II Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem 9-11.09.2016r.

PROGRAM:

 

PRZEBUDŹ SWOJE CIAŁO – TANIEC INTUICYJNY

Bartosz Zadurski

Taniec intuicyjny jest zabawą i wewnętrzną podróżą w głąb siebie. To pozytywna praca z ciałem pozwalająca na uwolnienie tłumionych, często nieuświadomionych, emocji oraz na głębsze poznanie siebie. Poprzez taniec doświadczamy radości i ukojenia. Gdy wsłuchujemy się w potrzeby naszego ciała, pozwalając mu na swobodny ruch w rytm muzyki, sprawiamy, że doświadcza ono relaksacji.

Taniec intuicyjny to także wspaniała forma ekspresji dla osób, które lubią wprowadzać swoje ciało w stan ruchu, jednak – z powodu niechęci do zatłoczonej miejsc, dymu papierosowego czy widoku podchmielonych ludzi – nie mają chęci na klubowe imprezy.

Zalety i korzyści płynące z tej formy pracy z ciałem:
– energetyzacja ciała,
– ożywiający i swobodny przepływ energii w ciele,
– zwiększenie świadomości swojego ciała,
– poczucie odprężenia fizycznego i spokoju psychicznego.

Zobacz wideo z Tańca Intuicyjnego:
www.youtube.com/watch?v=TtUFeMO8Tsw

 

TANIEC Z ŻYWIOŁAMI MOVEMENT MEDICINE

Anna Sierpowska

„Tańczyć znaczy modlić się, medytować, stawać się jednym z większym tańcem, jakim jest wszechświat” – Jean Housto
Taniec z żywiołami
Zapraszamy na spotkanie z żywiołami w nas – czerpiemy inspirację z natury żywiołów – ziemia woda ogień powietrze – jesteśmy częścią natury a natura jest składową nas. Tańczymy zatem nasze połączenie ze sobą z naszym sercem, ciałem, umysłem
Żywioły to pole energetyczne w którym ujawniają się określone wibracje i pojawiają się konkretne sygnały czytane bezpośrednio przez nasze ciało zarówno te fizyczne jak i nasze ciało energetyczne – zapraszamy do tańca przez mapę żywiołów i spotkanie ich energii i jakości w ciele. Poruszać się będziemy zgodnie z mapą Movement Medicine – szkoły uzdrawiającego ruchu i tańca głęboko sięgającego do pierwotnych inspiracji naszej kultury.

Marta Dratwa-Wasyłek oraz Anna Sierpowska.
Oferujemy prostą strukturę
Muzykę z serca dobraną do rytmu grupy
i prowadzenie w ruchu
1,5 h zajęć w ruchu

 

 

GŁOS JAKO NARZĘDZIE W POZNAWANIU SIEBIE

Klaudia Lewandowska

Jak często obawa przed opinią innych blokuje nas przed wydawaniem dźwięków, które akurat nam w duszy grają? Czasem dziwnych, zwierzęcych, głośnych, albo delikatnych jak rosa… Kiedy ostatni raz krzyczałeś ze szczęścia lub złości, ale tak naprawdę głośno? Śpiewałeś kiedyś pieśń serca dla siebie lub bliskiej osoby? Spotykasz się czasem z ludźmi tylko po to, by cieszyć się dźwiękami, które w Was drzemią? Lubisz swój głos? Niech te i inne pytania będą inspiracją do naszego spotkania. Moim zdaniem rozwój świadomości to również odkrywanie mocy swojego głosu lub w ogóle dźwięków. I nie mam tu na myśli akademickich regułek, sztucznego odtwarzania tego, co cudze. Moją inspiracją są pieśni tradycyjne, śpiew biały, śpiewokrzyk – dźwięki prawdy płynące wprost z gorących serc silnych bab stojących na polu i wołających do ptaków na skraju lasu. Czuję to naturalnie, jak moje korzenie. Ale może Ty potrzebujesz delikatnego szeptu, cichego wzdechu, mlaskania czy klaskania w dłonie? Nie ma to znaczenia. Nie chcę nikogo pouczać, chcę jedynie stworzyć przestrzeń, byśmy energią wsparcia grupy zrzucili indywidualne blokady, albo zwyczajnie pohałasowali dla zabawy (to już zależy od Ciebie 😉

 

JOGA NA STRES

Paweł Gutral

Człowiek to istota wielopłaszczyznowa. A zatem sposobem na wzmocnienie siebie jest zintegrowanie trzech sfer funkcjonowania istoty ludzkiej: sfery fizycznej – praca z ciałem; sfery mentalnej – praca z emocjami i przekonaniami i sfery energetycznej (ducha) – praca nad energią życiową i poczuciem sensu istnienia. Takie kompleksowe podejście może przynieść pozytywne skutki: lepsze samopoczucie, poprawa stanu zdrowia, uspokojenie umysłu. „Joga na Stres” proponuje Wam czerpanie z wielu źródeł, celem uzyskania jak najkorzystniejszych rezultatów. Przede wszystkim oprzemy się na spokojnej hatha jodze(Shivananda, Iyengar, joga akademicka), poszerzonej o ćwiczenia oddechowe i koncentrację umysłu. Będę również wykorzystywał praktyki jogi kundalini, Qigong i wiele innych, a zwieńczeniem każdych zajęć będzie rozbudowana relaksacja

 

JOGA WG METODY BKS IYENGARA: PRECYZJA I ZRÓWNOWAŻENIE

Kamila Świąder

Wszyscy mamy naturalną potrzebę dążenia do równowagi, trzeba tylko za nią pójść. Niby proste a jednak czasem trudno nam za tym podążyć. Ja mam tak ze słodyczami, ponieważ je lubię, łatwo mi popaść w przesadę, nagle się orientuję, że granicę przekroczyłam dawno temu.
Wtedy mozolnie muszę jej znów poszukiwać. Nie sztuką jest sobie odmówić czekolady lecz zgrabnie połączyć przyjemność i rozsądek, oto prawdziwe wyzwanie!
Kiedy się rozciągamy, jest podobnie, polegamy na swoich nawykach. Rozciągamy to co już jest miękkie i wzmacniamy to co już jest mocne. Bo tak jest wygodnie i dobrze się z tym czujemy. Oczywiście do czasu gdy nie przekroczymy granicy. Przeważnie taki właśnie jest mechanizm kontuzji.
Metoda Iyengara znana jest z wielu wręcz legendarnych instrukcji oraz stosowania niezliczonych pomocy. Moją ulubioną instrukcją swego czasu było wyrównywanie obu półkul mózgu. Śmiałam się tak długo dopóki nie poczułam jak bardzo różnią się moja lewa i prawa strona. Cóż, półkul jako takich do dziś nie czuję ale wiem, że skoro moje obie strony ciała pracują trochę inaczej to pewnie ma to jakiś wpływ na mój mózg.
I to właśnie jest istotą tej metody, wyrównanie ciała, naturalny balans, poszukiwanie stabilnej i lekkiej postawy. Zmniejszając fizyczny wysiłek odnajdziemy spokój, relaks i większą stabilność.

 

QI GONG

Alina Borowska-Wacianiec

Qi Gong to starochińskie ćwiczenia zdrowotne, które są propagowane na całym świecie. Zaletą tego stylu jest potencjał oraz skuteczność terapeutyczna i profilaktyczna w zwalczaniu chorób cywilizacyjnych oraz w zapobieganiu chorób przewlekłych. Ćwiczenia ruchowe płynne i łagodne połączone z koncentracją i naturalnym oddechem wzmacniają i równoważą potencjał energetyczny organizm celem odblokowania meridianów i punktów akupunkturowych wzbudzając w nich energię oddziaływujące na wszystkie narządy i części ciała. Ich podstawą jest energetyczna koncepcja przyrody uwzględniając ludzkie ciało. Systematyczne ćwiczenia dają trwałą poprawę zdrowia, uodparniają na stres, wzmacniają pamięć i koncentrację, zwiększając witalność spowalniają proces starzenia. W Polsce ten styl upowszechnił prof. Chińskiej Akademii Nauk Liu Zhongchun, Mistrz Qigong w pekińskim Stowarzyszeniu Qigong. Szczegółowe informacje na temat stylu i możliwości nauki: qigong.org.pl

 

JOGA – SZACUNEK DLA CIAŁA

Karolina Brzezińska

Od zawsze, odkąd pamiętam fascynowało mnie ciało, ten najdoskonalszy instrument. Jego melodia, rytm, siła, kruchość, możliwości. I to w jaki sposób jest ono połączone z umysłem i duszą. Jak reaguje na myśli, słowa, uczucia, przekonania, przyzwyczajenia, jak doświadcza przekraczania własnych granic. Od zawsze fascynuje mnie związek pomiędzy tym co widoczne i materialne z tym co ukryte, wewnętrzne, przyczynowe. Bo przecież istota ruchu ciała, jego ciągła przemiana, która skrywa w sobie tę mądrość i szansę przenoszenia nas do domu, w którym mieszka dusza, przenoszenia nas głęboko do siebie, do naszego wnętrza, do najgłębszej naszej natury jest tajemnicą i odpowiedzią tego kim jesteśmy. Ostatnie lata praktyki jogi, a zwłaszcza starożytnej techniki Suryanamaskar są dla mnie drogą, którą podążam. To droga w poszukiwaniu wolności, samo uszanowania, odpowiedzialności za siebie, za własne wybory. Joga dzięki swojej uniwersalności i praktyczności przetrwała ponad 3000 lat. Adoptowana w przeróżnych kręgach kulturowych, w poza religijnych aspiracjach, wychodzi z utartych schematów w kierunku indywidualnych poszukiwań i doświadczeń. Z kolei praktyczność jogi opiera się na indywidualnym doświadczeniu, gdzie krok po kroku mamy możliwość osiągania wglądu w nasz wewnętrzny świat.

Czym jest klasyczna joga indyjska. Czym jest codzienna praktyka ofiarowana nam przez mędrców Wschodu? Czy jest to tylko rodzaj sportowej gimnastyki jak pilates czy stretching. Czy może jest to system filozoficzny prowadzący do samorealizacji opary na prastarych, źródłowych tekstach Dalekiego Wschodu?

Czym jest nasz oddech, dzięki któremu żyjemy i możemy wzrastać. I w jaki sposób znaleźć połączenie z jego siłą, mocą i pięknem. Co zrobić by naturalne zasoby oddechu wykorzystać dla własnego wzrostu ciała i umysłu?

Jak odnaleźć połączenie pomiędzy tym co wewnątrz nas a tym co jest na zewnątrz. W jaki sposób możemy przywrócić w sobie harmonię i równowagę, tak bardzo potrzebne do tworzenia szczęśliwego i radosnego życia?

Czy praktykując jogę możemy zapanować nad ograniczającymi nas nawykami, przekonaniami i zminimalizować stres, tak bardzo już obecny w naszej codzienności.

Czy praktykując jogę naprawdę wzmacniamy ciało, umysł i siłę ducha?

I wreszcie, jak zacząć praktykę jogi, by osiągnąć dla siebie jak najlepsze wyniki, które bezpośrednio przyczyniają się do polepszenia jakości naszego życia.

 

ASHTANGA VINYASA YOGA – ANATOMIA POWITAŃ SŁOŃCA

Artur Chruszcz

Powitania Słońca to energetyzujące sekwencję, które rozciągają i wzmacniają całe ciało. Na zajęciach dowiemy się jak krok po kroku wykonywać pozycje i przejścia w Powitaniach Słońca, adaptując je do możliwości ćwiczących, w taki sposób, aby każdy mógł wyciągnąć korzyści z praktyki tych prostych sekwencji.

 

PSYCHA I SOME – DOWIEDZ SIĘ, JAK TWOJE MYŚLI I UCZUCIA WPŁYWAJĄ NA TWOJE CIAŁO I ODWROTNIE

Zapraszam na wykład o psychosomatyce – dziedzinie, która traktuje organizm ludzki holistycznie. Dowiedz się, jak to możliwe, że niewyrażone emocje mogą objawiać się fizycznym bólem. Sprawdź, gdzie znajdują się główne ośrodki emocjonalne w Twoich organach oraz jak możesz dzięki tej wiedzy poprawić swoje zdrowie i samopoczucie. Poznaj spojrzenie medycyny wschodniej i alternatywnej na sposoby radzenia sobie z różnymi dolegliwościami poprzez zmianę myślenia i nastawienia do siebie i świata – już na wykładzie.

 

BIODANZA SYSTEMU ROLANDO TORO JAKO FORMA OTWARCIA NA ŚWIAT I POCZUCIE SIĘ JEGO CZĘŚCIĄ

Agnieszka Sut

Człowiek od wieków wyrażał się przez ruch-taniec, jest to forma archaiczna i głęboko zakorzeniona w naszej pamięci prymitywnej. Połączenie jej z instynktem powoduje ze nasze życie wypełnia się nowymi, pozytywnymi bodźcami.
Specjalnie dobrana muzyka, ruch (vivencia), emocja, spotkanie w grupie to system ruchu stworzony po to, aby tu i teraz uczynić pozytywnie intensywnym i jak najbardziej połączonym z codziennym życiem przeżytym w pełni, z przyjemnością i radością.
Poznanie naszych potencjałów, witalności, uczuciowości, seksualności, kreatywności, połączenie z naturą, więzi które łącza nas z innymi osobami, poczucie się częścią wspólnoty ludzkiej, afektywne otwarcie, to tylko niektóre aspekty Biodanzy, z którymi spotkamy się w tańcu się w czasie workshopu na Festiwalu.

 

GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA KOBIET – TRADYCJA BIAŁORUSKA

Katarzyna Matejczyk

Gimnastyka Słowiańska to zestaw 27 ćwiczeń fizycznych i oddechowych mających na celu poprawę kobiecego ciała, które od dawien dawna stosowały kobiety na terytorium Białorusi. Słowiańska gimnastyka skierowana jest do wszystkich Kobiet, które chcą być zdrowe i atrakcyjne, niezależnie od wieku oraz kondycji.

Regularna praktyka poprawi sylwetkę kierując ją w naturalnym kierunku, a postawa będzie bardziej wyprostowana na skutek kobiecej samoświadomości. Gimnastyka masuje mięśnie miednicy, wzmacnia brzuch, plecy, jak również wpływa pozytywnie na kształt piersi, układ hormonalny i rozrodczy, a w szczególności siły życiowe Kobiety -niezależnie od pory roku.

Opis zajęć:

Na zajęciach wykonamy 7 z 27 ćwiczeń Gimnastyki Słowiańskiej dla Kobiet – Tradycyjnej Białoruskiej, wyliczonych zgodnie z dniem Słonecznym oraz cyklem Księżyca na dany dzień w którym będziemy praktykować. Poznamy dzięki nim sekrety Kobiecego ciała oraz każda z nas przyjrzy się bliżej własnemu ciału poprzez świadomy i naturalny ruch zapisany w genach słowiańskich Kobiet. Praktyka przede wszystkim ma na celu utrzymanie w dobrym stanie kobiecego zdrowia fizycznego i emocjonalnego oraz zachowanie harmonii na co dzień.
Zachowała się ona do dziś ze względu na swój pozytywny wpływ na kobiece życie. A te które regularnie ją stosują promienieją zdrowiem, subtelną kobiecą siłą i powabem.
MOGĄ ĆWICZYĆ PANIE W KAŻDYM WIEKU I W KAŻDEJ KONDYCJI, TAKŻE W CIĄŻY.

Jak powinny być przygotowanie uczestniczki?

Na zajęcia należy przynieść luźny i wygodny strój, najlepiej jeśli będą to leginsy i t-shirt oraz coś do picia. Wszystkie ćwiczenia w tradycji słowiańskiej wykonuje się na boso oraz bez stanika. Dla Pań, które nie czują się z tym komfortowo dobrym rozwiązaniem jest stanik sportowy. Na zajęcia należy przynieść chustę i/lub koc. Dla osób o wrażliwych kolanach i łokciach rekomendowany jest dodatkowy gruby koc lub mata. Najlepiej wybrać starą chustę (a nie tą ulubioną), ponieważ będzie ona w stałym kontakcie z podłogą. Sugerujemy także nie najadać się bezpośrednio przed zajęciami ponieważ organizm kieruje wtedy swoją energię na trawienie a nie na ćwiczenia.

 

LIFE IMPRESSIONS BODYWORK

Agata Olszewska-Sarapata

Warsztaty będą wstępem do pracy z ciałem metodą Life Impressions Bodywork. Skupimy się na podstawach metody – uważnym dotyku, uważnym ruchu i podążaniu za tym, jak prowadzi nas ciało osoby, z którą pracujemy.

Cele warsztatu:
większa świadomość swojego ciała, lepszy kontakt z własnym ciałem
większa uważność w kontakcie z drugą osobą
zwiększenie zaufania do mądrości ciała
zbadanie odcisków zapisanych w naszym ciele oraz stworzenie warunków do zapoczątkowania autokorygujących reakcji w naszym systemie i przepracowania utrwalonych wzorców i schematów w ciele

Podczas warsztatów bedziemy pracować w parach.

Informacje o metodzie są dostępne na stronie lifeimpressions.info.pl

 

ĆWICZENIA TRE® (TENSION AND TRAUMA RELEASING EXERCISES), ĆWICZENIA UWALNIAJĄCE NAPIĘCIA, EMOCJE I TRAUMY Z CIAŁA

Co są ćwiczenia TRE® (Trauma Releasing Exercises)? To są ćwiczenia, które uwalniają stres, napięcia i emocje.

Gdy w naszym życiu wydarzają się trudne chwile, a wydarzają się, nasze ciała reagują prosto i bez myślenia: uciekam albo walczę. Zmienia się chemia i fizjologia: adrenalina, ciśnienie krwi, napięcia mięśniowe i tym podobne. Mamy po prostu przeżyć. Po wszystkim, powinien nastąpić powrót do normalnego stanu organizmu, a najczęściej nie następuje. Dlaczego? Przecież Matka Natura wyposażyła nasze ciała w systemy samo naprawcze. Otóż nie korzystamy z nich bo nam nie wolno! Tak sobie w naszym ucywilizowaniu ułożyliśmy prawa i zwyczaje, że nie możemy okazywać słabości – stracimy twarz. Zwierzęta nie patrzą na to co wypada a co nie, tylko reagują i na przykład, po prostu trzęsą się ze strachu – a nam nie wolno! Wtedy organizm nie dostaje „zwrotnej” informacji że można już wyłączyć system walki i ucieczki, i tkwimy w nim często przez całe życie. Ciało tego nie wytrzymuje i chorujemy: boli nas krzyż lub kolano, pojawia się nie wiadomo skąd alergia, nadciśnienie i inne dolegliwości. W ćwiczeniach TRE dajemy sygnał ciału, że zagrożenie mija i następuje głęboka relaksacja, aż dziwne i zaskakujące jak może być głęboka. Po prostu „magia” – trzeba to samemu przeżyć żeby uwierzyć.

Ćwiczenia są proste i składają się z dwóch części. Wygodny strój, karimata, seria łatwych ćwiczeń gimnastycznych, a potem kładziemy się w odpowiedniej pozycji i pozwalamy ciału pracować. Zdziwicie się. Proste, łatwe do nauczenia i codziennej praktyki.

