało się, że jest to najlepsze ukojenie i najbardziej skuteczna rehabilitacja dla ciała, które przez lata było głównym narzędziem pracy.
Od 20 lat prowadzi tematyczne warsztaty związane z tańcem i ćwiczeniami „Body Mind”.
Jest także autorem „Wczasów z Naturoterapią” w najpiękniejszych zakątkach Podlasia i Beskidu. Uwielbia pracować z dorosłymi i seniorami. Zajęcia dopasowuje przede wszystkim do predyspozycji i nastroju uczestników.

Alicja Sonya BednarekALICJA SONYA BEDNAREK

Poprowadzi warsztat: Medytacja aktywna Osho ~ Mahamudra

Alicja Sonya Bednarek
Jest jedną z pionierek współczesnej kobiecej duchowości w Polsce. Jest autorką projektu Piersi Bogini i prowadzi w Warszawie Świątynię Shakti. Zwolenniczka zmiany dotychczasowego paradygmatu roli kobiecości. Uważa, że przebudzając kobiecość, jej czystą esencję, mądrość i piękno, będziemy nie tylko świadkami jej odrodzenia, ale także powrotu jej harmonii z męskością. Od 2010 roku prowadzi warsztaty inspirowane hinduską tantrą. Są skierowane do kobiet, ale część z nich także do mężczyzn, którzy pragną żyć w pięknie swej prawdy.
Od lat zgłębia tantryczną ścieżkę Shakti, studiowała Tantrę Serca i Lomi Lomi Nui. Jej przewodnikiem i inspiracją są nauki przepięknych kobiet: Chameli Ardagh, Sally Kempton i Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, a także nauki Osho. Wypowiada się na łamach polskiej prasy (Sens, Zwierciadło), portali (zwierciadlo.pl), czy w programach telewizyjnych jak TV4‚ ‘mała Czarna’ i radiowych (PR Trójka, Tok FM).

namietnaobecnosc.pl

Z miłości do zapachów kwiatów, ziół i drzew prowadzi także manufakturę naturalnych świec i perfum Suryani Alchemy. Właśnie w nich na dłużej zatrzymuje ich ulotny aromat, aromaterapeutyczne i magiczne właściwości. Więcej informacji znajdziesz na suryani.com.pl

Justyna GruszkaJUSTYNA GRUSZKA

Poprowadzi warsztat: Ciało moim źródłem

Arterapeutka, trener rozwoju osobistego. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Od lat prowadzi autorskie warsztaty taneczno – malarskie z ekspresji twórczej. Współtworzy i współorganizuje Kręgi Kobiet .Malarka i podróżniczka. Dyplomowana Masażystka .Znajduje się na liście rekomendowanych nauczycieli malowania intuicyjnego Vedic Art. Swoje efekty w pracy z ludźmi , pracując z ciałem miedzy innymi poprzez ruch, śpiew, taniec, masaże i malowanie zawdzięcza unikatowym technikom i indywidualnemu podejściu do każdego uczestnika warsztatu. Wielka radością jest dla niej możliwość dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem, a przez to wspieranie innych w odkrywaniu swojego potencjału ,kreatywności i spełnienia


Marta GrabowskaMARTA GRABOWSKA

Poprowadzi warsztat: Choreoterapia – Terapia Tańcem

Kocham tańczyć. W tańcu, ruchu spotykam się ze sobą, z innymi, ze światem. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam od gorącej kubańskiej salsy. Pewnego dnia poczułam, że chcę połączyć moje dwie pasje – pracę z ludźmi i taniec. I tak się zaczęło.
Jestem:

* certyfikowanym choreoterapeutą – terapeutą tańcem w Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii przy Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu
* certyfikowanym terapeutą metody BioDynamic Breath & Trauma Release ” ( trening certyfikowany przez European Institute Of Body Oriented Healing Arts, oraz American Association of Drugless Practitioners)

* terapeutą systemowym szkolący się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu
* instruktorem metody „Improwizacja ruchu i symbolika ciała”.
* nauczycielem contact improvisation.
* współzałożycielką oraz prezesem Fundacji Sensus – Ośrodek Twórczego Rozwoju.

* Kobietą Kochającą Życie !

Dagmara GmitrzakDAGMARA GMITRZAK

Poprowadzi warsztat: Techniki relaksacji- wachlarz inspirujących ćwiczeń (Wykład z elementami warsztatu)

Trenerka rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka technik holistycznych, muzykoterapeutka, autorka książek. Ukończyła Instytut Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz trzyletnią specjalizację: Pomoc społeczno-terapeutyczna. Ukończyła również trzyletnie szkolenie z muzykoterapii i psychodramy, dwuletnie podyplomowe Dziennikarstwo na UW, kurs Mindfulness, prowadzony przez australijskiego psychoterapeutę Ivana Miltona.

Od 2001 prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i szkolenia dla firm z tematyki szeroko pojętego rozwoju osobistego. Jest autorką sześciu książek, m.in. „Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji”plus CD, „Inteligencja serca”, „Obudź swoją kreatywność”, „Trening Jaguara- obudź w sobie pewność siebie”.

rozwojosobisty.waw.pl

 

Katarzyna Magdalena BlicharzKATARZYNA MAGDALENA BLICHARZ

Poprowadzi wykład: Uwalnianie napięć z ciała – ĆWICZENIA TRE® dr Davida Berceliego – wprowadzenie do metody

Poprowadzi warsztat: Uwalnianie napięć z ciała – ĆWICZENIA TRE® dr Davida Berceliego – wprowadzenie do metody

Jestem psychologiem, pracuję w Centrum Pracy z Ciałem w Koszalinie. Prowadzę sesje EMDR, psychologiczne i relaksacyjne z wykorzystaniem metod pracy z ciałem dla dzieci i dorosłych. Ukończyłam proces certyfikacji TRE® (TRE® PROVIDER – poziom II). Mam okazję widzieć jaki ogrom pozytywnych zmian dostarczają różnorodne formy pracy z ciałem, zarówno poprzez własne doświadczanie, jak i obserwacje ludzi korzystających z tych metod. Praca z ciałem integruje ciało i umysł tworząc nierozerwalną jedność, dzięki czemu pracując nad somatycznym uzdrowieniem jednocześnie dbamy o zdrowie psychiczne, uzyskujemy większą świadomość swojego organizmu i lepszy kontakt ze sobą. To doskonałe narzędzie do radzenia sobie ze stresem oraz do poprawy kondycji ciała i umysłu.