Jestem i czuję – warsztat w metodzie Lowen

Sala C

Podczas warsztatu przedstawione zostaną podstawowe elementy pracy w metodzie Lowena, ze szczególnym uwzględnieniem ugruntowania, jako klucza do kontaktu ze sobą, swoim ciałem oraz emocjami.

 

O METODZIE:

Analiza Bioenergetyczna to nurt psychoterapii uwzględniający ciało. Stworzony przez światowej sławy psychiatrę Alexandra Lowena. „Jesteś swoim ciałem” zatem wszystkie konflikty wewnętrzne zapisane są w ciele. Dwa te światy psychiki i ciała nawzajem się przenikają. „Bioenergetyka” to również przygoda w ustanawianiu nowej relacji ze sobą i swoim ciałem, opartej na zaufaniu i wrażliwości na siebie.

Analiza bioenergetyczna to doskonała forma psychoterapii, która umożliwia człowiekowi wykorzystanie swojego potencjału we wszystkich aspektach życia.

Opracowana przez Alexandra Lowena (Analiza Bioenergetyczna) opiera się na pracy z ciałem, pobudzaniu go i ożywieniu, a przez to poruszaniu emocji zastygłych w napięciach mięśniowych. Dąży do przywrócenia jedności ciała i umysłu, udrożnieniu swobodnego przepływu energii oraz ekspresji uczuć. Uczuć, których domem jest ciało. Dzięki ćwiczeniom możemy dotrzeć do prawie zapomnianych wspomnień, które zostały zamrożone, oczekują uwolnieni i integracji.

Zwroty i powroty uczestników pokazują, że ta praca jest wspierająca i ubogacająca ich życie.

Warsztaty