Masaż Wùo Tai – powięź mięśniowa. Wspólne śnienie pomiędzy ja i ja

Sala D

„Stworzyłem Wùo Taï, ponieważ w osteopatii brakowało mi piękna” – Roland Combes

Wùo Taï to piękno i głębia spotkania z drugim człowiekiem w subtelnym, medytacyjnym tańcu, w bliskim spleceniu ciał, w powolności i uważności. Ma przy tym szeroki, realny wymiar terapeutyczny, będąc u swoich źródeł praktyką osteopatii, tyle, że wyrażającą się poprzez poetykę gestu i organiczny, taneczny ruch we dwoje. Jako unikalna fuzja tańca i osteopatii nazywane jest często „ostéo-danse” – osteo-tańcem. Przywraca mobilność tkanek, głębokie czucie własnego ciała w harmonijnym ruchu, uwalnia napięcia na poziomie ciała i umysłu, pozwala rozgościć się w doświadczaniu siebie w lekkości, w radości bycia i w braku oczekiwań.

Wchodząc w kontakt z powięzią mięśniową drugiej osoby, sami będąc jednocześnie dostrojeni do poziomu własnej powięzi, tworzymy harmonijnie współbrzmiące połączenie. W tym połączeniu spotykają się dwa światy snów, wyobrażeń i podświadomości. We wzajemnym słuchaniu, w czułym tańcu powięzi możemy nie tylko oddziaływać na tkanki w ich wymiarze fizycznym, ale też spotkać się z drugą osobą w subtelnych warstwach naszego ludzkiego istnienia i wspólnie śnić.

Na warsztat złoży się krótkie wprowadzenie oraz około godzinna sesja wymiany prowadzonej w parach. Każda osoba będzie miała okazję zarówno przyjąć jak i wykonywać praktykę. Zamiast skupiać się na ilości poznawanych technik – a raczej „gestów”, jak nazywają je twórcy Wùo Taï – damy sobie czas na powolne eksplorowanie ruchu i połączenia w zaledwie kilku gestach, żeby mimo krótkiego czasu pozwolić sobie odczuć głębię tej metody.
Wùo Taï wykonywane jest na macie, na podłodze. Praktykować może każdy, bez względu na doświadczenie lub jego brak.

Oprócz powięzi mięśniowej, na której będzie skupiony ten warsztat, na metodę Wùo Taï składa się praca z ciałem w zakresach takich jak stawy, kości, obszar wisceralny i wymiar energetyczny. Twórcy tej metody – Nathalie i Roland Combes – mieszkają we Francji i nauczają na całym świecie, w tym od niedawna również w Polsce.

Więcej o Wùo Taï: https://wuotai.com

Warsztaty