Miłych wibracji i do zobaczenia na ćwiczeniach.
Gaja i Marek

 

TANIEC HULA – TANIEC NATURY

Justyna Miąc

Czym jest taniec hula dla Hawajczyków? Jaką rolę pełni wg tradycji hawajskiej pełni natura? Jak zrozumieć i poczuć moc drzemiącą w ciele i jak traktować je z należytym szacunkiem? Czym są punkty piko w ciele i jaką pełnią funkcje? Na te i wiele innych pytań związanych z hawajskim pojmowaniem ciała i jego roli w życiu postaram się odpowiedzieć.

5 DUCHÓW, 5 EMOCJI, 5 NARZĄDÓW, 5 ELEMENTÓW W NASZYM ŻYCIU, CZYLI PSYCHOSOMATYCZNE ASPEKTY ZDROWIA WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Katarzyna Fizia

5 duchów, 5 emocji, 5 narządów i 5 elementów w naszym życiu wg TCM, czyli trochę psychosomatyki, filozofii i anatomii w jednym. Poruszymy tematykę samodiagnozy, przyczyny powstawania chorób w naszym ciele oraz tego dlaczego chcemy chorować i czy w ogóle choroba istnieje. Przedstawię obraz tego, jak nasze narządy reagują na emocje i gdzie skrywają się duchy, jak rozpocząć proces samoleczenia, dostosować dietę i styl życia, aby być zdrowym i szczęśliwym. To jeden z najciekawszych wykładów z całej serii przeznaczony dla każdego, kto chce zrozumieć lepiej własne ciało i poznać bardziej swoje wnętrze.

 

WSTĘP DO BIOENERGETYKI

W części wykładowej zostaną przedstawione założenia , tezy i cele Analizy Bioenergetycznej oraz podstawowe pojęcia związane z tą forma pracy nad sobą .
Poznamy genezę powstania tego nurtu psychoterapii oraz przybliżona zostanie historia jego twórców A.Lowena i J. Pierrakosa.
Dowiemy się czym Bioenergetyka jest i jak postrzega człowieka , który jest jednością ciała , umysłu oraz jego procesów energetycznych .
Jak odzwierciedla się umysł w ciele i jak struktura ciała determinuje wzorce myślenia i odczuwania .
Zostaną wyjaśnione podstawowe pojęcia Bioenergetyki jak ugruntowanie , oddech, przepływ energii , kontakt i granice .
W końcu będzie okazja do zrozumienia co wyróżnia Analizę Bioenergetyczna wsród innych metod psychoterapii oraz pracy z ciałem.

 

PODSTAWY TERAPII TAŃCEM

Edyta Bonk

Podczas warsztatu będziemy szukać odpowiedzi na pytania:

Co to jest Terapia Tańcem, Choreoterapia, Psychoterapia Tańcem? Jakie jest jej źródło? Dla kogo i po co? Jak przebiegają zajęcia Terapii Tańcem?

Zajęcia będą miały charakter praktyczny, doświadczalny z elementami edukacyjnymi. Będziemy pracować w grupie, w parach oraz indywidualnie. Wiek i kondycja nie mają znaczenia.

„Terapia Tańcem jest techniką należącą do szerokiego nurtu arteterapii (terapii poprzez sztukę). Opiera się na wykorzystaniu ruchu jako procesu, który zwiększa fizyczną i psychiczną integrację jednostki.

Terapia tańcem nie opiera się na nauce zasad technicznych, kroków czy kombinacji. Bazuje głównie na tańcu naturalnym, dzięki któremu można odnaleźć własny rytm i uwolnić się od codziennych napięć.

Terapia tańcem wywodzi się z tańca współczesnego, nawiązuje także do starych tańców szamańskich i plemiennych, do czasów kiedy taniec był ważną częścią życia społecznego każdego człowieka, naturalnym sposobem wyrażania emocji.

Techniki, które znalazły zastosowanie w pracy choreoterapeutów nawiązują do improwizacji tanecznej, pracy z ciałem, treningu odczuwania i relaksacji.

W zajęciach mogą brać udział osoby w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności. Wykorzystanie tańca i ruchu jako metody pomagania sobie i innym ludziom jest nie tylko atrakcyjne ale i skuteczne. Terapia tańcem łączy ze sobą prace i zabawę tworząc w ten sposób unikalny instrument jednoczenia ciała, umysłu i duszy w celu poprawy jakości życia.”

Polskie Stowarzyszenie Choreoterapii w Poznaniu

 

MEDYTACJA JEST ŁATWA

Paweł Gutral

Coraz większa liczba, potwierdzonych przez naukowców badań, wskazuje, że medytacja redukuje napięcia, wprowadza spokój do naszego życia i pozytywnie wpływa na zdrowie. Zmniejsza ciśnienie krwi i ogranicza ryzyko chorób serca. Niesie ze sobą również korzyści psychologiczne, takie jak redukcja lęków i depresji, pomaga w zmaganiach z bólem chronicznym i spowodowanym wypadkami, ogranicza uzależnienia powodowane w dużej mierze stresem. W sposób istotny wpływa na rozrost i reorganizację sieci neuronowej w mózgu i korze mózgowej, co bezpośrednio przekłada się na poprawę pamięci, łatwość w koncentracji i skupianiu się, oraz odgrywa rolę chroniącą przed niekorzystnymi zmianami starczymi w mózgu (demencja). Ale także, a właściwie przede wszystkim, zmniejsza niepewność w aspekcie transcendentalnym, przybliżając nas do odpowiedzi na zasadnicze pytanie o sens życia.

TRENING NATURALNY – KRĘGOSŁUP W RUCHU

O Treningu Naturalnym:
„Trening”, czyli reżim, program, dyscyplina itp. to przeciwstawność „naturalności” – dzikość, swoboda, spontaniczność itp. Jednak wg nas właśnie takie zestawienie umożliwia rozwój i zachowanie zdrowego balansu.
Dla nas ruch jest sztuką życia. I tak jak rzeźba musi mieć dobrą konstrukcję, aby mogła długo zachwycać, tak praktyka ruchu, musi się opierać na dobrych fundamentach, aby można było zachować niezależność i swobodę ruchową na całe życie. Dlatego tak dużo uwagi poświęcamy pracy nad optymalną mobilnością stawów.
Nie stronimy od usystematyzowanych programów treningowych czerpanych z klasyki gimnastyki, z dawnych tradycji czy z wartych uwagi metod współczesnych, ale też nie potrafimy odmówić sobie swobody własnej ekspresji, zabawy i tworzenia.
Ostatecznym celem jest poruszanie się w zróżnicowanych kontekstach, w zmiennym otoczeniu, w interakcji z przyrodą i innymi ludźmi. Bo ruch to coś więcej niż imponujące sylwetki, wyniki sportowe, czy ponadprzeciętna sprawność… Ruch to także kultura.

O warsztatach:
Kręgosłup w ruchu.
Krótka forma warsztatowa, poświęcona w całości kręgosłupowi. Poruszymy temat mitów dotyczących kręgosłupa i jego potencjału ruchowego. Dlaczego stan kręgosłupa determinuje nasze zdrowie? Jak zwiększać jego mobilność i dlaczego to ważne? Jak i po co zwiększać percepcję „stabilizacji” ciała? Jak redukować zbędne napięcia i wysiłek? Jak kręgosłup organizuje ruch ciała? Na te i inne pytania będziemy odpowiadać lub prowokować uczestników do poszukiwania własnych odpowiedzi. Oprócz pracy indywidualnej pojawią się interakcje, czyli gry i zabawy w parach.

 

ACROYOGA – WARSZTAT WPROWADZAJĄCY

AcroYoga to połączenie jogi, akrobatyki, dopełniona elementami masażu Tajskiego.

Ćwiczenia bazują na asanach znanych z klasycznej Hata jogi, jednak są zmodyfikowane dla płynnego ich wykonania w powietrzu.

AcroYoga to także znakomita zabawa, a także rozciąganie ciała, ćwiczenia wzmocnienia mięśni i budowania zaufania.

Podstawą w AcroYodze jest współpraca, gdyż figury wykonuje się w parach, na początku zaś dodatkowo przy pomocy osoby/ób asekurujących.

Jedna osoba jest „bazą”, czyli osobą której zadanie jest trzymanie, unoszenie partnera najczęściej przy użyciu rak i nóg. Druga osoba jest tzw „lotnikiem”, który uniesiony w powietrze przyjmuje pozycje bazujące na asanach. Dodatkowo na początku treningu pojawia się trzecia osoba – „spotter”, który czuwa nad przebiegiem ćwiczeń i dba o bezpieczeństwo przy ewentualnych upadkach.

 

CIAŁO-EMOCJE-MYŚLI- WPROWADZENIE DO LABAN BARTENIEFF MOVEMENT SYSTEM

Agnieszka Sokołowska

Laban Bartenieff Movement System (LBMS) wspiera połączenie między ciałem, emocjami a umysłem. Jest językiem ruchu, pierwszym i obecnym przez całe życie. Zrozumienie go poprawia jakość życia w aspektach: relacji, emocji, uwolnienia się od ograniczających przekonań, myśli. LBMS pozwala poznać tzw indywidualny podpis ruchowy i poszerzyć rozumienie siebie o perspektywę tego, co wyraża się poprzez ciało. Ruch opisuje się w czerech głównych komponentach pozostających ze sobą w relacji: Ciało (Body), Dynamiczne Jakości Ruchu (Effort), Kształt (Shape), Przestrzeń (Space). Opowiem o założeniach i podzielę się praktycznymi przykładami ze swojej pracy.

 

GIMNASTYKA SEKSUALNA

Anna Rykała

Filarami ekstatycznego, harmonijnego życia seksualnego są: ruch, oddech i dźwięk.
Zdolność do swobodnego, spontanicznego ruchu, głęboki oddech i „otwarte gardło” są niezbędne do doświadczenia pełnego orgazmu.

Ciało każdego z nas wyposażone jest w niewyobrażalny, orgazmiczny potencjał, moc do uzdrawiania i tworzenia.
Kluczem do tego potencjału są różnorodne aktywności: masaże, automasaże, ćwiczenia rozluźniające, rozciągające i ugruntowujące, pogłębiony oddech.
Harmonijne ich połączenie składa się na GIMNASTYKĘ SEKSUALNĄ, której celem jest przywrócenie lub zintensyfikowanie swobodnego, naturalnego przepływu energii w ciele.

Kluczowe w tych zajęciach będzie otwieranie, uruchamianie i ożywienie miednicy i bioder.

Pełny orgazm to taki, który obejmuje również serce, dlatego będziemy zajmować się również i tą sferą, poznając ćwiczenia otwierające serce.

Deserem będzie Ekstatyczny Masaż Pupy 🙂

Nastawcie się na dobrą zabawę i ekstatyczną przyjemność.

*Warsztat w ubraniach 😉

 

ANATOMIA ŚWIADOMOŚCI

Anna Haracz

Warsztat opiera się na budzeniu świadomości zasad anatomicznych i kinetycznych ludzkiego ciała poprzez pracę z obrazami i wyobrażeniami. Ma na celu ustalenie przepływu w całym organizmie, który pozwala na pełną płynność, szybkość i siłę ruchu bez generowania niepotrzebnego napięcia. Podstawową zasadą pracy jest poczucie przyjemności i rozluźnienia, które chroni przed nadprodukcją ruchową oraz kontuzjami. Jest sposobem na łagodne i skuteczne poradzenie sobie z trudnymi bądź już kontuzjowanymi miejscami w ciele.

Warsztat zawiera niektóre narzędzia, z kótrymi zapoznałam się biorąc udział w Gaga Intensive Summer Course w Batsheva Dance Company (Gaga – język ruchu Ohada Naharina) oraz poszukiwaniach własnych. Popracujemy nad wybranymii elementami tego nowego i wyjątkowego języka tańca. Improwizacyjny charakter zajęć stworzy przestrzeń by każdy mógł na swoim etapie poznawać i eksplorować własne ciało.

 

LIFE IMPRESSIONS BODYWORK

Agata Olszewska Sarapata

Warsztaty będą wstępem do pracy z ciałem metodą Life Impressions Bodywork. Skupimy się na podstawach metody – uważnym dotyku, uważnym ruchu i podążaniu za tym, jak prowadzi nas ciało osoby, z którą pracujemy.

Cele warsztatu:
większa świadomość swojego ciała, lepszy kontakt z własnym ciałem
większa uważność w kontakcie z drugą osobą
zwiększenie zaufania do mądrości ciała
zbadanie odcisków zapisanych w naszym ciele oraz stworzenie warunków do zapoczątkowania autokorygujących reakcji w naszym systemie i przepracowania utrwalonych wzorców i schematów w ciele

Podczas warsztatów bedziemy pracować w parach.

Informacje o metodzie są dostępne na stronie lifeimpressions.info.pl

 

WYKŁAD I WARSZTAT METODY BUTEJKI – CZYLI SZTUKI PRAWIDŁOWEGO ODDYCHANIA

Anna Ryczek

Dowiedz się:

 •  jak poprawnie oddychać, by przywrócić fizjologiczną równowagę
  ciała,
 • dlaczego oddychając mniej, bardziej dotleniamy wszystkie organy i
  komórki,
 • jak naturalnie obniżyć poziom stresu i wysokie ciśnienie,
 • jak zatrzymać astmę, chrapanie i bezdech senny,
 • jak zapewnić twojemu dziecku prosty zgryz,
 • jak doświadczyć większego spokoju,
 • jak poprawić swój nastrój, sen i poziom energii.

Nadmierne oddychanie zwęża naczynia krwionośne, co powoduje m.in. zwiększone pobudzenie komórek mózgowych, zamroczenie umysłu i zaburzenia snu. Metoda Butejki to sztuka oddychania mniej, polepszający tym samym krążenie krwi i zwiększając dotlenienie tkanek i organów, szczególnie mózgu.

Badania kliniczne przeprowadzone w wiodących szpitalach w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie i Irlandii dowiodły
skuteczności metody Butejki w leczeniu kataru siennego, astmy i chrapania, redukując kaszel i świszczący oddech o 70%, zmniejszając potrzebę zażywania leków doraźnych o 90% oraz leków prewencyjnych o 50% w ciągu 3 miesięcy.
„Powinno się mniej jeść, mniej oddychać, mniej spać i ciężej pracować fizycznie, ponieważ jest
to dobre. Jest to podstawowa zmiana, prawdziwa restrukturyzacja. To jest właśnie to, co
musimy obecnie robić.”
Prof. Konstantyn Butejko

 

CORE ENERGETICS – POMOST ŁĄCZĄCY CIAŁO, PSYCHOLOGIĘ I DUCHOWOŚĆ

Ala Konopko-Ulanecki

Podejście Core Energetics zasadza się na unifikacji energii i świadomości i zakłada, że każdy człowiek posiada rdzeń energetyczny – Core, a energia życiowa w nim zawarta powinna swobodnie przepływać przez organizm. Techniki Core Energetics stworzone są po to, żeby odzyskać swobodny przepływ tej energii, który został zachwiany przez różne przeszkody i niedoskonałości w procesie rozwojowym i reakcje obronne organizmu, znane, jako blokady energetyczne w ciele.
Poprzez połączenie technik pracy z ciałem z technikami werbalnymi i z szeroko pojętą koncepcją świadomości, Core Energetics prezentuje unikatowe podejście do człowieka, które nie tylko dąży do uleczenia historycznych ran psychicznych człowieka, ale też pomaga w realizowaniu jego najwyższego potencjału. W rezultacie Core Energetics jest jednocześnie zorientowanym na ciało podejściem terapeutycznym, jak i modelem transpersonalnym.
Prezentacja ma na celu przedstawienie podstawowych koncepcji Core Energetics i pokazanie, dlaczego ta metoda jest brakującym ogniwem pośród bogactwa różnorakich, dostępnych dzisiaj metod samorozwoju.
CoreEnergeticsPolska.com

 

KONTAKT IMPROWIZACJA

Anna Haracz

KONTAKT IMPROWIZACJA 
”(CI) jest rodzajem tańca, improwizacją taneczną, w której punkty fizycznego kontaktu są punktami, w których rozpoczyna się eksploracja ruchu poprzez improwizacje. Jest jedną z lepiej znanych i chyba najbardziej charakterystyczną formą tańca współczesnego.

CI jest wykorzystywane przez artystów, performerów i tancerzy, jest używane w treningach rozwijania wrażliwości ciała, w pracy z ciałem czy terapii tańcem, jest przedmiotem kursów w szkołach tańca, tematem dla prac magisterskich i doktorskich oraz książek edukacyjnych.

Jak tańczyć z pierwszym partnerem, jakim jest dla nas podłoga? Co pozwala nam poczuć się bezpiecznie w tańcu i jak przekazać to poczucie bezpieczeństwa naszemu partnerowi? Poprzez proste ćwiczenia odkryjemy jak wchodzić w taniec. Skupimy się na słuchaniu i czytaniu naszego własnego ciała, po to, by łatwiej nam było słuchać i czytać ciało partnera.

KORZYŚCI I ZASTOSOWANIE PRAKTYKI JOGI W TRENINGU, TERAPII ORAZ W ŻYCIU CODZIENNYM

Monika  Borchulska-Zając

Zapraszam na wykład o jodze widzianej okiem bioterapeuty. Na wykładzie poznasz zalety z regularnej praktyki jogi, dopasowane do Twoich potrzeb. Dowiesz się jak praktyka może wpłynąć na Twój organizm oraz pomóc Ci w zależności od tego, czy jesteś osobą o siedzącym trybie życia, sportowcem, lub ból spowodowany urazem tudzież przeciążeniem.

 

CIAŁO – ENERGIA – ŚWIADOMOŚĆ, WARSZTAT W METODZIE CORE ENERGETICS

Ala Konopko-Ulanecki

Jest to okazja do doświadczenia niektórych technik Core Energetics, pozwalających na wydobycie i wyrażenie ukrytych w ciele emocji, dotarcie do zablokowanych pokładów energii i uświadomienie sobie zawartych w niej informacji.
Koncentrując się na witalności energii życiowej i łącząc ją z szeroko pojętą koncepcją duchowości, praca w metodzie Core Energetics prowadzi do zmiany starego systemu przekonań, co z kolei daje zasadnicze i trwałe zmiany w życiu.
Praca w metodzie Core Energetics to zaproszenie do niezwykłej podróży poza różnego rodzaju maski, które, na co dzień zakładamy, jak też poza zbroje ochronne w naszym ciele, dającej możliwość dotarcia do naszej kreatywności, spontaniczności, seksualności i głębokiej autentyczności.
Rezultatem jest znacznie poszerzona umiejętność tolerowania i wyrażania emocji i wykorzystywanie dostępnej energii w celach kreatywnych zamiast w celach obronnych.
Więcej informacji o Core Energetics na: CoreEnergeticsPolska.com

 

ROLA INTENCJI I ODBLOKOWANIE PRAWDZIWEGO POTENCJAŁU

Gunther Kruger

W poszukiwaniu uleczenia, uzdrowienia oraz dobrego samopoczucia można odnaleźć niezliczone metody oraz techniki. Lecz, która jest najbardziej odpowiednia?

