ZALETY POZYCJI BOCZNEJ
Pozycja boczna jest bardzo charakterystyczna dla masażu tajskiego. Stosowana podczas pracy na parterze osiąga szczyt swoich możliwości. Posiada liczne zalety:
👉 jest wygodna dla większości ludzi (w tym dla osób, które nie mogą leżeć na brzuchu lub na plecach z różnych powodów – w tym ciąża!),
👉 kojarzy się z poczuciem bezpieczeństwa,
👉 w odróżnieniu od najczęściej stosowanych pozycji ułożeniowych, pozwala pracować z kręgosłupem w sposób integrujący wszystkie płaszczyzny ruchu,
👉 posiada wiele wariantów umożliwiających jej łatwe dostosowanie do cech i potrzeb osoby masowanej,
👉 zapewnia swobodny dostęp do wielu części ciała jednocześnie: wewnętrzna strona jednej nogi, zewnętrzna strona drugiej nogi łącznie z biodrem, brzuch, plecy i kręgosłup, bok tułowia, szyja, głowa, no i oczywiście bark!
Pozycja boczna razem z jej wieloma wariantami (w tym pozycja embrionalna) jest na tyle wszechstronna, że zdarzają się sesje, podczas których korzystam głównie albo wyłącznie z niej.
SEKWECJA “KOMPAS BARKOWY”
Podczas tego warsztatu podzielę się z Wami jedną z moich ulubionych sekwencji do pracy z obręczą barkową. Nazywam tę sekwencję “kompasem barkowym”, bo sprawdza i poprawia ruchomość obręczy barkowej, eksplorując wszystkie możliwe wektory w stawach łopatkowo-ramiennym, mostkowo-obojczykowym, barkowo-obojczykowym oraz kompleksie łopatkowo-żebrowym.
Ale jeżeli te nazwy brzmią dla Ciebie obco, to nie przejmuj się, nie musisz posiadać teoretycznej znajomości anatomii, żeby z powodzeniem zastosować kompas barkowy.
Będzie działanie terapeutyczne, ale również przyjemność, relaks i zabawa. Będziesz miał/a szansę zarówno zrobić, jak i dostać masaż.
Po warsztacie poczujesz lekkość i większą ruchomość w barkach (co z kolei może zmniejszyć napięcia w plecach i oswobodzić oddech) i będziesz dysponować narzędziami, żeby pomóc innym czuć to samo 😉
DLA KOGO? DLA WSZYSTKICH!
Warsztat jest otwarty dla wszystkich chętnych, bez względu na poziom zaawansowania. Na pewno przyda się pewien stopień swobody w poruszaniu się w niskich pozycjach, jak siad japoński lub różne pozycje klęczne i wypady.
Jeżeli na co dzień wolisz pracować na stole do masażu – nie ma problemu: większość z tych technik można również zastosować na stole.
Przynieś koniecznie matę do jogi, karimatę, mały materac lub coś w tym deseń. Przyda się zarówno podczas masowania (żeby mieć miękko pod kolanami!), jak i podczas dostawania masażu (na pewno będzie się wygodniej leżało). Przynieś też poduszkę (albo choćby jakiś ciuch, który możesz zrolować i podłożyć pod głowę).
💥 W poniższym filmiku zobaczysz, jak może wyglądać taka praca: