Dynamiczny Masaż Tajski – pokaz

Sala A

O DYNAMICZNYM MASAŻU TAJSKIM

 

Dynamiczny masaż tajski cieszy się coraz większą popularnością w Europie. Nic w tym dziwnego, ponieważ zestawienie dotyku z ruchem:

👉 potęguje działanie obu składników,

👉 rozprowadza efekty każdej techniki po całym ciele, jak fale na tafli jeziora,

👉 pozwala szczegółowo zrozumieć blokady, ograniczenia i “wzorce trzymania” oraz dotrzeć do nich łagodnie, acz precyzyjnie, by je uwolnić

👉 nawiązuje do pierwotnych, odruchowych sposobów wyzwalania energii z układu nerwowego poprzez potrząsanie oraz kojenia go poprzez kołysanie i inne podobne ruchy, dzięki czemu korzystnie wpływa na równowagę emocjonalną.

 

Dynamiczny Masaż Tajski może przypominać “ululanie” noworodka, albo iść w stronę szamańskopodobnego wytrząsania człowieka.

Wczuwamy się w różne żywioły i stosujemy różne proporcje “wody” i “ognia” w zależności od potrzeb, żeby dostrajać się tańca życia i jego różnorodnych rytmów.

Dostosowujemy parametry amplitudy i częstotliwości, żeby uzyskać pożądaną intensywność.

Oscylujemy między precyzją osteopatyczną i transową wolnością.

Rozwijamy czucie i kreatywność.

Wdajemy się w pełen swobody dialog z tkankami, stawami, płynami, układem nerwowym, emocjami… z całością człowieka!

 

Masaż tajski dynamiczny jest skutecznym narzędziem pozwalającym:

✅ odzyskać ruchomość w stawach i kręgosłupie

✅ zlokalizować oraz uwolnić blokady w łańcuchach mięśniowo-powięziowych

✅ skontaktować się ze wzorcami “trzymania” i puścić je w łagodny sposób

✅ usprawnić przepływ płynów w organizmie

✅ przywrócić ciału witalność

✅ zrównoważyć układ nerwowy i energetyczny

✅ ukoić emocje

… to wszystko w sposób przyjemny i bezpieczny!

 

Techniki z Dynamicznego Masażu Tajskiego szczególnie nadają się do pracy na macie, choć wiele z nich można z powodzeniem użyć na stole do masażu. Mogą być stosowane samodzielnie lub łączone z innymi rodzajami masażu. Otwierają nowe perspektywy i możliwości pracy, które w końcu stają się częścią nas i przenikają wszystko, co robimy.

 

MOJA HISTORIA Z DYNAMICZNYM MASAŻEM TAJSKIM

Od kiedy poznałem pierwsze techniki Dynamicznego Masażu Tajskiego w 2013, jestem zafascynowany tym sposobem pracy. W 2014 odbyłem w słynnej greckiej szkole Sunshine House 6-dniowy kurs zaawansowany u założycieli tej metody: francuskiego osteopaty Davida Lutta i greckiego uosobnienia swobody w masażu tajskim Takisa Oikonomou. Ta metoda bardzo zarezonowała ze mną i od razu po powrocie do Polski wprowadziłem ją do swojej pracy. Szybko stała się częścią mnie i obecnie przenika praktycznie wszystko, co robię w gabinecie (z wyjątkiem być może masażu twarzy i terapii czaszkowo-krzyżowej). Świetnie się uzupełnia z Osteothai. Od 2016 asystowałem moim nauczycielom wielokrotnie na kursach Dynamicznego Masażu Tajskiego w Grecji, Niemczech i Tajlandii. W 2018 dostałem od nich autoryzację do prowadzenia pełnych szkoleń tej metody, tym samym dołączając do grona kilku osób na świecie. Pokora jednak nakazała mi się wstrzymać jeszcze przez rok. W 2019 pojechałem znowu do Grecji asystować Davida i Takisa, a po powrocie zacząłem uczyć z czystym sumieniem tego, co na co dzień stosuję w gabinecie.

 

POKAZ DYNAMICZNEGO MASAŻU TAJSKIEGO NA X FESTIWALU ŚWIADOMEJ PRACY Z CIAŁEM

Mój pokaz na X Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem nie jest przygotowany zawczasu, bo zawsze dostosowuję swoją pracę do cech, potrzeb i stanu osoby masowanej i do dialogu, który rozwija się w trakcie pracy. Dlatego będziecie świadkami niepowtarzalnej sesji Dynamicznego Masażu Tajskiego rozwijającej się na żywo. Jestem pewny, że ten styl pracy Was zainspiruje. A poza tym samo patrzenie na taką pracę jest hipnotyzujące. Zapraszam serdecznie!

💥 Filmik pokazujący jedną z moich ulubionych technik z Dynamicznego Masażu Tajskiego – kołysanie pleców:

https://www.youtube.com/watch?v=5MDPsFvKcck

💥 Jeszcze jedna z moich ulubionych technik dla bioder, klatki piersiowej, kręgosłupa i brzuch:

https://youtu.be/e34mU50bUME

💥 Filmik pokazujący podejście dynamiczne do genialnej techniki pochodzącej z metody Wuo Tai:

https://www.instagram.com/reel/CvMNtRnIVBU/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

💥 Filmik jeszcze z 2016, gdzie co prawda widać niedociągnięcia techniczne, ale widać również frajdę, którą ten masaż sprawia!

https://www.youtube.com/watch?v=sT50KsO3-gk&t=1s

👉 Więcej informacji o Dynamicznym Masażu Tajskim na stronie założycieli tej metody:

dynamicthaimassage.com/en/a-propos-de-nous/

Pokaz