Moc każdej techniki czy metody leży w istocie jej intencji. Intencja jest trzonem tworzącym przyszłe warunki. Dlatego bezwzględnie wymagana jest precyzyjna wiedza o głębokiej intencji metody.

Zamiarem technik i rodzajów Jivaki jest odblokowanie prawdziwego potencjału ludzi, którzy chcą ewoluować.

Jivaka jest szczególną i efektywną metodą, która jest oparta na bardzo prostym lecz uderzającym poglądzie. Jest to fakt, że nikt na całym świecie nie może stać się kimś innym niż jest. Z pewnością każdy, kto jest zdeterminowany może przezwyciężyć własne ograniczenia, które powstrzymują nas od bycia tym kim naprawdę jesteśmy! To osiągniecie jest żywą istotą prawdziwego mistrzostwa i doskonałego samopoczucia.

Właśnie w momencie, kiedy wyzwalamy naszą „oryginalną wersję” – tego, który jeszcze nie może się przejawić na zewnątrz – nasze całe życie stanie się spokojne, pełne radości i miłości.

W celu zrealizowania tych cennych osiągnięć wystarczy tylko zrelaksować ciało i umysł. Jivaka body & mind zapewnia trening oddechowy, świadomą pracę z ciałem seminaria dotyczące różnych zagadnień oraz medytację.

„Prawdziwy rozwój nie polega na stawaniu się kimś innym, chodzi o bycie tym kim już jesteśmy”

Źródło :
Żyjącym źródłem i inspiracją dzisiejszej aktywności Jivaki jest postać historczna – Jivaka Kumara Bhaccha i wszyscy mistrzowie, którzy podtrzymywali aktywność do chwili obecnej.

 

BĄDŹ JAK WODA. PODDAJ SIĘ I PŁYŃ…

Katarzyna Bartoszewicz

90 minut to niewiele by porzucić kontrolę, która zamieszkuje nasze ciało i umysł, ale spróbujemy…
Zapraszam na przyjemną podróż, wgłąb oceanu poddania i odpuszczania. Podczas tego spotkania każdy z Was będzie miał okazję udać się na swoją własną wyspę, której mieszkańcami są: Miękkość, Poddanie, Chaos i Błogość. Ale może odkryjesz coś jeszcze…?

 

JAK GADAĆ ZE ŚWIATEM – WPROWADZENIE DO TWÓRCZEJ WIZUALIZACJI

Ada Stolarczyk

Wykład z elementami doświadczania.

Nie jesteśmy świadomi tego, że możemy używać twórczej wizualizacji z premedytacją, do zmiany obecnej sytuacji życiowej. Podświadomość nie odróżnia rzeczywistości od myśli i obrazów z twojej wyobraźni. W rezultacie cokolwiek sobie wizualizujesz, twój umysł zaakceptuje to jako prawdziwe i w końcu się urzeczywistni

Jeśli np. uważasz, że jesteś nieatrakcyjny- trudno będzie Ci znaleźć partnera – twoje podświadome myśli sprawią, że kolejno napotykane osoby, będą manifestowały to, jak o sobie myślisz. Nawet przy zauroczonym w Tobie partnerze, trudno będzie Ci przyjąć komplementy, czy wiarę w prawdziwość jego słów i serdeczności wobec ciebie. A co za tym idzie stworzyć pełną i dającą spełnienie relację. Tyczy się to każdej dziedziny życia. Pracy i zarobków, poczucia bycia szanowanym przez innych, czy też wiary w to, że np. mogę zarabiać na tym, co kocham robić.

Twórcza wizualizacja pozwala na budowanie nowych połączeń neuronalnych na poziomie pamięci komórkowej ciała. Zapraszam na 40 minutowe spotkanie z tym zagadnieniem.

 

PRZEBUDZENIE CIAŁA

Ryszard Tafel

W części praktycznej każdy z uczestników będzie mógł doświadczyć :
– czym dla niego są ćwiczenia bioenergetyczne
– jak z nimi rezonuje w ciele
– z czym kontaktuje się doświadczając przepływu energii
– jak ciało reaguje na kontakt bliski i daleki
Uczestnicy bedą mieli okazje przyglądać się jak zintegrowany jest umysł z ciałem .
Poszukamy w ciele naszych ukrytych , zblokowanych uczuć i impulsów tak aby poczuć swoje prawo do przyjemności i życia w pełni

 

BODY EMOTION (CIAŁO – RUCH – EMOCJE)

Monika Borchulska-Zając

Body eMotion jest autorskim projektem, który bazuje na metodach pracy z ciałem oraz z bioenergią. Inspirowany medycyną Wschodu, fizyką kwantową, psychosomatyką oraz naturalnymi, alternatywnymi terapiami ( m.in. arteterapia, choreoterapia ) oraz bioenergetyką.

Biorąc udział w zajęciach poznasz szereg technik i ćwiczeń praktycznych, które pozwolą Ci lepiej poznać siebie i swoje ciało. Uwolnisz się od napięć spowodowanych nadmiarem niewyrażonych emocji. Zniwelujesz poziom stresu. Nauczysz się, jak Twój umysł wpływa na Twoje ciało i odwrotnie. Zwiększając swoją samoświadomość w znacznym stopniu poprawisz swoje zdrowie i samopoczucie.

Poruszając swoje ciało, zmysły, wykonując pracę z oddechem, z głosem, samodzielną oraz w grupie – będziemy badać, doświadczać swoich ciał, w przestrzeni oraz wśród innych osób. Będziemy uwalniać, co zablokowane, w pełni świadomie, w zgodzie ze sobą, poznawać siebie, eksplorować nieskończony potencjał naszych ciał na poziomie fizycznym, mentalnym i energetycznym.

Zajęcia są dla każdego, kto pragnie rozwoju, zmiany, wzrostu świadomości, szuka sposobu, aby się wyrazić, aby odnaleźć i uwolnić swoje zasoby. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie w pracy z ciałem. Ćwiczenia dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników.

 

PRACA Z BLOKADAMI NA POZIOMIE CIAŁA I UMYSŁU

Gunter Kruger, Krzysztof Szabat

Jivaka w pierwszej linii zajmuje się ciałem, ponieważ z jego stanu daje się bezpośrednio wyciągnąć niezafałszowane wnioski o obecnej sytuacji mentalnej. Co prawda umysł jest bezsprzecznie kowalem własnego szczęścia, jednak w swojej esencji jest nieuchwytny. Za to ciało, w dosłownym tego słowa znaczeniu – jest.

Przedstawimy w skrócie pierwsze z seminariów „Jivaka Body & Mind” jest ono skondensowanym wprowadzeniem do całego systemu pracy z ciałem i filozofią wg Jivaki. Jest to obrazowo opowiedziany korzeń, z którego całe drzewo Jivaki może rosnąć w górę. To buduje solidny fundament, na którym praktykujący mogą się uczyć i rozwijać. Seminarium podstawowe step pierwszy jest powiązane z leczeniem w pozycji, w której pacjent leży na plecach. Ponadto zawiera nauki o filozofii i poglądzie Jivaki.
Jivaka Body & Mind działa integralnie. Oznacza to, że ta metoda porusza wszystkie cechy osobowości. Techniki pracy w ramach Jivaka Body & Mind służą odkryciu, ożywieniu i przezwyciężeniu cielesnych jak i umysłowych przeszkód i blokad. Niektórymi przykładami używanych technik są trening świadomego oddychania i medytacja. W ramach pracy z ciałem – aktywne odprężenie mięśni, bilateralna stymulacja ciała i reaktywacja tzw. kanałów energii.

 

UWOLNIJ CIAŁO – AUTOMASAŻ

Agnieszka Kawula

Wsłuchaj się w swoje ciało i uwolnij skumulowane w nim napięcia.

Zapraszam na autorski warsztat automasażu dla Twojego ciała i ducha. To przede wszystkim świetna zabawa, która prowadzi do krainy wolnej od napięć, głębokiego relaksu, odnalezienia wewnętrznej równowagi i oczyszczenia ciała ze starych napięć w których uwięzione zostały nie tylko toksyny ale przede wszystkim ból emocjonalny czy psychiczny.

Czym jest automasaż? To jedna z wielu pięknych metod samopoznania. Dzielę się tą hawajską pracą z ciałem, która jako główne narzędzie pomocy wykorzystująca… podłogę . Ruch rodzi się sam i wynika z potrzeby ciała nie zaś ze schematycznej, wyuczonej sekwencji ruchów. Naszym zadaniem jest wsłuchanie się w potrzeby ciała i otworzenie się na jego mądrość. Wykorzystujemy do tego takie Aloha narzędzia jak: rolowanie, kulanie się, naciskanie, podkładanie sobie różnej wielkości piłeczek pod plecy, naciąganie, rozciąganie, głaskanie. Milimetr po milimetrze, z zamkniętymi oczami, z pełnym skupieniem na tym, co dzieje się wewnątrz ciała, przy ulubionej muzyce lub w ciszy. W przestrzeni, która sprzyja uwolnieniu tego, co ma zostać uwolnione na dany moment.

Automasaż jest wolnością, w której to Twoje ciało wie najlepiej czego mu potrzeba. Po prosu słuchaj! To niezwykła podróż, w której sama uczestniczę już 8 lat i ciągle jestem w drodze ;-).

Zapraszam do krainy Aloha!

 

LOMI – DOTYK, KTÓRY BUDZI DUSZĘ

Karolina Legucka

Działanie masażu LOMI LOMI NUI jest wielopłaszczyznowe. Można je zaobserwować na wszystkich poziomach ludzkiego bytu. Na poziomie fizycznym możemy zaobserwować oddziaływanie na tkankę skórną, mięśniową i aparat więzadłowy, ale również na wszystkie nasze układy i narządy wewnętrzne ( układ krążenia, chłonny, nerwowy, kostny, trawienny itd.).
Ma działanie kosmetyczne – dobre ukrwienie czyni pięknym – pobudza oddychanie skórne, poprawia czynność gruczołów łojowych i potowych.
Dzięki masażowi stwardniałe tkanki stają się znowu miękkie, a włókna mięśniowe są znowu właściwie ustawione i napięte. Działanie na poziomie energetycznym pomaga w prawidłowym przepływie energii życiowej, przywraca pierwotny stan lekkości i radości . Na poziomie psychicznym i emocjonalnym masaż może usunąć istniejące obawy i lęki. Dzięki temu wzrośnie emocjonalna równowaga i powróci moc, która pomoże przyjrzeć się ewentualnym problemom i da siłę zajęcia się nimi i poszukania sposobów na ich rozwiązanie.
Często pacjenci nie mogą dokładnie opisać swoich dolegliwości, które mają ogólną naturę: stres, napięcie, zmęczenie, presja, zobojętnienie, zupełny brak zainteresowania. Masaż LOMI LOMI NUI to rytuał, który wspiera realizowanie intencji z jaką pacjent kładzie się na stole do masażu, pozwala uwolnić to, co stare a otwiera na nowe. Budzi do działania…….BUDZI DUSZĘ.

 

TERAPIA TAŃCEM – WPROWADZENIE

Edyta Bonk

Terapia tańcem to metoda pracy z ciałem, zakorzeniona w arteterapii i różnych nurtach psychologii. Podczas wykładu przyjrzymy się historii, rodzajom i szkołom terapii tańcem. Omówimy też sposoby zdobywania uprawnień i certyfikacji w Polsce.

 

MA-URI® NAVIGATE YOUR LIFE – ŚWIADOME ŻYCIE W ŚWIADOMYM CIELE

HAnia Świątkowska

Zapraszam do poznania i zastosowanie polinezyjskich zasad Nawigatora; Darów płynących z nauk przodków. Zasad, które prowadzą do mistrzostwa w każdym aspekcie swojego życia; do Odkrycia nowych i starożytnych kluczy do spełnienia swojego PRZEZNACZENIA, ŻYCIA z pasją!

MA-URI® Healing Arts to kompletny system przemiany świadomości i sztuka uzdrawiania poprzez pracę z ciałem.

Wywodzi się z tradycji Polinezyjskich szkół wiedzy. System ten posługuje się wyjątkowym treningiem wzorowanym na rdzennych maoryskich i hawajskich metodach inicjacji psychiki i ciała w procesie podnoszenia poziomu świadomości. Pozwala na efektywne uzdrawianie wzorców lęku i niemocy, zakodowanych na poziomie komórkowym ciała i pełne, połączenie z całym Stworzeniem i własnym Przeznaczeniem.

 

PILATES KLASYCZNY – KONTROLA I PRECYZJA

Ćwiczenia mające na celu zwiększenie świadomości własnego ciała. Pracujemy nad wzmocnieniem mięśni głębokich brzucha, tułowia i miednicy, co ma wpływ na wyrobienie nawyku utrzymania prawidłowej sylwetki. Regularna praktyka Pilates daje niezwykle szybkie i trwałe efekty. Ciało jest smuklejsze, mięśnie wzmocnione i uelastycznione, co przyczynia się także do zmniejszenia ryzyka występowania kontuzji, poziom stresu ulega znacznemu obniżeniu.

 

JOGA ŚMIECHU – DROGA DO WEWNĘTRZNEJ RADOŚCI

Katarzyna Szafarczyk

„Radość tkwi nie w rzeczach, ale w głębi naszej duszy.” – autor nieznany

Odkrywając wewnętrzną radość pogłębisz życiowy optymizm.
Radość stanie się Twoją „bronią” na stres i chwile zwątpienia.
Kiedy zaczniesz częściej się śmiać, czy nawet uśmiechać – zobaczysz, że wszystko się zmienia, a na początku – Twój nastrój i nastawienie do życia.

Warsztaty jogi śmiechu – pozwolą Ci:

 • Odkryć Twoją wewnętrzną radość,
 • Sprawdzić, czy umiesz śmiać się „od tak sobie”, bez powodu, bez bodźców zewnętrznych,
 • Doświadczyć, jak śmiech działa na Twoje ciało,
 • Poeksperymentować z Twoim śmiechem – usłyszeć go, poczuć, przeżyć całym ciałem

A ze skutków ubocznych, możesz poczuć:

 • Natychmiastową poprawę nastroju (duża ilość wydzielających się endorfin)
 • Odprężenie i zapomnienie o codziennym stresie
 • Rozbawiony stan umysłu
 • Dotlenienie organizmu
 • Wzrost życiowej energii
 • Zrelaksowanie
 • Wyciszenie (mimo głośnego śmiechu)
 • Pewnego rodzaju ‘oczyszczenie” (np. z emocji)

Organizator zapewnia:

 • Ogromną pomoc w podróży do Twojej wewnętrznej radości
 • Warunki do szczerego, głębokiego śmiechu prosto z brzucha, czyli tego najzdrowszego

Joga śmiechu to praktyka, dzięki której doświadczysz śmiechu z lat dziecięcych – bezwarunkowego, beztroskiego i prosto z Twojego wnętrza.

Tego nie da się opisać – to trzeba przeżyć.

Zalecany niekrępujący ruchów strój (niekoniecznie sportowy) i woda do picia.
——
Każdy może się śmiać bez powodu i poczucia humoru – na takiej koncepcji opiera się joga śmiechu i prowadzi ona do radosnego, rozbawionego stanu umysłu w sposób naturalny. Łączy bezwarunkowy śmiech z ćwiczeniami oddechowymi.

Nasze ciało nie rozróżnia śmiechu wywołanego sztucznie od tego naturalnego. W obu przypadkach zyskujemy wiele psychicznych i fizjologicznych korzyści. Zajęcia rozpoczynają się od łagodnej rozgrzewki, która zawiera taniec, rytmiczne klaskanie, skandowanie w celu przełamania barier, rozluźnienia się. Następnie ćwiczenia oddechowe przygotowują płuca do śmiechu, który wywoływany jest przez odpowiednie ćwiczenia śmiechowe. Klimat dziecięcej zabawy, kontakt wzrokowy i ćwiczenia śmiechowe prowadzą do uruchomienia prawdziwego, zaraźliwego śmiechu.

Zapoczątkowana przez doktora medycyny Madana Katarię z Indii w 1995 roku aktualnie praktykowana jest w 70 krajach.

 

MASAŻ GUA SHA

Katarzyna Bartoszewicz

Gua Sha to technika terapeutyczna medycyny chińskiej polegająca na działaniu z zewnątrz na skórę. Wymaga natłuszczenia skóry, a następnie użycia specjalnego narzędzia wykonanego z rogu, plastiku, jadeitu lub drewna. Skórę masuje się w taki sposób, aby wywołać zaczerwienienie, a nawet lokalne zasinienie czy wybroczyny.
Podstawowy masaż Gua Sha to jedna z klasycznych technik leczniczych, stosunkowo łatwa do nauki. Może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu z innym rodzajem masażu.
W swojej najprostszej formie Gua Sha używana jest w Azji na co dzień do leczenia bólu różnego pochodzenia, jednak jej działanie terapeutyczne jest znacznie szersze.

CIAŁO LECZ SIĘ SAMO – GŁODÓWKA ZDROWOTNA I PRAKTYKA JOGI JAKO SPOSÓB NA WIECZNĄ MŁODOŚĆ

Karolina Zaręba

Dlaczego jesteśmy nasze ciało jest zanieczyszczone?
Dlaczego nie czujemy się dobrze?
Dlaczego chorujemy?

Odpowiedź leży w zanieczyszczeniach, substancjach chemicznych i toksynach w powietrzu, żywności i wodzie, w naszym stylu życia, gdzie nieustanie jesteśmy zajęci i zestresowani. Wszelkie negatywne myśli, uczucia i emocje mogą także tworzyć zatory i toksyn w naszym organizmie.

Gotowana, mrożona, konserwowana i przetworzona żywność została wyplewiona z wielu witamin i minerałów, ponadto zanieczyszczają nasz organizm „zabierając” przez to siły życiowe. Niszczą konstruktywną bakterię w jelitach, trują nasz krwiobieg, zapychają system limfatyczny, „wyciągają” rezerwy enzymatyczne, przepracowują i blokują układ wydalniczy. Tworzą idealne środowisko w naszym organizmie dla pasożytów.
Należy powiedzieć sobie STOP.
Wykład dotyczyć będzie:
Co się dzieje podczas oczyszczania z Twoim ciałem.
Jakie są reakcje organizmu na oczyszczanie.
Dlaczego joga podczas oczyszczania.
Po oczyszczaniu.

 

WYTAŃCZTO! WPROWADZENIE DO PRAKTYKI 5RYTMÓW®

Tomasz Szymocha

Jeśli wprowadzisz swoje ciało w ruch, dusza sama się uzdrowi. Umysł się uspokoi, kiedy ciało będzie rozpoznane, zaprzyjaźnione, wytańczone. Kiedy ciało jest w ruchu, staje się czystą energią, przepływem – staje się samym życiem.

Do tych prawd prowadzi praktyka 5Rytmów®.

