speaker-info

Aleksandra Rud

Kontakt Improwizacja

Cześć, nazywam się Sasha, urodziłam się na Syberii, a od 2020 roku mieszkam w Gdańsku.

Jestem tancerką, nauczycielką improwizacji kontaktowej – KI i świadomego ruchu, twórczynią performansów, laboratorium ruchu i jamów tanecznych. Zajmuję się również indywidualną terapią somatyczną i embodiment coachingiem. Z wyższego wykształcenia jestem pedagogiem-psychologiem. Od 2012 roku praktykuję tradycyjny buddyzm tybetański szkoły Karma Kagyu.

W 2007 roku zaczęłam praktykować taniec współczesny, a rok później KI. Zaczęłam więc pracować nad uważnym ruchem, zagłębiając się w naturę uwagi i ruchu, ucząc się różnych kierunków ruchu i tańca:
Terapia tańcem i ruchem (EDMTA), Contemporary dance, Release techniques, Axis Syllabus, Ideokinezis, Contemplative dance B.Dilley itp.
W nauczaniu tańca bliskie mojemu sercu koncepcje obejmują: każde ciało jest unikalnym żywym systemem; dwoje to zawsze więcej niż jeden; nic nie musi się wydarzyć, wszystko może się wydarzyć; uwaga jest naszą świadomością, tam, gdzie kieruje się nasza uwaga, tam kieruje się nasz taniec, a tak naprawdę całe nasze życie. Taniec jest historią, jest przepływem zmian, jest zdolnością do zmiany w obecnej zmiennej rzeczywistości bez utraty smaku i przyjemności życia w każdej chwili. Taniec kontaktowy pokazuje nam nasze ograniczenia i możliwości, że możemy po prostu być i nauczyć się wybierać najlepszą wersję wydarzeń.
Zapraszam do przestrzeni tańca, zabawy, nauki oraz łatwości i radości kontaktu.

Moje zajęcia

Taniec KI – Zdolność do płynności w zmieniającej się rzeczywistości

Sala C

Kontakt improwizacja to wiedza o rozwoju ciała i umysłu. W zgodzie. W obecności. W zrozumieniu, gdzie jest ziemia, a gdzie niebo. W zdolności do zmiany, gdy zmieniają się warunki. Umiejętność utrzymania siebie w kontakcie z innymi. W zdolności do fizycznego życia w kontakcie z tym, co się dzieje, w kontakcie z drugim człowiekiem. Poddawanie się […]

Warsztaty
Więcej