speaker-info

Aleksandra Rud

Kontakt Improwizacja

Cześć! Mam na imię Alexandra Rud, urodziłam się na Syberii, a w marcu tego roku przeniosłam do Gdańska. To szczególny czas w moim życiu i cieszę się, że pomimo trudnej sytuacji teraz na świecie nadal możemy się spotkać i razem poruszać.

Jestem tancerką, nauczycielką Kontakt Improwizacji – KI i świadomego ruchu, twórczynią performensów oraz laboratorium ruchu. Jednak moje pierwsze wykształcenie to filologia i psychologia.

W 2007 roku zaczęłam ćwiczyć taniec współczesny, a rok później KI. W ten sposób rozpoczęłam pracę nad świadomym ruchem, zagłębiając się w jego naturę, poznając różne obszary pracy somatycznej. Moje doświadczenie ruchu i tańca balansuje na pograniczu kilku dyscyplin, w tym między innymi Axis Sillabus i Ideokinesis.

W procesie uczenia tańca bliskie są mi takie określenia, jak: każde ciało jest unikalnym żywym systemem; dwoje to zawsze więcej niż jeden; nic nie musi się wydarzyć, wszystko może się wydarzyć; uwaga to nasza świadomość, tam gdzie kieruje się nasza uwaga, kieruje się też nasz taniec, a prawdę mówiąc, całe nasze życie.

Moje zajęcia

Kontakt Improwizacja Podstawowe wzorce rozwoju ruchu – od małego do wielkiego ruchu

Sala E

Podczas tego spotkania chciałabym powrócić do podstawowych wzorców ruchu jako początku na drodze ku jakimkolwiek bardziej złożonym ruchom. To, co znamy od urodzenia. Naturalny sposób w jaki poruszamy się, gdy jesteśmy dziećmi, odkrywając nowe terytoria i tworząc nowe połączenia. Na tej podstawie budujemy bardziej złożone systemu naszych relacji z innymi ludźmi, z naszym własnym ciałem […]

Warsztaty
Więcej