Na tym warsztacie zapoznamy się z 5 jakościami Rytmów (Flowing, Staccato, Chaos, Lyrical i Stillness). Poprzez ruch, zaopiekujemy się i nadamy należytą uwagę każdej części ciała. Poprzez ruch, wsłuchamy się w nasze ciała i pozwolimy im przemówić w ich własny, dynamiczny sposób. Wytańczymy to, co w nas siedzi i uwiera oraz to, czego istnienia nawet nie jesteśmy świadomi. Damy sobie szansę poczuć, jak w tańcu zanika kultura, płeć, narodowość, religia – a pozostaje p o ł ą c z e n i e: ze sobą, z ciałem i duszą oraz z plemieniem, które tańczy razem z Tobą.

 

PROJEKT „MUZYKA SFER” MASAŻ WIBRACJAMI DŹWIĘKÓW MIS GONGÓW, BĘBNÓW, FLETÓW

Barbara Pączkowska, Marzena Sławińska

W RYTMIE ODDECHU – PODSTAWY VINYASY. SESJA ASHTANGA VINYASA YOGA

Artur Chruszcz

Ashtanga Yoga to dynamiczna forma jogi, charakteryzująca się płynnymi przejściami między pozycjami, połączonymi oddechem. Poprzez ciągłą synchronizacje asan (pozycji ciała) z ruchem oddechu, równoważymy struktury i wzorce umysłowe odpowiadające za siłę, elestyczność i doskonałe zdrowie.

Podczas warsztatu poznamy podstawowe pozycje i wzorce ruchowe, oraz nauczymy się jak wykorzystywać oddech podczas praktyki jogi.

 

VINYSA KRAMA JOGA CZYLI POLĄCZENIE CIAŁA Z ODDECHEM I UMYSŁEM

Anna Haracz

Vinyasa Krama Joga to droga ku harmonii psychofizycznej, poprzez stabilność, równowagę i synchronizację ruchu z oddechem, co w efekcie uwolnienia od napięcia i zanieczyszczeń ciała i umysłu. Podejście vinyasa krama pochodzi od Śri Tirumalai Krishnamacharyi, (1888-1989), nauczyciela m.in. B.K.S. Iyengara, Pattabhiego Joisa, Srivatsy Ramaswamiego i A.G. Mohana. Zwracamy uwagę na synchronizację oddechu z ruchem i inteligentne, zindywidualizowane budowanie sekwencji. Praca dynamiczna i statyczna jest w równowadze, a koncentracja cały czas na oddechu ? w związku z czym możemy osiągnąć harmonię między stabilnością a rozluźnieniem i spokojem. W pracy w asanach (pozycjach jogi) wykorzystujemy w pełni potencjał oddechu, dzięki czemu zwiększamy swoje rozluźnienie. Budowanie sekwencji jest oparte o 3 zasadnicze jakości praktyki: (1) stabilność i równowagę (w sanskrycie: sthirram), (2) wolność od napięcia (sanskr. sukham) i (2) koncentrację na swobodnym i wydłużonym oddechu (ananta samapattibhyam). W pranajamie (ćwiczeniach oddechowo-koncentracyjnych) i technikach koncentracyjno-medytacyjnych odwołujemy się do klasycznego podejścia, opisanego 2 tysiące lat temu przez Patańdżalego.

 

QIGONG

Ola Ptak

Aby zrozumieć Qigong, trzeba najpierw zrozumieć pojęcie „Qi”. „Qi” to energia wypełniająca Wszechświat. Każda osoba, a także zwierzę czy roślina posiadają swoje własne pole Qi, dążące do stanu równowagi zarówno wewnątrz organizmu, jak i w jego relacjach ze światem zewnętrznym. Utrata tej równowagi prowadzi do powstawania blokad i zastojów energii, co może być przyczyną pojawiających się w ciele chorób. Słowo „gong” oddać można jako energię i czas, które poświęcamy osiągnięciu celu. Określenie Qigong można więc zrozumieć jako praktykę związaną z energią Qi, której opanowanie wymaga wysiłku, cierpliwości i czasu. Efektem tego treningu jest przywrócenie prawidłowego przepływu energii „Qi”  w ciele, co prowadzi do przywrócenia harmonii ciała, umysłu i ducha, a ostatecznie do uzdrowienia.

 

JOGA AKADEMICKA

Weronika Gawryś, Aleksandra Budzisz

Joga akademicka to system pracy z ciałem oparty na ćwiczeniu asan hatha jogi (pozycji statycznych w których następuje rozluźnienie ciała) w połączeniu z technikami relaksacyjnymi. Korzysta ona z różnych dyscyplin nauki, a szczególnie z kinezjologii i korektywy. Jest bezpieczna i odpowiednia dla osób w każdym wieku. Sesja treningowa obejmuje pracę z całym ciałem. Podstawowym elementem praktyki jest wykonywanie asan powoli i starannie – w granicach własnych możliwości, bez rywalizacji sportowej.
W trakcie zajęć ważne jest skupienie i koncentracja na wykonywanej asanie. Jeśli zgodnie z jej klasyczną definicją jest ona nieruchoma i wygodna, wtedy oddech nie jest przyspieszony (jest naturalny). W jodze akademickiej naczelną zasadą podczas praktyki asan, jest rozumienie jej jako metody psychosomatycznej – prozdrowotnej aktywności fizycznej (zwanej też rekreacją ruchową). Takie podejście do ćwiczeń wymaga zachowania zdrowego rozsądku i pokory w czasie treningu.
Podczas sesji asan zostaną omówione: praca ciała w trzech płaszczyznach ruchu, oraz podstawowe zasady biomechaniki.

 

ŁAGODNA BIO-ENERGETYKA DR EVY REICH – UWALNIANIE PAMIĘCI CIAŁA

Marta Targońska

Badania kliniczne oraz doświadczenia pokazują, że wiele wspomnień przechowywanych jest w ciele.  Nasze ciało poprzez różnego rodzaju dolegliwości chce abyśmy uwolnij zapisane w nim wspomnienia i uświadomili sobie głęboko schowane i stłumione emocje.

Łagodna Bio-Energetyka umożliwia poznanie i zrozumienie własnej historii zapisanej w pamięci ciała, pozwala świadomie przeżyć emocje i przemienić je w uczucia, których sens i przyczyny są dla nas jasne.

Jest to model zarówno edukacyjny, jak i terapeutyczny łączący terapię werbalną z pracą z ciałem, która dzięki delikatnemu dotykowi umożliwia odzyskać siły witalne; przepracować traumy, żałobę, trudne doświadczenia życiowe; rozpoznać i przekształcić nieświadome systemy obronne  i blokady; wzmocnić system energetyczny i odpornościowy człowieka; eliminować dysfunkcje związane z niepełnosprawnością, depresją, traumą, nerwicami, nadpobudliwością; zharmonizować pracę narządów wewnętrznych.

Łagodna Bio-Energetyka skutecznie pomaga ludziom w każdym wieku, od poczęcia aż do śmierci. W skład metody wchodzi ok. 30 technik przywracających zdrowie oraz wspomagających rozwój m.in. Masaż Dotyk Motyla.
W trakcie spotkania będę mówić o:

 • zależnościach między energią życiową, traumą i zbroją (mechanizmach obronnych)
 • emocjach i o tym jak wyrażają się one w ciele
 • delikatnym dotyku i jego wpływie na nasze życie
 • pamięci ciała oraz o tym, w jaki sposób możemy ją uwolnić, aby czerpać radość z życia i budować relacje oparte na bliskość, akceptacji i zaufaniu.

Otrzymacie kilka praktycznych wskazówek, które będziecie mogli od razu wdrożyć w życie.

WSTĘP DO ANALIZY BIOENERGETYCZNEJ

Dorota Jędrasik

Analiza Bioenergetyczna (Bioenergetyka zwana też w uproszczeniu pracą z ciałem metodą Alexandra Lowena) to fascynująca modalność terapeutyczna łącząca klasyczną psychoanalizę z pracą z ciałem. Podczas półtoragodzinnego wykładu zaprezentujemy w skrócie jej twórcę Alexandra Lowena, jej genezę oraz jej podstawowe założenia. Przybliżymy teorię struktury charakteru, zawieszeń emocji w ciele oraz narzędzia wykorzystywane w Bioenergetyce.

 

MA-URI® – NAVIGATE YOUR LIFE – ŚWIADOME ŻYCIE W ŚWIADOMYM CIELE W PRAKTYCE

HAnia Świątkowska

Będziemy pracować z ruchem jako metodą samopoznania, uzdrawiania, poszerzania samo-świadomości; wzmacniać czucie; ruchem kreować swoją rzeczywistość.

MA-URI® Healing Arts to kompletny system przemiany świadomości i sztuka uzdrawiania poprzez pracę z ciałem.

Wywodzi się z tradycji Polinezyjskich szkół wiedzy. System ten posługuje się wyjątkowym treningiem wzorowanym na rdzennych maoryskich i hawajskich metodach inicjacji psychiki i ciała w procesie podnoszenia poziomu świadomości. Pozwala na efektywne uzdrawianie wzorców lęku i niemocy, zakodowanych na poziomie komórkowym ciała i pełne, połączenie z całym Stworzeniem i własnym Przeznaczeniem.

 

MINDFUL MOVEMENT: EKSPRESJA UWAŻNOŚCI W PRACY Z CIAŁEM

Sylwia Rogala-Marciniak

Uważny ruch jest jednym z podstawowych ćwiczeń w nurcie mindfulness. Jest formą aktywnej medytacji w połączeniu z ruchem w ciele: ćwicząc, skupiamy uwagę na sobie, nie dążymy do żadnego celu, pozwalamy sobie na bycie tym, kim w danej chwili jesteśmy – odrzucając wszelkie formy samooceny. Ćwicząc w ten sposób odkrywamy własne granice bez forsowania ich na siłę, a zamiast tego dostarczając im siły z oddechu.
Zapraszam na warsztat podczas którego będziesz mieć okazję doświadczenia uważnej pracy z ciałem.

„Świat ma bzika na punkcie uważności (ang. mindfulness). To wspaniale, ponieważ odczuwamy dziś dotkliwy brak i naglącą potrzebę pewnego nieuchwytnego, a jednak ważnego elementu. Czasem intuicja bardzo wyraźnie nam podpowiada, że to, czego nam tak brakuje, to my sami: nasza chęć lub zdolność pełnego zaistnienia we własnym życiu i do przeżycia go tak, by było naprawdę ważne. W jedynym momencie, który istnieje, czyli teraz. Intuicja podpowiada nam również, że zasługujemy na to, by żyć w ten sposób, i że jesteśmy do tego zdolni.” z przedmowy Jona Kabat-Zinna „Mindfulness. Trening uważności” M.Williams, D.Penman

 

WKRĘĆ SIĘ W DOBRĄ ENERGIĘ. WPROWADZENIE DO GYROKINESIS®

Magda Zawalska

GYROKINESIS® to rewolucyjna metoda pracy z ciałem skierowana do wszystkich którzy chcą w sposób świadomy poruszać swoje ciało. Trening oparty na powtarzalnych ruchach spiralnych, skupiony jest na powiększaniu zakresów ruchu kręgosłupa i wszystkich stawów przy zachowaniu stabilnego centrum ciała. Pozwala delikatnie pracować nad stawami co minimalizuje ryzyko urazu i przeciążeń. Porusza kręgosłup we wszystkich płaszczyznach. GYROKINESIS® dostraja wzorce ruchowe, uczy prawidłowego rytmu oddechowego, łączy płynny i cyrkuliczny ruch i dostraja go do indywidualnych możliwości fizjologicznych ćwiczących. Harmonijny system ćwiczeń GYROKINESIS® wspomaga również system odpornościowy, wzmacnia i rozciąga jednocześnie wszystkie grupy mięśniowe pozwalając poruszać się z większą płynnością z jednoczesnym utrzymaniem stabilnego ciała.

 

ĆWICZENIA TRE® (TENSION AND TRAUMA RELEASING EXERCISES), ĆWICZENIA UWALNIAJĄCE NAPIĘCIA, EMOCJE I TRAUMY Z CIAŁA

Ewa Gaja Soter, Marek Kulikowski

Co są ćwiczenia TRE® (Trauma Releasing Exercises)? To są ćwiczenia, które uwalniają stres, napięcia i emocje.

Gdy w naszym życiu wydarzają się trudne chwile, a wydarzają się, nasze ciała reagują prosto i bez myślenia: uciekam albo walczę. Zmienia się chemia i fizjologia: adrenalina, ciśnienie krwi, napięcia mięśniowe i tym podobne. Mamy po prostu przeżyć. Po wszystkim, powinien nastąpić powrót do normalnego stanu organizmu, a najczęściej nie następuje. Dlaczego? Przecież Matka Natura wyposażyła nasze ciała w systemy samo naprawcze. Otóż nie korzystamy z nich bo nam nie wolno! Tak sobie w naszym ucywilizowaniu ułożyliśmy prawa i zwyczaje, że nie możemy okazywać słabości – stracimy twarz. Zwierzęta nie patrzą na to co wypada a co nie, tylko reagują i na przykład, po prostu trzęsą się ze strachu – a nam nie wolno! Wtedy organizm nie dostaje „zwrotnej” informacji że można już wyłączyć system walki i ucieczki, i tkwimy w nim często przez całe życie. Ciało tego nie wytrzymuje i chorujemy: boli nas krzyż lub kolano, pojawia się nie wiadomo skąd alergia, nadciśnienie i inne dolegliwości. W ćwiczeniach TRE dajemy sygnał ciału, że zagrożenie mija i następuje głęboka relaksacja, aż dziwne i zaskakujące jak może być głęboka. Po prostu „magia” – trzeba to samemu przeżyć żeby uwierzyć.

Ćwiczenia są proste i składają się z dwóch części. Wygodny strój, karimata, seria łatwych ćwiczeń gimnastycznych, a potem kładziemy się w odpowiedniej pozycji i pozwalamy ciału pracować. Zdziwicie się. Proste, łatwe do nauczenia i codziennej praktyki.

Miłych wibracji i do zobaczenia na ćwiczeniach.
Gaja i Marek

 

ETERNAL DANCE – TANTRYCZNA MEDYTACJA W TAŃCU DLA KOBIET

Alicja Sonya Bednarek

 

WYKŁAD: RUCH ROZWIJAJĄCY BAZUJĄCY NA PRACY WERONIKI SHERBORNE

Bożena Kisiel

Sesja ruchowa prowadzona metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne poprzedzona będzie częścią teoretyczna skoncentrowaną głownie na podstawowych założeniach teoretycznych, filozofii metody, jej zasadach i celach.

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne to system różnorodnych doświadczeń ruchowych nastawionych na stymulowanie rozwoju nie tylko sfery ruchowej, ale przede wszystkim emocjonalnej
i społecznej człowieka.
Metoda ta bazuje na wczesnodziecięcych doświadczeniach ruchowych dziecka (baraszkowanie), a jej założenia teoretyczne oparte są na teorii ruchu ludzkiego Rudolfa Labana.
Ruch Rozwijający to nie zestaw ćwiczeń- to proces komunikacji międzyludzkiej. To edukacja.
Można powiedzieć, że jest to pomoc w odpowiedzi na podstawowe pytania:
kim jestem?
jacy są inni ludzie?
jak żyć z innymi ludźmi?
jak zadbać o swoje miejsce w przestrzeni,
jak poznać granice swojej przestrzeni osobistej i jak jej bronić?
Ruch Rozwijający jest nieustannym uczeniem się, niekończącym się poznawaniem siebie i innych.

 

STRUKTURA, A FUNKCJA W INTEGRACJI STRUKTURALNEJ ROLFINGU®

Mariusz Dutkiewicz

Struktura a funkcja w Integracji Strukturalnej Rolfingu®.
Funkcja określa strukturę, a struktura określa funkcję. Jak to rozumiemy w Integracji Strukturalnej?
„Funkcja określa strukturę” oznacza, że jednostka strukturalna czyli nasze ciało jest stale kształtowana i tworzona przez sposób w jaki zwyczajowy go używamy czyli jak zwyczajowo się poruszamy. Sieć powięzi dostosowuje się do sposobu, w jaki organizm ją używa. Gdy postawa i nawyki ruchowe ulegną zmianie, struktura będzie również się zmienić, dostosowując się powoli do innego zastosowania w ciele.
„Struktura określa funkcja” oznacza, że dana struktura pozwala na pewien zestaw ruchów i postaw z wykluczeniem wszystkich innych. Jeżeli zmienimy strukturę poprzez manualną pracę z ciałem wpłynie to na zmianę jej możliwości ruchowych.
W trakcie warsztatu poznamy i przećwiczymy proste techniki które pozwolą nam zaobserwować i poczuć relacje pomiędzy strukturą a funkcją ciała. Skupimy się na roli integracji struktury ciała i jej wpływu na zbalansowanie i połączenie poszczególnych segmentów w harmonijną całość.

 

MASAŻ DOTYK MOTYLA DR EVY REICH

Marta Targońska

Masaż Dotyk Motyla jest jedną z technik Łagodnej Bio-Energetyki i został opracowany przez lekarkę dr Evę Reich, której ojciec Wilhelm Reich wprowadził metodę pracy z ciałem do zachodniego świata psychoterapii.

Masaż Dotyk Motyla to krótka i wspaniała technika, która dzięki delikatnemu dotykowi rozpuszcza napięcia, łagodzi objawy stresu, poprawia biologiczne funkcjonowanie organizmu, uzdrawia traumy i odbudowuje energię. Każdy może nauczyć się go wykonywać. Dla niemowląt, dzieci i dorosłych.

W trakcie warsztatu opowiem, w jaki sposób dzięki delikatnemu Masażowi Dotyk Motyla możemy pomóc sobie w dorosłym życiu, odbędzie się pokaz masażu oraz uczestnicy wykonają fragment masażu na sobie.

Osoby, które będą chciały wziąć udział w warsztacie powinny wziąć udział w wykładzie Łagodna Bio-Energetyka Dr Evy Reich.

 

OBRAZ CIAŁA

Aleksandra Budzisz

Obraz ciała odnosi się do kilku aspektów funkcjonowania psychologicznego każdego człowieka. Jednym z nich jest wiedza na temat ciała, która bazuje na przekazach społeczno-kulturowych związanych z tym jak ciało powinno wyglądać. Kolejnym aspektem są emocje związane z ciałem – dotyczą one odczuwania wstydu, czy niepokoju, jeśli ciało jest oceniane jako niewystarczająco dobre. Innym aspektem, są zachowania związane z ciałem – takie jak monitorowanie ciała (czy to w lustrze, czy poprzez dotykanie), którego celem jest dostosowanie ciała do panujących standardów. Ostatnim czynnikiem jest indywidualny stosunek do ciała, który opiera się na przekonaniach wyrażających zadowolenie bądź niezadowolenie z ciała, bazuje na przekonaniach i wyznawanych wartościach oraz opiniach własnych jak i otoczenia.
W trakcie wykładu tematyka obrazu ciała zostanie szczegółowo omówiona, zarówno w kontekście przekazów medialnych i roli jaką obrazy w codziennym życiu mogą odgrywać rolę, jak i metodyki pracy z ciałem i umysłem.

 

PODSTAWY ACCESS CONCIOUSNESS™ – CZYLI SKĄD WIEDZIEĆ, ŻE SIĘ WIE?

