Rola ugruntowania w metodzie Lowena

Sala A

Ugruntowanie to jedno z kluczowych pojęć w Analizie Bioenergetycznej Lowena. Co tak naprawdę oznacza i jak łączy się z autoregulacją emocjonalną? Podczas wykładu opowiem o dosłownym znaczeniu nóg w życiu, a zwłaszcza w pracy bioenergetycznej, o metodach na ugruntowanie oraz o łączeniu się ze swoimi zasobami poprzez ciało.

 

O METODZIE:

Analiza Bioenergetyczna to nurt psychoterapii uwzględniający ciało. Stworzony przez światowej sławy psychiatrę Alexandra Lowena. „Jesteś swoim ciałem” zatem wszystkie konflikty wewnętrzne zapisane są w ciele. Dwa te światy psychiki i ciała nawzajem się przenikają. „Bioenergetyka” to również przygoda w ustanawianiu nowej relacji ze sobą i swoim ciałem, opartej na zaufaniu i wrażliwości na siebie.

Analiza bioenergetyczna to doskonała forma psychoterapii, która umożliwia człowiekowi wykorzystanie swojego potencjału we wszystkich aspektach życia.

Opracowana przez Alexandra Lowena (Analiza Bioenergetyczna) opiera się na pracy z ciałem, pobudzaniu go i ożywieniu, a przez to poruszaniu emocji zastygłych w napięciach mięśniowych. Dąży do przywrócenia jedności ciała i umysłu, udrożnieniu swobodnego przepływu energii oraz ekspresji uczuć. Uczuć, których domem jest ciało. Dzięki ćwiczeniom możemy dotrzeć do prawie zapomnianych wspomnień, które zostały zamrożone, oczekują uwolnieni i integracji.

Zwroty i powroty uczestników pokazują, że ta praca jest wspierająca i ubogacająca ich życie.

Wykłady