Soma Move® – holistyczna koncepcja ruchu

Sala E

SOMA MOVE® to unikalna holistyczna koncepcja treningu grupowego, która poprawia sprawność fizyczną, pozwala wyzwolić energię i generuje siłę, a jednocześnie jest miękka i płynna, pozwalając umysłowi osadzić się w ciele i wyciszyć.

Trening obejmuje wiele ludzkich cech motorycznych, takich jak wytrzymałość, siła, zwinność, równowaga, elastyczność, koordynacja, wydolność sercowo-naczyniowa, ale też coś więcej – obecność.

SOMA MOVE® opiera się na intencji tworzenia pewnych, starannych i płynnych ruchów w połączeniu ze świadomością ciała i odbierania go jako niepodzielnej zintegrowanej całości. Dzięki temu podejściu, ćwiczący ma poczucie doświadczania naturalnego i pierwotnego ruchu, opartego na autentycznych możliwościach ludzkiego ciała.

Podczas 45 min. treningu powtarzamy 4-6 zestawów kilku ćwiczeń – ich tempo i trudność dostosowujemy do własnych możliwości ruchowych, dlatego trening skierowany jest do wszystkich, niezależnie od poziomu kondycji czy wytrzymałości.

Treningowi towarzyszy w tle inspirująca, ale nie narzucająca tempa muzyka.

Założenia programu SOMA MOVE® zawierają zestawy ćwiczeń stworzonych przez szwedzką parę trenerów – Cecilię Gustafsson, holistyczną trenerkę yogi i tancerkę oraz Linusa Johanssona, fizjoterapeutę i trenera powięziowego. Z tego połączenia wiedzy, doświadczenia i kreatywności, męskiej i żeńskiej energii, powstała koncepcja ruchu, która nie ma sobie podobnej w innych dotychczas opracowanych podejściach.

Instruktor prowadzący zajęcia jest przeszkolony i posiada licencję SOMA MOVE®.

Warsztaty