Magdalena Żesławska

Poprowadzę Cię przez podstawy fenomenalnej metody pracą z ciałem i świadomością Access Consciousness™.
Co to znaczy mieć dostęp do siebie i swojej świadomości – tak naprawdę?

Na tym warsztacie dowiesz się:
– jak znaleźć samego siebie ponad labiryntem myśli
– jak naszym samopoczuciem i powodzeniem w życiu kierują nasze przekonania
– jak przypomnieć sobie o swojej intuicji, zaufać jej i poszerzyć ponad to, co do tej pory uznawaliśmy za możliwe
– czym jest Bars – energetyczny masaż głowy – który uwalnia ogromne ilości zablokowanej energii w naszym ciele i rzeczywistości – i jak z niego korzystać gdy naprawdę – NAPRAWDĘ pragniesz zmiany.

 

WARSZTAT: RUCH ROZWIJAJĄCY BAZUJĄCY NA PRACY WERONIKI SHERBORNE

Bożena Kisiel

60-cio minutowy warsztat prowadzony metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne będzie propozycją aktywności ruchowych dających szansę na doświadczenia budujące świadomość ciała , przestrzeni i relacji z innymi.
Ważne jest, żeby ubiór uczestników (strój raczej sportowy, zajęcia prowadzone są bez butów – boso lub w skarpetkach) umożliwiał swobodne poruszanie się w różnych pozycjach po podłodze (leżenie, pełzanie, obracanie się itp.).

 

ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA W POZYCJACH BALANSOWYCH I RÓWNOWAŻNYCH

Weronika Gawryś, Aleksandra Budzisz

Świadomość ciała, która pozwala na dokładne określenie ułożenia poszczególnych jego części w przestrzeni oraz rozpoznawanie ich wzajemnego przemieszczania się, jest szczególnie ważna w pozycjach jogi związanych z równowagą – czyli w pozycjach równoważnych i balansowych. Pozycje te uczą praktykującego je pokory i cierpliwości. Chęć powtórzenia asany, która sprawiła nam trudność zależy od naszej determinacji, wytrwanie w asanie od naszego opanowania. Determinację i wytrwanie powinniśmy kształtować żarliwie, ale w zakresie nie szkodzącej nam praktyki. Chcąc wykonać balans, bardzo istotne jest utrzymanie spokojnego oddechu oraz skupienie wzroku na nieruchomym punkcie – co pozwala na utrzymanie równowagi.
Warsztaty będą dotyczyć zagadnień związanych z budowaniem pozycji równoważnych i balansowych od podstaw.

 

WYKŁAD: ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA, ODDECHU I UMYSŁU

Bożena Marosz

 • Energia. Jak pozyskiwać więcej energii która jest nam potrzebna do życia.
 • Omówienie poziomów istnienia, czym są te poziomy i rozpoznanie ich.
 • Omówienie i doświadczenie świadomego oddechu nauka jednego rodzaju  ćwiczeń oddechowych.
 • Doświadczania świadomości umysłu poprzez ćwiczenia oddechowe i  medytacyjne.
 • Medytacja.

 

REDUKCJA STRESU POPRZEZ PRACĘ Z CIAŁEM I MYŚLAMI

Karolina Zaręba

80% stresu pochodzi z naszych myśli – w ciągu dnia o tym samym myślimy przynajmniej 3 razy  – jesli masz negatywne myśli – każda jedna jest powtarzana trzykrotnie aż w końcu staje się Twoją rzeczywistością.- każda negatywna myśl wpływa na stan Twojego ciała – napięcie, podwyższone ciśnienie itp.

Warsztaty mają na celu przekazanie narzędzia które pomoże „wyłapać”  negatywną myśli – uświadomić ją sobie i za pomocą technik uważności nauczyć się ją akceptować i pozwolić jej odpłynąć.

Ćwiczenia oddechowe i asany pomagą, dobrane tak by można było je praktykować wszędzie pomogą zmniejszyć napięcie w ciele i umyśle.

 

KWANTOWY BIOFEEDBACK SCIO – MEDYCYNA ENERGETYCZNA XXI W

Mariusz Brzoskowski

O urządzeniu, w którym najnowsza technologia kwantowa w sposób holistyczny wykorzystuje starożytną, naturalną wiedzę o uzdrawianiu ludzi, zwierząt i przestrzeni.

SCIO™ MIERZY, BADA, UZDRAWIA I ODMŁADZA
BEZBOLEŚNIE, BEZINWAZYJNIE, 2400 TERAPII

Zapraszam na prezentację o niezwykłym urządzeniu elektrofizjologicznego biofeedbacku jakim jest SCIO™ (łac.WIEM). Wykonam przykładowy test i zabiegi, tak aby na żywo pokazać sposób badania i leczenia. SCIO™ ma zastosowania nie tylko w przypadku ludzi, ale też zwierząt, przyrody, wody, związków partnerskich i biznesowych, a nawet zwiększa plony rolne. Urządzenie to oferuje największy i najlepszy pakiet oprogramowania w dziedzinie medycyny energetycznej.
SCIO™ operuje zaawansowanymi technikami bioelektrycznymi, które umożliwiają zbadania komórki w 3D; zebranie informacji zwrotnej zaraz po badaniu i zabiegu dzięki nieustannej pętli cybernetycznej w czasie rzeczywistym (przeanalizowanie 65 milionów bitów informacji). Nad bezpieczeństwem czuwa funkcja autoalarmu, która chroni przed przedawkowaniem impulsów, co często ma miejsce w aparatach biorezonansowych. Poza badaniami i zabiegami podczas których pacjent podłączony jest do urządzenia SCIO™ za pomocą 12 elektrod (na głowie, rękach i nogach) urządzenie to oferuje skuteczne działanie także na odległość.
SCIO w sposób bezbolesny dociera w głąb komórek, zakamarki organizmu i podświadomości, gdzie inne urządzenia i badania nie sięgają. Umożliwia skorzystanie z wirtualnego doktora, wyszukanie przyczyn schorzeń i chorób, zanim się one zamanifestują. SCIO™ to ultranowoczesny mega kombajn biofeedbeck’owy. W dodatku bardzo uduchowiony.

scio-eductor.edu.pl

 

METODA UWALNIANIA

Ada Stolarczyk

Prezentowana technika PARROT’S EFFECT to metoda uwalniania przekonań z poziomu pamięci komórkowej ciała. Ta metoda uwalniania starych wzorców, pomaga w powracaniu do równowagi i spokoju. Całość metodologii opiera się na poznaniu swojego Ego- a nie walki z nim. Metoda jest o tyle bezpieczna, że nie opiera się na żadnej filozofii, guru, ani racjach. Polega na Twoim wewnętrznym spojrzeniu i dostrzeżeniu myśli, emocji i wrażeń, by pełniej doświadczyć, co z tego jest skryptem, schematem działania i efektem przekonań, a co prawdą.

Dla kogo jest metoda Parrot’s effect? Dla osób, które nie mają chęci i potrzeby słuchania się kolejnych porad „szczęśliwego życia” , które czują, że przyszedł czas na to by stać się nauczycielem dla samego siebie – jedynym i słusznym doradcą.

Należy tutaj zacząć od rozróżnienia techniki uwolnienia od chęci pozbycia się czegoś (emocji, myśli, stanu ciała). Będzie to głównym tematem przewodnim podczas wykładu poprzedzającego warsztat.

„Zagubienie jest naszym ocaleniem. Dla tych, którzy są zdezorientowani wciąż jest jeszcze nadzieja. Trzymaj się swojego poczucia zagubienia. Ostatecznie to ono jest twoim najlepszym przyjacielem, twoją najlepszą obroną przed śmiercionośnymi odpowiedziami innych ludzi, przed byciem zgwałconym przez ich idee. Jeśli jesteś zdezorientowany, to znak, że wciąż jesteś wolny.” D.Hawkins

 

INTENSYWNY WARSZTAT AKROBATYKI WZAJEMNOŚCIOWEJ

Krzysztof Dziwny Gojtowski

Intensywny warsztat akrobatyki wzajemnościowej to forma przekraczania swoich umiejętności. To rodzaj pracy która wyrosła z z doświadczenia teatrów rytualistycznych.

Pozwala wsłuchać się we własne ciało, w relację z samym sobą, przestrzenią, partnerem aż ostatecznie resztą stada.
Pomimo pozorów, każda osoba która ma za sobą jakiekolwiek doświadczenia pracy z ciałem, dokona na tych warsztatach fenomenalnych rzeczy. Całość jest bowiem oparta na wzajemności każdego z uczestników, na tę chwilę staniemy się jednym ciałem i jedną myślą.
Dużo ruchu, dużo potu, dużo zaufania i dużo uśmiechu.

POLARITY – RÓWNOWAŻENIE, RUCH I PULSACJA

Marta Targońska

Terapia Polarity została stworzona przez lekarza naturoterapeuty, osteopatę  i chiropraktyka Dr Randolpha Stone. Łączy w sobie wschodnie i zachodnie podejście do procesu leczenia i zdrowienia.

Polarity pojmuje ciało jako energię i wykorzystuje siły życiowe emanujące z naszych dłoni, aby usunąć napięcia, rozpuścić blokady oraz przywrócić zdrowie i radość życia. Oferuje holistyczne, edukacyjne podejście do uzdrawiania, które daje osobie możliwość wzięcia odpowiedzialności za własne zdrowie, szczęście oraz przyspieszenie rozwoju duchowego.
W trakcie warsztatu:

 • omówię podstawowe zagadnienia Polarity opierającej się m.in.  na medycynie ajurwedyjskiej,
 • opowiem o tym jak  dzięki technikom równoważącym, odpowiedniemu odżywianiu i ćwiczeniom przywrócić równowagę w ciele i systemie energetycznym.
 • Uczestnicy spotkania będą mogli doświadczyć kilku ćwiczeń oraz technik Polarity na sobie.

AJURWEDA – ZROZUMIEĆ SIEBIE

Elżbieta Żuk-Widmańska

Ajurwedyjska unikalna koncepcja zdrowia istniejąca kilka tysięcy lat, postrzega człowieka jako nierozerwalne połączenie ciała, umysłu i duszy, pozwala nam zrozumieć naszą naturę i odkryć nasze potrzeby. Jej niezwykły wgląd i zrozumienie funkcjonowania człowiek w relacjach z otaczającym go światem do dziś budzi podziw.
W trakcie wykładu zaprezentuję, podstawowe zasady i cele ajurwedy , powiem jak brzmi ajurwedyjska definicja zdrowia, co to są typy konstytucyjne ciała (dosze), jak je określić i jak tą wiedzę wykorzystać w życiu codziennym, jak rozpoznać właściwości ( guny) umysłu.

 

BOGINI I JEJ BOSKIE CIAŁO! WARSZTAT TYLKO DLA KOBIET

Katarzyna Bartoszewicz, Barbara Pączkowska

Zamknij oczy, weź głęboki oddech i odpowiedz sobie na pytanie: czy kocham swoje ciało?
Jeśli zawachałaś się choć przez chwilę, zapraszamy Cię na ten warsztat.
Przyjdź, by przypomnieć sobie jak wspaniale jest móc posiadać ciało.
By znowu je poczuć, dotknąć, ukochać.
Przyjdź, by móc zobaczyć jak różne jest ciało kobiety. A jednak, mimo tych różnic, każde jest wyjątkowe i piękne.

Jesteś Kobietą.
Jesteś Boginią.
Odkryj swoje boskie ciało!

 

MOLEKULARNA DEMANIFESTACJA CZYLI JAKI JAKI POTENCJAŁ MAJĄ RĘCE?

Magdalena Żesławska

Gdyby okazało się, że możesz wszystko zmieniać, wykorzystując zdolności energetyczne, które już masz, to czy skorzystałbyś z tego zaproszenia?

Na tym warsztacie doświadczysz:
– jakie pokłady energii masz do swojej dyspozycji
– jak dokonywać zmian w strukturze wody (ewentualnie wina :), a na pewno w ciele dzięki prostemu, a zarazem potężnemu zabiegowi energetycznemu metody Access Consciousness™
– jak wykonywać zabieg, który z powodzeniem może znaleźć się w gabinecie medycyny komplementarnej (alternatywnej), choć nie mieści się w żadnej kategorii zabiegów, terapii, itd.
– doświadczysz tego, że możesz wszystko… To Ty jesteś tzw. cudotwórcą, nawet jeśli gdzieś po drodze uwierzyłeś, że nim nie jesteś. Jesteś! I teraz masz narzędzia potrzebne do tego, by było to proste.

Puścimy również oko do sceptyków: na potrzeby analitycznych umysłów przygotowane zostaną papierki lakmusowe.
Cudotwórcy, przybywajcie!

 

ROLFING® INTEGRACJA STRUKTURALNA JAKO METODA POWROTU DO RÓWNOWAGI

Mariusz Dutkiewicz

Rolfing® Integracja Strukturalna to zaawansowany system pracy manualnej z ciałem, łączący techniki mięśniowo-powięziowe z reedukacją posturalną.
Terapeuta uwzględniając rolę siły ciężkości w utrzymywaniu harmonii ciała oddziałuje na tkankę łączną i mięśnie klienta w kierunku przywrócenia lub wyrównania równowagi w ciele.
Znakomite efekty Integracji Strukturalnej zwanej popularnie Rolfingiem® zostały udokumentowana w licznych publikacjach naukowych, gdzie podkreśla się pozytywny wpływ tej terapii na sylwetkę, jak również na ogólny stan zdrowia pacjenta.

Twórczynią metody jest dr Ida Rolf, która jako jedna z pierwszych osób zwróciła uwagę na olbrzymi potencjał terapeutyczny, jaki drzemie w układzie powięzi i przez całe swoje życie terapeutyczne leczyła i wykształciła w USA rzesze terapeutów, którzy na dobre zmienili spojrzenie na rolę i funkcje tego systemu w naszym ciele.
Tradycyjna forma pracy z pacjentem według filozofii Rolfingu® składa się z 10 sesji.
Klasycznych 10 sesji Rolfingu możemy podzielić na 3 grupy. Sesje powierzchowne mające na celu m.in usunięcie ograniczeń w powierzchownych warstwach tkanki łącznej. Sesje głębokie, które pracują na głębszym poziomie, oraz sesje integrujące. Każda sesja ma swoje terytorium i swój cel funkcjonalny.
Celem całej serii jest systematyczne i konsekwentne balansowanie i optymalizacja jednocześnie struktury (kształt) i funkcji (ruch) całego ciała w trakcie pracy z klientem.

W części wykładowej zostaną omówione główne założenia i cele Rolfingu® jako metody pracy z ciałem jak również główne obszary i motywy 10 sesji jako metody powrotu do równowagi.

 

MEDYTACJA AKTYWNA OSHO ~ MAHAMUDRA

Alicja Sonya Bednarek

„Mahamudra jest tym stanem twojego istnienia,
kiedy nie jesteś oddzielony od całości.
Mahamudra jest głębokim seksualnym orgazmem z całością.
Orgazm jest stanem kiedy twoje ciało już przestało być materią.
Wibruje jak energia, elektryczność.
Stajesz się tańczącą energią i nie ma dla Ciebie granic.
Kiedy to samo wydarza się nie z inną osobą, ale z całą egzystencją
Wtedy jest Mahamudra, wtedy jest wielki orgazm.” ~ Osho

Medytację Mahamudra, opracowaną przez Osho, każdy wykona indywidualnie, ale zrobimy to jednocześnie całą grupą, ufam, tworząc w ten sposób niezwykłe doświadczenie. Naturalnie, na co dzień możesz ją też wykonywać w pojedynkę. Wtedy, gdy praktykowana regularnie, może stać się katalizatorem prowadzącym do doświadczenia, chociaż przez moment, tego najwyższego możliwego stanu świadomości. Składa się z 2 etapów.

Pierwszy etap

Wprowadza w stan, w którym całkowicie oddajesz siebie egzystencji i pozwalasz energii twojego ciała by się poruszała, ale nie zgodnie z twoim umysłem, tylko zgodnie z uniwersalnym duchem. Ten taniec nazywa się Latihan. Jeśli na to pozwolisz, w tym tańcu z chwili na chwilę będziesz czuć co raz większe piękno w sobie i zaczniesz doświadczać spotkania pomiędzy tobą a kosmosem. Twoje ciało od komórki do komórki będzie oczyszczane i otwierane na to połączenie. Aż poczujesz oblewający ciebie prysznic energii. Ten taniec będzie nie tylko na zewnątrz. Wewnątrz Ciebie też będzie tańczyła energia.

Drugi etap

W tym etapie otwierasz się na przepływ energii Nieba przez Ciebie. Gdy tak się stanie, twoje ciało zacznie całe drżeć w ekstatyczności. Wtedy właśnie łączysz się z kosmosem i kochasz się z całością. Potem kładziesz głowę i dłonie na Ziemi i przekazujesz jej tą energię. Bierzesz od Nieba, oddajesz Ziemi. Jesteś pustą świątynią pomiędzy nimi. Cały ten proces powtórzymy 7 razy.

W medytacji Mahamudra możesz poczuć, że jesteś naczyniem dla ekstatycznej energii, że jesteś tym, po co przyszedłeś na planetę Ziemia. Możesz poczuć, że tak naprawdę nie ma ciebie, jest tylko energia pulsująca we wszechświecie i jesteś jak fala pulsująca z oceanem. To jest Mahamudra.

 

CIAŁO W EMOCJACH, EMOCJE W CIELE – WARSZTAT PRACY Z CIAŁEM METODA ALEXANDRA LOWENA

Dorota Jędrasik

Każda emocja ma swoją ekspresję- jest ruchem, który dąży ze środka ciała ku jego powierzchni. Smutek domaga się płaczu, złość tupania czy krzyku, na lęk reagujemy ucieczką bądź atakiem. Niewyrażone, zatrzymane emocje wpisują się w nasze ciała. Wstrzymany szloch usztywnia przeponę i klatkę piersiowa, wtłacza do gardła ‚gulę’, złość ‚jeży’ kark i zaciska szczęki, lęk podnosi ramiona i spłyca oddech. Każda niewyrażona emocja oznacza, że musi się w Twoim ciele zacisnąć jakiś mięsień, po to, by powstrzymać spontaniczny ruch na zewnątrz.Zajęcia lowenowskie mają służyć uświadomieniu przewlekłych napięć, ich rozluźnieniu oraz bezpiecznemu uwolnieniu zamkniętych w nich emocji.Jeśli chcesz lepiej poczuć swoje ciało i bardziej się w nim rozgościć- zapraszamy! Zapraszamy Cię na spotkanie z własnym ciałem, zapraszamy na spotkanie z całą / całym Tobą.Na zajęciach potrzebny będzie luźny wygodny strój i mata do jogi. Ćwiczymy boso.Przeciwskazania do udziału w zajęciach:
– nadwrażliwość na krzyk
– terapia psychotropowa i stany psychotyczne
– ciąża i połóg
– aktualnie trwające stany ostre- pourazowe bądź infekcyjne
WAŻNE ! Uczestnictwo w zajęciach wiąże się niejednokrotnie z ekspresyjnym wyrażaniem emocji Twoich i innych uczestników grupy. Jeśli nie jesteś gotowy/gotowa na głośny krzyk, tupanie czy uderzanie, być może nie jest to dla Ciebie dobry moment na uczestnictwo.
WARSZTATY

EKSPLORUJĄC LABAN BARTENIEFF MOVEMENT SYSTEM

Agnieszka Sokołowska

“Nie ma takiej tkanki, która nie byłaby ciałem i takiej odpowiedzi, która nie byłaby umysłem”.Deane Juhan
Rozgrzejemy się 6 ruchowymi wzorcami rozwojowymi (za I. Bartenieff), by wzmocnić relację ze swoim ciałem i poznać naturalną sekwencję ruchu wzmacniającą i regenerującą ciało. Przyjrzymy się w ruchu temu, jaki taniec w relacjach ze sobą i światem każdy z nas prowadzi poznając kategorię Kształtu . Poeksperymentujemy z bogactwem ruchu, sprawdzając „co robi ciało” i jak to jest związane z naszą świadomością, potrzebami i emocjami. Wypróbujemy znane, ale i mniej znane jakości ruchu, by wybrać to, co służy, a zostawić to co się nawykowo „przydarza”.

