speaker-info

Beata Rutkowska

Języku Ruchu w podejściu Laban/ Bartenieff

Tańczę od… zawsze

 

Od 11 lat pracuję w jednej z największych Szkół Tańca w Warszawie. Jestem uzależniona od uczenia siebie i innych. Nieustannie szukam nowych form wzbogacających mój warsztat i kompetencje do pracy z ludźmi. Dzielę się chętnie tym, co najpierw zaciekawiło mnie we własnej praktyce i co przyniosło mi wartościowy wgląd i zmianę.

 

Jestem zafascynowaną różnymi wymiarami tańca kreatywną duszą, pasjonatką rozwoju człowieka na przestrzeni życia, kobietą pełną entuzjazmu i ciekawości wobec świata i drugiego człowieka.

 

Skończyłam Podyplomowo Psychologię Społeczną na SWPS, kurs Praktyka i Mistrza w nurcie neurolingwistyki, akredytowany przez Chriss Hall. Przez kilka lat pracowałam jako Coach i Trener.

Obecnie łączę swoje doświadczenia z zakresu psychologii i pracy z ciałem, realizując Warsztaty Rozwojowe, oparte o narzędzia Terapii Tańcem i Ruchem (DMT) oraz Język Ruchu Labana/Bartenieff (LBMS).

Mam kilkaset godzin doświadczenia udziału w warsztatach, szkoleniach i własnej pracy terapeutycznej w zakresie DMT i LBMS. Jestem w trakcie Rocznego Kursu- Świadome Ciało i Język Ruchu w pracy indywidualnej i z grupami, afiliowanego przez WholeMovement, prowadzonego przez topowych nauczycieli- Agę Sokołowską i Karen Studd.

Moje zajęcia

Rytm Natury, a mój Rytm

Sala D

“Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”  Heraklit z Efezu   Wszystko jest Ruchem, a Ruch jest Zmianą. Nawet oddech, który wchodzi do naszego ciała, wychodzi z wydechem juz zmieniony.   Tematem przewodnim warsztatu będzie uchwycenie w ruchu zmienności, cykliczności, naprzemienności opadania, zapuszczania korzeni, wznoszenia i rozkwitania.    Medytacja w ruchu, ruch kreatywny i spontaniczny […]

Warsztaty
Więcej

Natura Relacji

Sala C

Relacje to zawiły labirynt, który dla każdego ma inną drogę czucia. Jedne ścieżki są nam znane,  inne są dla nas zupełną nowością.    Ruch daje nam możliwość sprawdzenia i poczucia, które  rozwiązania wypływają z nas, a które być może otwierają zupełnie nowe przestrzenie i  i perspektywy.    Tematem przewodnim warsztatu będzie pogłębienie poprzez ruch połączenia […]

Warsztaty
Więcej

Podstawowe Elementy Języka Ruchu w podejściu Laban/ Bartenieff (LBMS)

Sala B

Praktyka Świadomego Ruchu w podejściu Laban/Bartenieff kieruje uwagę na mądrość, płynącą z ciała w kilku kluczowych kategoriach:  CIAŁO, JAKOŚCI RUCHOWE, KSZTAŁT i PRZESTRZEŃ.  Rozpatruje człowieka jako całość, integrując sferę MIND i BODY. Przenikające się w życiu człowieka myśli, emocje, przekonania, ciało tworzą holistyczną jedność, która jest czymś znacznie więcej niż sumą tych składników.    Jeśli […]

Wykłady
Więcej