speaker-info

Anna Mazuś

Mindfulness

Psycholog, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.
Absolwentka kursu socjoterapii i pomocy psychologicznej przy fundacji ETOH w Warszawie. Ukończyła dwuletnią szkołę trenerską umożliwiającą nauczanie i prowadzenie treningów redukcji stresu( MBSR ) certyfikowaną przez Institute for Mindfulness Based Approaches w Niemczech. Ukończyła Mindfulness Practitioner Foundation / Mindfulness Practitioner Certificate, certyfikowane przez Mindfulness Association (UK) Uniwerytet w Aberdeen (UK). Założycielka świetlicy socjoterapeutycznej, wspólzałożycielka Fundacji „Dobrostan“ z siedzibą w Warszawie oraz Centrum Rozwoju Osobistego ”Powidoki” w Jackowie. Socjoterapeuta prowadzący grupę młodzieżową.
Pomysłodawczyni i założycielka Koła Naukowego „Mindfulness w Trójmieście”, prowadziła warsztaty Mindfulness na Uniwersytecie SWPS w Sopocie.
Facylittor programów rozwojowych z końmi „Train the trainers”.Obecnie uczestniczka szkolenia MBCT organizowanego przez Fundację Rozwoju Mindfulness we współpracy z Oksfordzkim Centrum Uważności (Oxford Mindfulness Centre, OMC) przy Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Oksfordzie, UK. Uczyła / uczy się Mindfulness od Roba Nairna, Anny Zubrzycki, Annick Nevejan, Angie Ball, Małgorzaty Jakubczak, Kathariny Meinhard, Johana Tinge, Olafa van Kooten.
Ukończyła szkolenie Compassion certyfikowane przez Mindfulness Association (Uniwerytet w Aberdeen UK). Uczestniczka kursów medytacyjnych, odosobnień medytacyjnych, kursu redukcji stresu. Medytowała (i medytuje) w ośrodkach w Polsce, Niemczech, Indiach, Nepalu.
W Mindfulness szczególnie interesuje się obszarami zastosowań w pracy z doroslymi i młodzieżą, obciążonymi stresem związanym z nauką, pracą, narażonymi na wypalenie zawodowe, oraz z osobami, które chcą pracować nad poprawą jakości swojego życia (Mindfull eating, living). Na co dzień zajmuje się również prowadzeniem ekologicznego gospodarstwa rolnego (Organic Farm), oraz zarządza spółką.
Zainteresowanie człowiekiem, radością życia, spokojem i harmonią w życiu rozpoczęło się wiele lat temu i trwa nieprzerwanie do dziś. Zwolenniczka ruchów związanych ze zdrowym stylem życia, odżywiania, z zamiłowania naturopatka i wielbicielka niekonwencjonalnej medycyny i holistycznego podejścia do zdrowia: Slow Life, Slow Food. Czas wolny spędza spacerując, podróżując, praktykując jogę, czytając książki i jeżdżąc po nadmorskich lasach konno lub rowerem.

Moje zajęcia