 

PRZEZ STOPY DO ZDROWIA – PRAKTYCZNE TECHNIKI PRZYWRACANIA RÓWNOWAGI ZA POMOCĄ REFLEKSOLOGII STÓP

Marta Targońska

Refleksologia to holistyczna, traktująca człowieka, jako jedność duszy, ciała umysłu i emocji, skuteczna i bezpieczna metoda terapii znana już w starożytnych Chinach oraz Egipcie. Polega ona na przywróceniu równowagi organizmu poprzez stymulację określonych punktów (refleksów) znajdujących się na stopach, twarzy, uszach, głowie czy dłoniach, które mają połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała.

Poprzez masaż stóp możemy pobudzić, odblokować i zharmonizować cały organizm, aby utrzymać zdrowie i zapobiec chorobom. W wyniku refleksoterapii organizm odpręża się, napięcia rozluźniają się, co wpływa na przyspieszenie powrotu do zdrowia i równowagi. W trakcie zabiegu wyzwalają się wrodzone zdolności organizmu do samoregulacji, przywrócony zostaje wewnętrzny spokój i siły witalne.
W trakcie warsztatu:

 • dowiesz się, czym jest refleksologia i dlaczego jest tak ważna,
 • poznasz refleksologiczną i meridianową mapę stóp,
 • zapoznasz się z wybranymi technikami pracy na stopach.
 • nauczysz się wykonywać Brazylijską Technikę Palców.

Na warsztacie przekazuję wiedzę i umiejętności skutecznego stosowania refleksologii w życiu codziennym, w każdej sytuacji i na każdym etapie życia. Wszystko to okraszone dużą dawką humoru oraz nauką w atmosferze zabawy!

 

WARSZTAT: ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA, ODDECHU I UMYSŁU

Bożena Marosz

 • Omówienie i doświadczanie świadomości oddechu,ciała i umysłu.
 • Ćwiczenia postaw jogi.
 • Ćwiczenia oddechowe.
 • Medytacja.

 

PRZESŁANIE CHOROBY Z PERSPEKTYWY TOTALNEJ BIOLOGII

dr n. med. Marzanna Rdziszewska Konopka

Emocje, poprzez zmianę ekspresji genów, wpływają na stan zdrowia fizycznego i psychicznego. Totalna biologia to system, który przekłada język symptomów fizycznych na język emocji, które je wywołały.

Medycyna akademicka od dawna docenia rolę stresu w powstawaniu chorób, ale postrzega go ogólnie – jako wzmożoną aktywność układu nerwowego, prowadzącą do wydzielania tak zwanych hormonów stresu, które mogą zaburzać fizjologiczne funkcje różnych narządów.

W latach 80. ubiegłego stulecia, niemiecki psychiatra, dr Ryke Hamer, odkrył, że każdą chorobę poprzedza przeżycie wstrząsu emocjonalnego. Choroba jest swoistym dostosowaniem się do sytuacji stresowej i jest skutkiem konkretnych emocji, których doświadczył pacjent. Dr Hamer stworzył spójny system opisujący zależności pomiędzy emocjami i odczuciami związanymi z przeżytą traumą a konkretnymi chorobami. Jego następcy poczynili szereg kolejnych spostrzeżeń. Odkryli wpływ na nasze życie i zdrowie doświadczeń emocjonalnych rodziców w okresie obejmującym kilka miesięcy poprzedzających poczęcie, ciążę i pierwszy rok naszego życia. Zauważyli też wpływ doświadczeń emocjonalnych przodków na życie kilku kolejnych pokoleń.

Wykład przedstawia koncepcję Totalnej biologii. Poznasz historie ludzi, którzy zrozumieli sens swojej choroby i wykorzystali tę wiedzę do uwolnienia się od niej oraz do własnego rozwoju.

 

 

PROWADZĄCY:

BARTOSZ ZADURSKI

Trener świadomej pracy z ciałem, masażysta holistyczny,… Od kilku lat zajmuje się rozwojem osobistym i duchowym, ze skupieniem na pracę z ciałem.

Podejście holistyczne w które łączy ciało, umysł i duszę jest podstawą jego pracy. Pasjonat tańców intuicyjnych, Kontaktu Improwizacji, AcroYogi, masaży holistycznych i innych form świadomej pracy z ciałem. Organizuje m.in. warsztaty „Odblokuj swoje ciało”, cykliczne tańce intuicyjne w trójmieście oraz ten festiwal 😉

 

ANNA RYKAŁA

Z wykształcenia jestem psychologiem klinicznym.
Od ponad 16 lat zgłębiam tajniki masaży z różnych stron świata.
Zarówno moje życie prywatne, jak i zawodowe ogniskuje się wokół zdrowia i duchowości ciała.
Joga, ścieżka tybetańska, nauka masaży z różnych stron świata, taniec, nauki o miłości otworzyły mi bramy do skarbnicy wiedzy o tym czym jest ludzkie ciało.
Pokazały mi jego niewyczerpany potencjał, szczególnie do tworzenia i uzdrawiania siebie i innych.
Ta wiedza bardzo odmieniła moje życie, dlatego pragnąc szczęścia dla innych, z radością dzielę się nią, wykonując i ucząc masaży i praktyk: energetyzujących, odmładzających i relaksujących ciało.
Wykonuję i uczę masaży dla par, ukierunkowanych na uzdrawianie więzi miedzy partnerami.
W uzdrawianiu ciała znalazłam swoją pasję.

 

ANNA HARACZ

Twórczyni teatru KINO VARIATINO, niezależna tancerka, choreograf, nauczyciel jogi i medytacji. Z teatrem realizuje własne spektakle prezentowane na trójmiejskiej scenie offowej, festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce i zagranicą. Dotychczas zrealizowała około 20 autorskich spektakli oraz brała udział w wielu projektach artystycznych. Jest absolwentką Państwowego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu, specjalizacja taniec oraz posiada tytuł zawodowego tancerza wydawanego przez ZASP.

Do jej najważniejszych nauczycieli ruchu, tańca i głosu należą: Marek Oleksy, Witold Jurewicz, Iwona Olszowska, Jacek Łumiński, Leszek Bzdyl, Melissa Monteros, Ray Chang, Douglas Dunn, Mark Thompkins, David Zambrano, Lisa Nelson, Thomas Hauert, Ang Gey Ping, Ohad Naharin, Olga Szwajgier, Zygmunt Molik.
Jest uznanym pedagogiem tańca współczesnego, oraz certyfikowanym nauczycielem hatha-jogi wg. metody Iyengara w stopniu Intorductory II oraz Vinyasa Krama Jogi. Od lat realizuje autorski program terapii poprzez improwizację taneczną, pracę z głosem oraz jogę.
Z reguły jej spektakle oraz praca to:„atmosfera, prosta i wyrazista forma, obecność, podróżowanie wokół osobistych wypowiedzi mających w percepcji wymiar sensytywny. Kanałem komunikacji stają się zmysły a nie emocje. To taniec subtelności ruchu, dźwięku, koloru, kostiumu, rekwizytu, dialogu, uważności, zestrajania. To dotykanie cennej warstwy bytu”.

kinovariatino.pl

anahajoga.pl

 

GUNTHER KRÜGER

Ma długoletnie i głębokie doświadczenie w zastosowaniu i przekazywaniu metod, służących zdrowiu ciała i umysłu. Jego powołanie wywodzi się z głębokiego zainteresowania ludzką dojrzałością, naturalnością i mistrzostwem. Gunter Krüger urodził się w 1971 roku w Darmstadt w Niemczech. Spotkanie z jego pierwszym spirytualnym nauczycielem nastąpiło w 1993 roku. W przeciągu kolejnych lat Gunter otrzymał pełne studium, którego metody pielęgnuje do dzisiaj. Zawierają one praktykę sztuk walki, medytacji i tradycjonalnego leczenia naturalnego. Pomiędzy rokiem 1998 a 2000 Gunter Krüger żył głównie w Azji, gdzie otrzymał szczególny przekaz szlachetnych nauk, które zostały przekazane przez osobistego lekarza historycznego Buddy – Jivaka Kumara Bhaccha. Tworzą one do dziś rdzeń jego pracy. Jego oferta zawiera osobiste zabiegi, kursy „Jivaka body and mind” jak i program szkolenia dla przyszłych praktykujących Jivaka. Równolegle do swojej aktywności jako główny nauczyciel prowadzący kursy, jest doradcą „menedżerowania stresu” dla Firm i osób prywatnych.

 

AGNIESZKA SUT

Trener Biodanzy Systemu Rolando Toro. Z Biodanza związana od 2001. Na co dzień mieszka w północnych Wloszech, gdzie ukończyła 3 letnia Szkołę dla Facilitatorow Biodanzy SRT i gdzie prowadzi cotygodniowe zajęcia i workshopy.

Zafascynowana możliwościami samorozwoju i efektami do jakich prowadzi regularne ćwiczenie Biodanzy, zakochana w pracy nad głosem, rozumianym jako naturalny dźwięk własny.

biodanza.com.pl

 

MARIUSZ DUTKIEWICZ

Terapeuta Integracji Strukturalnej Rolfingu® oraz masażystą japońskiego masażu Shiatsu
Absolwent The Rolf Institute of Structural Integration w Kolorado w Stanach Zjednoczonych.
Od wielu lat zgłębia tajniki pracy z ciałem i psychą mające swoje źródła w kulturze ludów Afryki, Ameryki i Azji.
Zakochany w różnych formach pracy z ciałem, ruchem i tańcem stymulujących przemianę wewnętrzną.
Prowadzi swoją praktykę Integracji Strukturalnej Rolfingu® w Gdyni i Łodzi.
W pracy z klientami skupia się na usuwaniu nagromadzonych w ciele napięcia i zmianie nieprawidłowych nawyków ruchowych.

 

RYSZARD TAFEL

Moja fascynacja pracą z ciałem sięga do moich najmłodszych lat. Już jako nastolatek bardzo intensywnie trenowałem, co pozwoliło mi zawodowo grać w piłkę nożna. Potem nastąpił czas nauki i rozwoju. Ukończyłem AWF Gdansk oraz AWF Katowice .
Od ponad 20 lat pracuje jako fizjoterapeuta. Początkowo stosowaną terapię opierałem tylko na metodach fizjoterapeutycznych oraz terapii manualnej. W miarę upływu lat stawało sie dla mnie oczywiste, że traktowanie człowieka „po kawałku” jest działaniem najczęściej objawowym . Zacząłem szukać metod leczenia , które pozwolą spojrzeć na pacjenta jako całość łączącą ciało, umysł i emocje.
Pierwszym krokiem było ukończenie szkoleń z zakresu Bioenergoterapii i Metod Reiki . Potem pojawiła sie 4 letnia szkoła Tradycyjnej Medycyny Chińskiej , która dała mi nowe szerokie spojrzenie na proces rozwoju choroby i zdrowienia.
Dalsza moja edukacja to praktyka we Free Clinic Benchen Kathmandu ,Ustawienia Systemowe B.Hellingera oraz studia w Ostheopatie Schule Deutchland. Jestem tez certyfikowanym trenerem Metody TRE Davida Bercelli.
Krokiem ku poznaniu siebie i cielesnemu doświadczeniu umysłu i emocji było ukończenie 4 letniego szkolenia Psychoterapii w Analizie Bioenergetycznej Alexandra Lowena . Jestem absolwentem pierwszej edycji szkolenia oraz członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej .
Obecnie pracuje jako terapeuta (procesie certyfikacji CBT ) pod superwizja we własnym gabinecie.

remedium-cr.pl

 

MAGDALENA ŻESŁAWSKA

Prowadzi terapie poprzez świadomy dotyk, zaprasza do świadomego wybierania siebie oraz do opanowania sztuki zadawania pytań sobie oraz swojemu ciału.
Przekonana, że praca z ciałem i terapia ciała pozwalają na osiągnięcie wyższego poziomu świadomości, od lat wykorzystuje w pełni potencjał metody Access Consciousness™, ucząc się od samych twórców, Amerykanina Garego Douglasa oraz dr Daina Heer. Uznana jako oficjalna tłumaczka publikacji oraz światowych wydarzeń Access na język polski.
Jest założycielką Instytutu Pogłębiania Świadomości Ciała w Krakowie, który z powodzeniem zaprasza do zmian.
Specjalizuje się w:
– terapii Access BARS™ – sesji „akupresury” głowy, której efektami są bezingerencyjne rozładowania blokad nagromadzonych w podświadomości

– terapii ciała Access Body™ – jednych z najbardziej dynamicznych energetycznych procesów manualnych, dzięki któremu można dokonać głębokich zmian w ciele fizycznym
„Odkąd pamiętam, zawsze szukałam “czegoś” więcej. Odbyłam staż na ścieżkach intensywnego rozwoju oraz dbania o dobrostan swojego ciała i umysłu.

Czułam, że mamy potencjał, po który możemy zacząć sięgać. Pozostawało tylko pytanie: jak….?
Obecnie pracuję niesamowitymi narzędziami Access Consciousness™ od ponad 4 lat.
Czuję, że nadal się zmieniam. I teraz zapraszam do tego właśnie Ciebie.
Bez względu na to kim jesteś, bez wmawiania Ci czego potrzebujesz.
Z lekkością, w pełnej obecności, konkretnie.”
alchemiaciala.com

 

HANIA ŚWIĄTKOWSKA

Z pasji i przeznaczenia jestem licencjonowanym praktykiem i trenerem MA-URI® Healing Arts, z wykształcenia pedagogiem, z wyboru od lat pracuje w dużych międzynarodowych firmach. Łączę w sobie różne, jakości, światy, role, które spotykam i kreuję na swojej drodze. Dzielę się i inspiruję moją miłością i towarzyszę innym w podążaniu ścieżką samopoznania – swoich pasji, darów, przeznaczenia, poznawania samego siebie.MA-URI® – Systemem przemiany świadomości poprzez pracę z ciałem pasjonuję się od dawna. Ukończyłam cykl szkoleniowy dla Praktyków w Institute for MA-URI®Healing Arts w Nowej Zelandii.Swoją fascynację do pracy z ludźmi i łączenia rozwijam szkoląc się w nurcie Pracy z Procesem.

JUSTYNA MIĄC

Jestem biologiem morza, wiec ocean to moja druga natura. To na jego falach „dopłynęłam” do pępka świata (jak o swoich wyspach mówią ich rdzenni mieszkańcy Hawajów), aby poznać kulturę i sztukę, która rezonuje z rytmem mojego serca. Taniec hawajski HULA był , jest i będzie tym elementem tradycji hawajskiej, który najsilniej dotyka mego serca, duszy i ciała.

 

MARTA TARGOŃSKA

Certyfikowany Praktyk Łagodnej Bio-Energetyki.  Certyfikowana Nauczycielka Masażu Dotyk Motyla.   Założycielka Instytutu Łagodnej Bio-Energetyki w Polsce. Refleksolog. Prowadzi zajęcia z dziećmi w programie Original Play, który prezentuje alternatywę dla agresji i przemocy, bez potrzeby użycia siły. Organizuje i prowadzi kursy, warsztaty i spotkania tematyczne wspierające zdrowie i rozwój oraz budzące świadomość. Pracuje z dziećmi, dorosłymi i kobietami w ciąży.

martatargonska.pl

 

EDYTA BONK

Psycholog, nauczyciel akademicki, certyfikowany terapeuta tańcem (Polskie Stowarzyszenie Choreoterapii w Poznaniu, 2010 r.); instruktor improwizacji tańca i symboliki ciała (absolwentka Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu Essen, Poznań 2006 r.).

 

KATARZYNA MATEJCZYK

Psychoterapeutka, psycholog sportu, trenerka ze szkoły Oksany Pawłowskiej Gimnastyki Słowiańskiej Kobiet.
Gimnastykę poznałam, jak większość ważnych rzeczy w moim życiu, przypadkowo. Koleżanka powiedziała mi o niej jako o nowej ciekawostce. Ja jednak coś poczułam. Coś, co kazało mi zajrzeć w internet i zacząć szukać. W tym momencie Świat zdecydował mnie wesprzeć i dwa tygodnie później dostałam maila i informacją, że Julia Winogradowa przyjeżdża do Gdyni zrobić warsztaty. Bez wahania się zapisałam. I tak to się zaczęło. Potem pilnie ćwiczyłam sama, opowiadałam koleżankom z wypiekami na twarzy, jaka to wspaniała, kobieca, piękna gimnastyka. Zachciałam zostać trenerką. Na drodze stanęło mi trochę przeszkód, ale determinacja mi z tego powodu wrosła, a nie osłabła. W styczniu 2016 przyjechała do Gdańska na moje zaproszenie Paulina Antipowa, która mnie solidnie przećwiczyła. Dzięki temu 24 stycznia po warsztatach trenerskich u Oksany Pawłowskiej otrzymałam upragniony certyfikat trenerski. Doświadczam na co dzień pięknej, kobiecej, miękkiej i zarazem niezwykle mocnej energii tych ćwiczeń, na co i Ciebie, Piękna Kobieto, serdecznie zapraszam.

gdynia-psycholog.pl

gimnastykaslowianska.pl

 

ALICJA SONYA BEDNAREK

Jest jedną z pionierek współczesnej kobiecej duchowości w Polsce. Jest autorką projektu Piersi Bogini i prowadzi w Warszawie Świątynię Shakti. Zwolenniczka zmiany dotychczasowego paradygmatu roli kobiecości. Uważa, że przebudzając kobiecość, jej czystą esencję, mądrość i piękno, będziemy nie tylko świadkami jej odrodzenia, ale także powrotu jej harmonii z męskością. Od 2010 roku prowadzi warsztaty inspirowane hinduską tantrą. Są skierowane do kobiet, ale część z nich także do mężczyzn, którzy pragną żyć w pięknie swej prawdy.
Od lat zgłębia tantryczną ścieżkę Shakti, studiowała Tantrę Serca i Lomi Lomi Nui. Jej przewodnikiem i inspiracją są nauki przepięknych kobiet: Chameli Ardagh, Sally Kempton i Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, a także nauki Osho. Wypowiada się na łamach polskiej prasy (Sens, Zwierciadło), portali (zwierciadlo.pl), czy w programach telewizyjnych jak TV4‚ ‘mała Czarna’ i radiowych (PR Trójka, Tok FM).

namietnaobecnosc.pl

Z miłości do zapachów kwiatów, ziół i drzew prowadzi także manufakturę naturalnych świec i perfum Suryani Alchemy. Właśnie w nich na dłużej zatrzymuje ich ulotny aromat, aromaterapeutyczne i magiczne właściwości. Więcej informacji znajdziesz na suryani.com.pl

 

AGNIESZKA KAWULA

Zawsze interesował mnie człowiek, to z czego jest zbudowany, co w nim mieszka, co nim kieruje, co i jak czuje, skąd i dokąd zmierza, jak patrzy na świat i czy świat się rumieni od tych spojrzeń bezczelnych czy może jest mu to obojętne.

