speaker-info

Joanna Mikołajczyk

Taniec Intuicyjny

„Tańczyłam już prawie wszystko i od wielu doświadczonych i znakomitych nauczycieli czerpałam inspirację. Droga moja zatoczyła krąg. Zaczynałam ze swoim ruchem, radośnie tańcząc co mi ciało podpowiadało, potem był balet, całonocne tańce przy dźwiękach drum’n bass. Najważniejsze było podążanie za muzyką i swoim ciałem. Potem eksplorowałam kreację dynamicznej, bazującą na choreoterapii, tai chi, butoh u Atsouchi Takenouchiego, kontakt improwizację u Milana Kozanka i Tala Avni, ruch GaGa, Labanowską analizę ruchu i tańce w kręgu. Tańczyłam improwizację w ruchu i symbolikę ciała u Detlefa Kapperta w Essen i ukończyłam kurs terapii tańcem i ruchem Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie.
Pewnego dnia poczułam energię ziemi. Moje ciało spełnienie odnalazło w plemiennych i tradycyjnych tańcach afrykańskich przy dźwiękach bębnów. W tańcu afrykańskim jestem od 10 lat i w nim pozostanę. Uczę się ze źródła u afrykańskich tancerzy w Gwinei, Gambii, Senegalu.
Od trzech lat praktykuję uważność w ashtanga jodze. Moim doświadczeniem jest również ścieżka 5 rytmów®, którą nadal podążam (Joanna Hussakowska, Jonathan Horan, Tammy Bernstein).
Po wielu latach poszukiwań tego właściwego ruchu, takiego którego moje ciało potrzebuje najbardziej, który jest uzdrawiający i z którego czerpie siłę, powróciłam do siebie. Wróciłam do małej dziewczynki, która rusza się tak jak chce… intuicyjnie i jest w tym autentyczna, podąża za swoim ciałem i swoją energia, jest sobą.”
Jako arteterapeutka wykorzystuje tradycyjne tańce afrykańskie w choreoterapii.

Moje zajęcia