speaker-info

Agata Gregorkiewicz

Choreoterapia

Absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII na kierunku tańca i sztuk choreograficznych. Ukończyła pierwszy stopień zapisu ruchu w paryskim konserwatorium ( CNSMDP) . Szkoliła się w kierunku tańca współczesnego na wielu warsztatach w Polsce( Bytomska Korporacja Tańca, Cyrkulacje, DadaHub, Studio Matejka, Zawirowania), we Francji (regularna nauka w Studio Harmonic, Canaldanse i Mikadanse w Paryżu), Hiszpanii ( Festival Deltebre Dansa, El Danseu Festival), Włoszech ( Passing Through Only) oraz Belgii ( 60 days improvisation workshop z Davidem Zambrano). Brała udział w projektach tanecznych zespołu PM Philippe Menard Compagnie (Paryż), Maria la Ribot “PARAdistinguidas” w Centrum Pompidou (Paryż), “Bazile et Zebulon”Compagnie: Cre’art (Paryż). Adeptka podyplomowego szkolenia Tańca o Charakterze Terapeutycznym przy Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii w Poznaniu. W sezonie 2013/2014 tancerka gdańskiego teatru tańca Kino Variatino. Uczestniczka rocznego kursu choreografii eksperymentalnej Choreografii w centrum w warszawskim Centrum w Ruchu. Tancerka i współautorka spektakli i performanców: “SerdUCHA”, “Ciało Botaniczne”, “Konstelacje”, “W sieci”, “RESISTANCE”, “Obłoki jasne nad Tobą”.

Laureatka Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska (w latach 2017 i 2018), Stypendium twórczego Marszałka Województwa Pomorskiego (2019) oraz europejskiego programu E-PORTUNUS (2019). 

Prowadząc zajęcia z tańca współczesnego, improwizacji oraz tańca terapeutycznego współpracuje m in z: Uniwersytetem Gdańskim, Stowarzyszeniem Przedsiębiorczości i Rehabilitacji, Instytutem Kultury Miejskiej, Gdańskim Archipelagiem Kultury, WCK w Wejherowie i innymi. Autorka inicjatywy Rusz Duszę- w ramach której prowadzi zajęcia taneczne. Pracuje z różnymi grupami wiekowymi: z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i seniorami jak również z osobami niepełnosprawnymi i chorymi psychicznie. W trakcie pracy korzysta ze swojej wiedzy na temat tańca współczesnego, tańca terapeutycznego oraz improwizacji. 

Moje zajęcia