Jestem terapeutką i nauczycielką hawajskiego masażu świątynnego Lomi Lomi Nui i prowadzę warsztaty pracy z ciałem. Lomi oddałam serce, duszę i ciało bo doświadczyłam na samej sobie czym jest akceptujący, pełen miłości dotyk. Kiedy widzę zrelaksowane, uwolnione od napięć i bólu ciała, uśmiechnięte, wypoczęte i jaśniejące twarze – wiem że Lomi Lomi Nui znowu spełniło swoje zadanie: wydobyło prawdziwe piękno z człowieka.

Poza tym jestem (S)twórcą wielu artykułów, wywiadów, reportaży, felietonów, audycji radiowych i książek: “Lubię być fantastą”(Wywiady z pisarzami polskiej fantastyki Wydawnictwo Dolnośląskie 2009), “Rozmowy z hinduskim mistrzem” (Studio Astropsychologii 2014), czekającej na publikację “Aloha Świat”, kolejne w przygotowaniu. Kilka lat pisałam dla Nowej Fantastyki, Fantasy, Charakterów, Wróżki, Czwartego Wymiaru, Dziennika Polska. Pracowałam w Radiu Gdańsk w dziale publicystyki.

A o jasnej stronie mocy piszę na blogu alohaswiat.pl
Kiedy nie masuję, tańczę salsę, kiedy nie tańczę, prowadzę warsztaty, kiedy nie śpię, zdobywam leśne ścieżki z moim wiernym kumplem psem imieniem Gandhi. Albo razem rozciągamy się na macie do jogi…

Zapraszam do mojego świata 😉

 

ELŻBIETA ŻUK-WIDMAŃSKA

Ajurwedą zajmuje się od 2004 roku. Wiedzę z tego zakresu zdobywała w Instytucie Jiva Ayurveda w Indiach pod kierunkiem Dr Partapa Chauhana. Stworzyła portal internetowy ajurweda.pl. Prowadzi szkolenia z zakresu masaży i ajurwedyjskiego stylu życia.
W ramach Army Szkoły Ajurwedy organizuje kursy na konsultanta ajurwedy I i II stopnia, seminaria dla konsultantów oraz zajęcia z psychologii wedyjskiej. Jestem autorką przekładu z angielskiego książki Dr Partapa Chauhana „Ajurweda jak dbać o siebie i być zdrowym” książka ukazała się nakładem wydawnictwa Virgo. Na co dzień przyjmuje w House of lights – gabinecie masaży ajurwedujskich w Warszawie.

 

AGATA OLSZEWSKA-SARAPATA

Nauczyciel metody Life Impressions Bodywork, Certyfikowany coach – Erickson Certified Professional Coach, dyplomowany psycholog, trener rozwoju osobistego i zawodowego.
Metodą Life Impressions Bodywork pracuje od 2009 roku, cały czas ucząc się jej od autora metody, Donalda VanHowtena. Praca z ciałem i rozwijanie świadomości ciała jest jednym z podstawowych aspektów jej pracy z ludźmi oraz samorozwoju.
Poza sesjami pracy z ciałem prowadzi warsztaty rozwojowe, indywidualne i grupowe sesje coachingu, uczy tanga argentyńskiego.
Jej misją jest wspieranie innych w poszukiwaniu najważniejszych wartości i w oparciu o nie budowaniu swojej przyszłości, inspirowanie do życia w pełni, świadomego i w kontakcie ze sobą, wspieranie w rozwoju i pozytywnej zmianie zarówno jednostki jak i organizacje.

 

AGNIESZKA SOKOŁOWSKA

Pasjonatka, superwizorka i psychoterapeutka tańcem i ruchem, certyfikat Laban/Bartenieff International Movement Studies, psycholog. Współzałożycielka Ośrodka Terapii Tańcem i Ruchem Iba oraz podejścia Off Words. Nauczycielka w Polskim Instytucie DanceMovementTherapy i na kursach Arterapii. Od lat prowadzi autorskie Treningi i Grupy Świadomości: ciała, emocji, myśli i relacji oparte o podejście LabanBartenieff. Pracuje terapeutycznie i rozwojowo, grupowo i indywidualnie. Buduje Programy rozwojowe dla trenerów i nauczycieli oparte na pracy z obrazem, ruchem i słowem (Off Words). Pracuje z pasji do autentyczności, jaką daje ruch i kontakt z drugim człowiekiem. terapiatancem-iba.pl, offwords.com

 

DOROTA JĘDRASIK

Studiuję na Wydziale Psychologii ze specjalizacją Psychoterapia i Terapia Seksualna Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Jednocześnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii lowenowskiej – Analizy Bioenergetycznej, akredytowanego przez Florida Society for Bioenergetics Analysis. Obecnie mam tytuł Bioenergetic Analysis Facilitator. W kręgu moich zainteresowań znajduje się praca ze snami połączona ze świadomością ciała .

Z psychoterapią zetknęłam się 20 lat temu jako mama dziecka z zespołem Aspergera. Wspierając mojego syna w rozwoju, korzystałam z różnorodnych form pomocy psychologicznej i psychoterapii. Po latach własnego procesu postanowiłam sama zająć się pomaganiem. Jako, że postrzegam człowieka jako całość, jego osobowość na płaszczyźnie psychicznej jak i fizycznej, najbliższym mi stał się nurt psychoterapii lowenowskiej, który łączy psychoanalizę z pracą z ciałem.

Jestem mężatką, mam dwóch synów.

evolutio-psychoterapiacialem.pl

 

PAWEŁ GUTRAL

Jestem absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego kierunku Organizacja i Zarządzanie. Podyplomowo ukończyłem na UG “Gedanistykę”, oraz na AWF Warszawa „Relaksację i jogę”. Jestem twórcą “Akademii Redukcji Stresu” – pod której szyldem prowadzę warsztaty, szkolenia i wykłady dotyczące sposobów radzenia sobie ze stresem. Pełnię również funkcje prezesa zarządu fundacji „Lepiej żyć lepiej”. Od kilkunastu lat praktykuję jogę i medytację w różnych tradycjach i szkołach. Najbardziej “kręci” mnie bliski kontakt z drugim człowiekiem. Wydaje mi się, że głęboka, prawdziwa relacja na płaszczyźnie przyjacielskiej, rodzicielskiej czy związkowej daje nam to, czego potrzebujemy w życiu, czyli poczucie spełnienia, zaufanie do siebie i innych oraz wiarę we własne siły. Autentyczna bliskość, a nie maski i fasady, które każdy (czasami bezwiednie) przywdziewa aby lepiej wypaść, prawdziwa otwartość, a nie izolacja i samotność mimo tłumu, to są wartości, które sprawiają że warto żyć.

 

ARTUR CHRUSZCZ

Zawsze fascynowały mnie dyscypliny łączące umysł i ciało, dlatego przez wiele lat trenowałem sztuki walki. Pare lat temu sytuacja zdrowotna zmusiła mnie do przerwania treningów brazylijskiego jiu jitsu. Szukałem czegoś co da mi podobne uczucie bycia obecnym, flow i wdzięcznego ruchu. Będąc w Brazylii w roku 2013 kolega zabrał mnie na zajęcia Ashtangi w stylu Mysore .. i to było to! Ta metoda ma wszystko czego poszukiwałem. Poprzez wymagająca ale jednocześnie płynną i lekką praktykę fizyczną, skupioną na oddechu, mogłem wreszcie wyciszyć gadanie w głowie. Byłem wkręcony. Od tamtego czasu praktykuję codziennie, poprzez asany nie tylko moje ciało stało się lżejsze i bardziej elastyczne, ale i umysł. Każdego dnia przelewając pot na macie, uczę się jak być milszą, bardziej skromną i obecną osobą.

ashtangatrojmiasto.com

 

MONIKA BORCHULSKA – ZAJĄC

Bioterapeuta, trener rozwoju osobistego, trenerem fitness&wellness. Od ponad 7 lat zajmuje się rozwojem osobistym swoich podopiecznych poprzez uzdrawianie połączeń ciała, umysłu i ducha.
Autorka bloga energodajnia.pl oraz założycielka projektu Pozytywny Trening.
Licencjonowana fizjoterapeutka, posiadaczka tytułu Instruktorki Rekreacji Ruchowej nowoczesne formy gimnastyki, uzyskanego na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Ponadto dyplomowana terapeutka fantomowa – na co dzień udziela konsultacji oraz zabiegów z zakresu psychosomatyki, bioenergii oraz fizyki kwantowej oraz prowadzi warsztaty rozwojowe.

 

SYLWIA ROGALA – MARCINIAK

Jestem certyfikowanym nauczycielem mindfulness, ukończyłam kurs trenerski MBSR (Maindfulness Based Stress Reduction) organizowany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness. W Łodzi tworzę i rozwijam HOLI Centrum Uważności (centrumholi.pl), gdzie na co dzień pracuję z klientami indywidualnymi , grupowymi i biznesowymi ucząc ich w jaki sposób uważność może pomóc im w życiu. Aktualnie rozwijam się na kursie nauczycielskim jogi metodą BKS. Iyengara u Konrada Kocota. Jogę i medytację praktykuje od 14 lat, odnajdując w niej wciąż coś nowego na kolejnych etapach swojego życia.

 

EWA GAJA SOTER

Jestem psychologiem, seksuologiem, absolwentką SWPS w Warszawie, Szkoły Analizy Transakcyjnej, Szkoły Uzależnienia i Współuzależnienia, obecnie uczestnikiem Szkoły Tantry oraz certyfikowanym trenerem metody TRE® Davida Bercelli. Prowadzę taniec intuicyjny oraz współprowadzę autorski warsztat nad złością. Moja przygoda i fascynacja pracy z ciałem rozpoczęła się wiele lat temu. Uważam, że nasze, Ciało, Umysł, Emocje i Dusza gdy są połączone wtedy możemy w pełni uczestniczyć w życiu. Ciało jest świątynią aby móc doświadczać i dlatego zadbanie o nie jest bardzo ważnym aspektem, skontaktowanie się z nim, słuchanie swojego ciała uwalnia od wszelkiego rodzaju blokad w tym seksualnych. W psychoterapii jaką prowadzę łącze te wszystkie elementy. Jestem stale na ścieżce rozwoju i ciągle odkrywam, jak życie jest fascynujące tylko się na niego otworzyć.
pracownia-progresja.pl
MAREK KULIKOWSKI
Z zamiłowania i wykształcenia jestem biologiem, a obecnie dla radości życia piszę z niej doktorat. Poznając duchowość odkryłem, że w wielu miejscach łączy się ze współczesną nauką. Przeszedłem własną terapię i poznałem na własnej skórze niedomagania ciała spowodowane psychicznymi obciążeniami. Poznałem ćwiczenia TRE® Davida Bercelli i korzystam z nich osobiście na co dzień. Od dwóch lat systematycznie ćwiczę i obserwuję swoje ciało, uczę się Go. Rozluźniłem się (to słowa mojej nauczycielki TRE Joanny Olchowik) i pozbyłem większości dolegliwości. Obecnie jestem certyfikowanym trenerem metody TRE i pomagam innym.
TOMASZ SZYMOCHA
Akredytowany nauczyciel 5Rytmów®, dynamicznej medytacji w ruchu i poprzez ruch, stworzonej w latach ’60 ubiegłego wieku w USA. Poprzez 5Rytmów® oferuje ludziom możliwość odnalezienia się, zrozumienia, bycia tu i teraz, z otwartymi sercami i czystymi umysłami. Aktor, jogin, dziecko kwiat, masażysta Lomi Lomi.
www.facebook.com/ToMasz5Rytmow/
KRZYSZTOF SZABAT

Od 15 lat praktykuję medytację. Moje zainteresowanie ludzkim szczęściem skierowało mnie na świadomą pracę z umysłem i ciałem. Na swojej drodze spotkałem licznych Nauczycieli, którzy pokazali mi ocean możliwości zarówno na poziomie umysłu jak i ciała.

Za mojego głównego nauczyciela uważam Gunthera Krugera założyciela „ Jivaka Body & Mind”, od którego czuje się nieoddzielny.

Dyrektor 😉 „Jivaka Body & Mind” Polska.

Organizator licznych seminariów w Polsce min:

Gunther Kruger „Jivaka Body & Mind”

Dr. Frank Kinslow (po raz pierwszy w Polsce) twórca metody dwupunktu.

 BOŻENA KISIEL
Jestem z wykształcenie psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w zakresie treningów I warsztatów psychologicznych
Jestem jedna z pionierek pracy Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
w Polsce i współautorką pierwszego w Polsce systemu szkoleń w zakresie Ruchu Rozwijającego w Polsce,
Należę do niewielkiej liczby międzynarodowych trenerów w tej dziedzinie- posiadam certyfikat nr 11 z dn.11.04.1994r. International Sherborne Foundation w Bristolu (UK) uprawniający do prowadzenia szkoleń w zakresie Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy Weroniki Sherborne.
Jestem również współautorką książki i autorką artykułów o Ruchu Rozwijającym.
Prowadziłam zajęcia i szkolenia w zakresie Ruchu Rozwijającego od roku 1983 w Polsce i zagranicą.
Brałam udział w międzynarodowych zjazdach i szkoleniach Międzynarodowej Fundacji Sherborne (Anglia, Belgia, Norwegia, Szwecja)
Prowadzę również superwizję indywidualna i grupową osób pracujących metodą Ruchu Rozwijającego.
MAGDA ZAWALSKA

Absolwentka AWFiS w Gdańsku, specjalizacja rekreacja ruchowa. Instruktor profilaktyki zdrowotnej.W 2012 zdobyła certyfikat Pilates I i II, uczestniczka wielu warsztatów w Polsce i za granicą. Instruktor Peak Pilates Basic Mat. Jedna z pierwszych w kraju certyfikowanych instruktorek GYROKINESIS®. Utalentowana masażystka i trenerka. Szkoleniowiec Fitness Actyvity School. Osoba wszechstronna, uwielbiająca pracę z ciałem w ruchu. Z pasją podchodzi do tego co robi. Rozwija się w formach zwiększających świadomość i czucie własnego ciała. Zajęcia prowadzi tak aby każdy trening była dla uczestników wyzwanie. Pasjonuje ją triathlon, od kilku lat startuje w zawodach i osiąga sukcesy. Wiedzę i umiejętności z nauczanych metod przenosi na inne płaszczyzny sportu.

 

KAMILA ŚWIĄDER

Był 1997 r. Miałam 24 lata i właśnie zaczynała się moja przygoda z jogą. Wcześniej raczej się nie rozciągałam, lubiłam ruch, ale raczej ten od grania i biegania. Nigdy, przenigdy podczas skłonu w przód nie złapałam się nawet za kostki, o stopach nie wspominając. Do tego zaś momentu zaliczyłam kilka ataków rwy kulszowej, niedobre zdjęcia RTG kręgosłupa z licznymi zwyrodnieniami. Doszłam do wniosku, że lepiej nie będzie i coś trzeba zrobić.
Praktykując, ucząc spotkałam wspaniałych, mądrych ludzi. Wszyscy nauczyciele, począwszy od pierwszych zajęć u p. Renaty Koby, Jurka Jaguckiego podczas 3-letniego kursu nauczycielskiego, Konrada Kocota w czasie 3-letniej asysty na kolejnym kursie nauczycielskim, Ritę Keller, która prowadziła wszystkie moje egzaminy i wielu innych, pokazali mi serce i pełnię zaangażowania.
Joga jest żywym doświadczeniem, pozwalającym nam na lepsze poznanie siebie, kim jestem, co mnie porusza, ożywia w tym momencie. Daje nam siłę i giętkość, aby w pełni zaangażować się w życie, takie jakie ono jest, czuć wdzięczność za to, co jest.

 

ANNA SIERPOWSKA

Jestem Praktykiem uważności i odkrywcą wolności w łączeniu pracy zawodowej i tańca, nowoczesnych technologii uzdrawiania (biofeedback) z prastarymi technikami bodywork Mauri. Od 20 lat prowadzę projekty rozwoju w biznesie. Współtworzę i organizuję od 8 lat kreatywny pomysł FREEDANCE – wolny taniec przy bębnach. Jestem kreatywnym współtwórcą konceptu Studio Sante Uzdrowisko Miejskie w Warszawie, które tworzyłam i prowadziłam przez ostatnie 4 lata. Zapraszam na praktykę przebudzania ciała jako nauczyciel praktyk Movement Medicine. Inspiracją dla mnie jest nieznane, którego doświadczam każdego dnia oraz droga jaką sama przebywam do tego aby „poczuć to co czuję”.

 

KATARZYNA SZAFARCZYK

Certyfikowana Liderka Jogi Śmiechu, założycielka Klubu Śmiechu Gdańsk; autorka audiobook’a „Joga Śmiechu – Kierunek Zdrowie”, realizatorka projektów dla trójmiejskich Seniorów, trener „Terapii Śmiechem” w Akademii Walki z Rakiem; prelegentka na Festiwalu Szczęście na Głowie. Realizuje się dzieląc się z innymi swoją radością, optymizmem, doświadczeniem i sposobami na zdrowsze życie. Pragnie zarażać zdrowymi nawykami.

Prowadzenie warsztatów jogi śmiechu to dla niej przygoda, która nadaje głębszy sens temu, czym się aktualnie zajmuje, a jednocześnie okazja do szeroko rozumianego rozwoju osobistego.

destin.pl

 

ALINA BOROWSKA-WACIANIEC

Od 2003r dyplomowany instruktor reprezentująca Stowarzyszenie Promocji Zdrowia Qigong styl „Lecący Żuraw”, prowadząca zajęcia w Gdańsku i ogólnopolskich obozach organizowanych przez Stowarzyszenie „Qigong „Lecący Żuraw”.

