Jak dbać o ciało w zgodzie z rytmem dobowym według Ajurwedy

Sala B

W ramach wykładu, uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajemnice rytmu dobowego i jego znaczenia dla utrzymania zdrowego ciała w codziennym życiu.

Ajurweda, będąca jednym z najstarszych systemów medycyny na świecie, opiera się na zasadzie, że zdrowie i równowaga są wynikiem harmonii między ciałem, umysłem i duchem. Jednym z kluczowych elementów tego harmonijnego podejścia jest świadomość i zrozumienie rytmu dobowego.

Podczas wykładu omówione zostaną takie zagadnienia, jak pora dnia a aktywność fizyczna, procesy trawienne i metabolizm. Uczestnicy dowiedzą się, jak dostosować swoją codzienną rutynę do rytmu dobowego.

Podczas wykładu zostaną zaprezentowane praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak czerpać największe korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia wykorzystując zegar biologiczny. Uczestnicy będą mieli okazję zrozumieć znaczenie poszczególnych godzin dnia i dowiedzieć się, jak można w pełni wykorzystać ich potencjał dla swojego ciała.

Zapraszam do uczestnictwa w tym inspirującym wykładzie i odkrycia tajemnic rytmu dobowego w ajurwedzie, który może przyczynić się do zdrowszego, bardziej harmonijnego i pełniejszego życia.

Wykłady