 

KATARZYNA BARTOSZEWICZ

Moja potrzeba zgłębiania tajemnic i mądrości ciała rozpoczęła się już w szkole podstawowej. Najpierw przez lata poznawałam różne techniki tańca i ćwiczyłam jogę, kolejny był kurs Masażu Klasycznego II°, by w końcu trafić w objęcia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, której uczę się już od 8 lat. Wielokrotnie asystowałam podczas warsztatów Rozbrajania Ciała oraz Rivers of Love, dzięki którym poznałam techniki pracy z energią seksualną.
W ciągu dnia pracuję w hospicjum dla dzieci, po godzinach odkrywam tajemnice ciała, kobiecości, muzyki.
Głęboko wierzę w to, że nasze ciało zna odpowiedź na każde pytanie…

 

BARBARA PĄCZKOWSKA

Współzałożycielka fundacji „Ogród Kreacji” – organizacji działającej na terenie trójmiasta , muzykoterapeutka, organizatorka warsztatów i imprez poszerzających świadomość. Od lat intensywnie pracuję ze snami. Na co dzień zajmuję się terapią dźwiękiem. Pracuję z dorosłymi, dziećmi, osobami o specjalnych potrzebach. Uwielbiam pracę z kobietami, odkąd kilka lat temu poznałam siłę kobiecych kręgów i siostrzanego wsparcia. Do swojej pracy używam prostych instrumentów: mis dźwiękowych, gongów i bębnów. Lubię las, wodę, ogień i wspólne śpiewanie.

 

ALA KONOPKO-ULANECKI

Dyrektor Core Energetics Polska, pedagog i psychoterapeuta z prywatną praktyką w Nowym Jorku, od 20 lat korzysta z metody Core Energetics w swojej pracy z klientami indywidualnymi i grupami. Przez wiele lat pracowała, jako asystentka doktora Johna Pierrakosa, twórcy Core Energetics. Trener i superwizor w Instytucie Core Energetics w Nowym Jorku. alakonopko.com 

 

OLA PTAK

Chińską gimnastykę Qigong odkryłam cztery lata temu. Od pierwszych zajęć wiedziałam, że  to moja praktyka. Łagodne i miękkie ruchy, kontakt z przyrodą i wszechświatem, świadoma praca ze swoim ciałem i umysłem to elementy Qigong, które współgrają z moją naturą. Przyjmuję postawę, wyciszam umysł, łączę się z Niebem i Ziemią i nic już nie jest ważne, nic nie ciąży. Jestem i … to wystarczy. Zachwyt chińską gimnastyką trwa we mnie i jako instruktor staram się dzielić ideą Qigong z innymi.

 

BENITA KOPACKA

Założycielka i trener w Plenerowej Szkole Treningu Naturalnego w Zakopanem, Certyfikowany Trener MovNat™ Poziom 2, fizjoterapeutka z artystycznymi korzeniami.
treningnaturalny.com, facebook.com/trenujnaturalnie, facebook.com/truebluepractice

 

ALEKSANDRA BUDZISZ

Głównym obszarem jej zainteresowań jest ciało. W perspektywie teoretycznej zajmuje się jego indywidualnym postrzeganiem realizując badania w ramach studiów doktoranckich wokół tematyki obrazu ciała. W perspektywie praktycznej użytkowała ciała w różny sposób – począwszy od skoku o tyczce i długodystansowego chodu sportowego, a aktualnie na jodze kończąc. W rozumieniu potrzeb człowieka współczesnego to właśnie joga (joga akademicka) pod okiem prof. Janusza Szopy okazała się odpowiedzią na potrzeby człowieka starającego się połączyć aktywność fizyczną ze zdrowiem i codziennym życiem.
W trakcie festiwalu poprowadzi wykład ilustrujący problematykę obrazu ciała i jej zarówno pozytywnych jak i negatywnych konotacji.
Natomiast razem z Weroniką Gawrys poprowadzą warsztaty jogi dotyczące balansów oraz poranną praktykę jogi na dobry początek dnia.

 

WERONIKA GAWRYS

Jestem absolwentką Zdrowia Publicznego PCZ ( spec. promocja zdrowia, rekreacja i odnowa biologiczna); od kilku lat interesuję się jogą, która stała się częścią mojego stylu życia; czerwiec 2015- ukończyłam kurs instruktora rekreacji ruchowej o spec. Hatha Joga. Podążam ścieżką Jogi Akademickiej, która (cytując) opiera się na osiągnięciach współczesnej nauki z zakresu: anatomii, antropomotoryki, biologii, biomechaniki, filozofii, fizjologii, korektywy, kultury fizycznej, medycyny, neurofizjologii, psychologii, rehabilitacji, socjologii, metodyki nauczania i innych. Wciąż uczestniczę w zajęciach i warsztatach prowadzonych przez instruktorów ze Stowarzyszenia Jogi Akademickiej- poszerzając swoją wiedzę. Biorę aktywny udział w otwartych zajęciach Koła Naukowego Joga AWF w Katowicach. Zorganizowałam w Politechnice Częstochowskiej serię wykładów o „Jodze jako rekreacji ruchowej” i „ Jodze jako metodzie psychosomatycznej”. Reprezentowałam również Jogę Akademicką na Międzynarodowym Dniu Jogi, który odbył się w Sulisławiu 21 czerwca 2016 roku. Obecnie piszę badawczą pracę magisterską na temat jogi.

 

KLAUDIA LEWANDOWSKA

Od kilku lat jestem członkiem zespołu Laboratorium Pieśni, co w głęboki sposób pozwala mi mierzyć się ze swoimi słabościami, jak i odkrywaniem mocnych stron. Jako muzyczny amator staram się rozwijać poprzez uczestnictwo w warsztatach (m.in. wspaniałej Olgi Szwajgier) czy lekcjach śpiewu, jednak wierzę w to, że cała wiedza potrzebna do tego, by cieszyć się sobą i swoim głosem jest już we mnie, i w każdym z Nas. Chciałabym podzielić się tym, co kocham najbardziej – wolnością wyrażania Siebie poprzez śpiew. Odrzucenie oceny, cudzych opinii i poddanie się swojej intuicji potrafi wykreować niesamowitą przestrzeń i ukazać nieznane dotąd części osobowości – jestem przekonana, że każdy może tego doświadczyć. Na spotkanie zapraszam wszystkich chętnych, ale przede wszystkim tych, którzy chcą pobawić się głosem, a na co dzień nie mają ku temu okazji…

 

ANNA RYCZEK

Anna Ryczek jest certyfikowaną instruktorką metody Butejki, posiadającą dyplom nadany przez Patryka McKeown w 2013 r. oraz tłumaczką jego książek na język polski („Zamknij usta” oraz „Spokojny oddech, spokojny umysł”). Z wykształcenia magister psychologii oraz instruktorka jogi. W swoich zajęciach łączy pracę z oddechem ze świadomością ciała i umysłu.

Obecnie mieszka w Irlandii. Uwielbia pływać w morzu i chodzić boso po trawie.

Więcej na temat metody Butejki:  butejko.pl

 

BOŻENA MAROSZ

Nazywam się Bożena Marosz urodziłam się 05.06.1947 roku.

Jestem licencjonowanym nauczycielem technik Art of Living.

Od 26 lat praktykuję sztukę oddechu oraz jako nauczyciel technik Art of Living, Międzynarodowej Organizacji Edukacyjnej – od 25 lat prowadzę Warsztaty „Sztuka oddechu Happiness” część I i część II „Sztuka Ciszy”  w kraju i za granicą. Są to kilku dniowe warsztaty uczące świadomego oddychania poprzez specjalne ćwiczenia oddechowe , świadomości ciała – poprzez specjalnie dostosowaną jogę oraz świadomego doświadczania życia. W czasie Warsztatu przechodzimy świadomie poprzez wszystkie poziomy naszego istnienia i intelektualne i duchowe rozumienie potrzeby świadomego przeżywania i doświadczania życia jako doskonalej formy jego istnienia.

Hobbistycznie zajmuję się również Aromaterapią i pracą z olejkami aromaterapeutycznymi /specjalny sposób nakładania olejków/.

 

KAROLINA ZARĘBA

Psycholog – terapeuta, nauczyciel jogi, artetrepeuta, specjalista ds. sokoterapii.
Z pasją podchodzę do człowieka. W praktyce terapeutycznej patrzę na problem holistycznie.

W ostatnich latach Karolina pracuje we Wrocławiu prowadząc z Ateną Smolińską –Sell szkołę jogi Mandala Art.&Yoga Studio oraz Fundację Kreatywna Myśl gdzie organizują wyjazdy prozdrowotne do Indii, Grecji i innych zakątków Europy i Polski.

Doświadczenie swe zdobywała w Indiach gdzie uzyskała dyplomy nauczycielskie jogi, w Portugali pracowała w centrum holistycznym zajmującym się głodówkami zdrowotnymi. W Irlandii zapoznała się z technikami uważności (mindfulness). Pogłębia swą wiedze nieustannie studiując, odkrywając potencjał ludzi i siebie samej.

 

ADA STOLARCZYK

Terapeuta pracy z ciałem, wyrosła w nurcie Gestalt. Specjalizująca się w uwalnianiu pamięci komórkowej ciała i przywracania przepływu energii w ciele (tzw. żywotności ciała). Terapeutka Terapii czaszkowo-krzyżowej (cranio-sacral therapy), bioenergoterapeuta, uczennica północoamerykańskich szamanów Mattie i Davis Wolf. W swojej pracy łączy pracę z ciałem z powrotem do dzikości, natury. Poprzez metodę Parrots effect osadza w kontakcie z emocjami i pozwala uwalniać te, które są sprawcami blokad, poczucia utraty energii do życia i działania w nim, licznych chorób (psychosomatyka), poczucia bycia ograniczonym, mało ważnym, by przywrócić poczucie lekkości i skontaktować z energią do działania we właściwym dla siebie kierunku.

Współorganizatorka wypraw rozwojowych na Bali i Gili – pracując w naturze i czerpiąc z jej nieskończonej mądrości, posługująca się nature coaachingiem – pracą w naturze, oraz góroterapią. Autorka innowacyjnych warsztatów malowania ciałem, w której poprzez piękno nagości ciała zestraja je do poziomu samoakceptacji. Założycielka Wysokich Wibracji – warsztaty wspierające rozwój samoświadomości ciała i dostrajania wibracji – jeszcze bliżej natury i dzikości serca.

Wydała płytę terapeutyczną – relaksacje z wizualizacjami „Twoje ciało zna odpowiedź”.

wysokiewibracje.pl

 

KAROLINA LEGUCKA

Założycielka i dyrektor Gdyńskiej Szkoły Masażu ANATOMIC, masażystka i trenerka masażu Lomi Lomi Nui. Od zawsze wielką pasją i motorem jej działania w życiu i pracy była chęć pomagania ludziom, łagodzenie ich dolegliwości na ciele i duszy. Od wielu lat praktykuje różne formy pracy z ciałem połączone z procesami wewnętrznymi, które wspierają swobodne wyrażanie siebie, elastyczność, rozluźnienie i przemianę wewnętrzną.

 

KAROLINA BRZEZIŃSKA

Aktorka, praktyk sztuki uzdrawiania Ma-uri Healing Arts, master coach, certyfikowana nauczycielka tradycyjnej jogi indyjskiej, Hatha jogi, według tradycji Kuvalayanandy k. Bombaju. Na co dzień oddana praktyce dynamicznego surjanamaskar ( powitaniu słońca). Formie; stylowi jogi opisywanej w starożytnych świętych księgach indyjskich, takich jak Wedy, Upaniszady czy Purany. Dynamiczne surjanamaskar jest dla niej bezcennym doświadczaniem przepływu siły i mocy. Jest dopełnieniem naturalnego stanu wzrostu całego bagażu doświadczeń jak teatr, Ma-uri, taniec, czy hatha joga.

Od urodzenia wegetarianka, od 5 lat weganka, wychodzi z założenia, że każdy z nas, w miarę własnych możliwości i świadomości, jest w naturalny dla siebie sposób twórczy i kreatywny. Że w głębi serca posiadamy całą potrzebną wiedzę, by wydobyć z siebie potrzebne umiejętności, ukryte zasoby dla samorozwoju, dla pełnego, szczęśliwego życia. Wierzy w życie, które opiera się na współzależności i na samo uszanowaniu. Joga jest dla niej Drogą, która sama w sobie jest już celem samorealizacji. To droga integracji skrajnych stanów, przeciwstawnych biegunów, wewnętrznych konfliktów. To droga, w której można przejrzeć się w głębinach i wielopoziomowości Życia, w jego inteligencji, mądrości, kosmicznym porządku, naturalnym połączeniu z Całością.

 

DR N.MED. MARZANNA RADZISZEWSKA-KONOPKA

Jest lekarzem z wieloletnią praktyką. Ukończyła studia w 1986 roku. W roku 2003 uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych, ale przede wszystkim praktykiem. Współtworzyła i koordynowała przez siedem lat (2002-2009) Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Przez kilkanaście lat była wykładowcą w Studium Techniki Audiologicznej przy Politechnice Warszawskiej. Wraz z innymi specjalistami opracowała materiały szkoleniowe dla protetyków słuchu oraz poradnik dla rodziców dzieci słabosłyszących. Pełniła funkcję rzeczoznawcy Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie opiniowania materiałów do kształcenia zawodowego protetyków słuchu. Była członkiem Rady Naukowej programu „Dźwięki Marzeń” Fundacji Orange i członkiem Zarządu Polskiego Komitetu Audiofonologii. Czynnie pracuje jako laryngolog i audiolog.

Wiedzę z zakresu Totalnej biologii zgłębia i praktykuje od 2008 roku. Udziela indywidualnych konsultacji, prowadzi wykłady i szkolenia.

 

GRUPA ACROYOGA TRÓJMIASTO

Grupa AcroYoga Trójmiasto to społeczność pasjonatów AcroJogi w trójmieście.

Na festiwalu warsztaty wprowadzające poprowadzą miłośnicy AcroYogi m.in:

Bartosz Zadurski

Olga Tomaszewska

i inne osoby z grupy AcroYoga Trójmiasto

 

KATARZYNA FIZIA

Z czasem odkryłam leczniczą moc kulinarnych ziół po czym całkowicie zatonęłam w energii gotowania wg 5 elementów oraz dostosowywania potraw, metod ich gotowania i doprawiania do stanu energetycznego organizmu. Obserwując naturę, ziemię i pory roku oraz zmiany jakie w nich zachodzą, a także swoje własne ciało i umysł odkrywam wciąż nie poznaną jeszcze do końca olbrzymią wiedzę dotyczącą pokarmu i jego energii.
W swojej pracy łączę dietetykę zachodnią z dietetyką TCM diagnozując pacjentów za pomocą wywiadu, oględzin ciała oraz diagnozy z języka i pulsu. Pacjenci, których spotykam na swojej drodze, ciężko chorzy jak i zupełnie zdrowi korzystają z konsultacji chcąc przywrócić równowagę w swoim ciele oraz umyśle. To piękne uczucie kiedy mogę pomóc osobom z wieloletnimi problemami zdrowotnymi wprowadzając do ich diety oraz życia nową, bardzo pozytywną energię.
Korzystam z technik tradycyjnej medycyny chińskiej, dietetyki zachodniej oraz z nowoczesnego diet coachingu i elementów psychodietetyki. Wykonuję starochiński masaż Gua Sha poruszający zastoje i przyspieszający proces leczenia, energetyczną technikę leczniczą Ping Shen oraz Ba Zi. Do diety wprowadzam zioła kulinarne wzmacniające terapię żywieniową oraz w razie potrzeby indywidualne receptury i akupunkturę.
Obecnie kończę doktorat na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, prowadzę liczne warsztaty na terenie całej Polski oraz gabinet w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Warszawie. Terapią żywieniową oraz TCM zajmuję się już od ponad 6 lat wciąż poszerzając swoją wiedzę w Instytucie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Krakowie. W 2017 r. planuję odbyć staż kliniczny w Chinach i Izraelu. Prywatnie weganka, zakochana w gotowaniu, podróżach, sztuce performatywnej oraz rozwoju na poziomie energii ciała i ducha.
MARIUSZ BRZOSKOWSKI

Mariusz Brzoskowski (ur. 1963): uzdrowiciel duchowy, trener rozwoju osobistego; przewodnik dusz, ratownik Ziemi, autor biuletynów i książek o tematyce duchowej (m.in. „Duchowa Arka – Świadoma Telepatia Miłości”, „Przekazy Wyższego Kosmicznego Rozumu”) , certyfikowany terapeuta biofeedbecku i biorezonansu. Absolwent wielu kursów rozwoju osobistego i duchowego, bioterapii, masażu, odnowy biologicznej, praktyk szamanistycznych, medytacji, uzdrawiania duchowego. Z wykształcenia technik budowlany, magister wychowania fizycznego, trener II klasy piłki nożnej. Posiada bogate doświadczenie życiowe – trenerskie, nauczycielskie, biznesowe (własne firmy handlowo-produkcyjne, zarządzanie spółkami, łącznie pawie 20 lat) i duchowe (ponad 10 lat). Od 2006 roku całkowicie poświęcił się działaniom uzdrowicielskim na wielu poziomach – ludzkim, Ziemskim, kosmicznym. Prowadzi medytacje grupowe, warsztaty rozwoju osobistego i duchowego, indywidualne i zbiorowe sesje uzdrawiania, podróże po mistycznych miejscach mocy na Ziemi oraz pracuje z urządzeniem SCIO – kwantowym, neurofizjologicznym biofeedbackiem i biorezonansem w jednym.

swiadomosc-ziemi.org
scio-eductor-edu.pl

 

KRZYSZTOF DZIWNY

Innowator społeczny, lider teatru Korkoro, aktor Trójmiejskiej Korporacji Tańca, absolwent oraz współpracownik Stowarzyszenia Praktyk Teatralnych – Gardzienice, aktor w cyrku obrzędowym Stella Polaris – Norwegia. Związany z Sangą Zen Kwan Um buddyzmu koreańskiego. Miły, uśmiechnięty człowiek. dziwny.art.pl

 

INSTRUKTORKI PILATES STUDIO KAROLINA LIBELT Pilates

Instruktorki Pilates Studio Karolina Libelt – pierwszego w Polsce certyfikowanego studio Peak Pilates nauczającego klasycznego Pilates w jego najczystszej formie.

Gosia – mgr fizjoterapii, jak sama twierdzi: połączenie fizjoterapii i pilatesu to strzał w dziesiątkę. Podczas zajęć stawia na precyzję i poprawność wykonywania ćwiczeń.Ciągła możliwość rozszerzania wiedzy w obu kierunkach jest jej codzienną energią i pasją. Przez różnorodność stosowanych metod i elastyczność działania poprawia nie tylko złe nawyki w postawie a również samopoczucie ćwiczących.

Ania jako instruktor Pilates systematycznie rozwija się przechodząc kolejne etapy pracy z techniką Pilates – od stabilizacji na macie i pracy na drobnym sprzęcie po profesjonalny, bardziej zaawansowany sprzęt. Od początku przygody z Pilates szkoli się pod okiem Karoliny Libelt.

Ola – instruktorka z  pięcioletnim doświadczeniem. Uczestniczka wielu szkoleń oraz warsztatów w zakresie fitness i Pilates. Swoją ścieżkę kariery zawodowej wiąże z treningiem zdrowotnym, jej specjalizacje to: Zdrowy Kręgosłup, Pilates, Trening Funkcjonalny, Stretching. W technice Pilates od początku szkoli się pod okiem Karoliny Libelt.

kl-pilates.com