speaker-info

Kamila Świąder

Joga wg metody BKS Iyengara

Był 1997 r. Miałam 24 lata i właśnie zaczynała się moja przygoda z jogą. Wcześniej raczej się nie rozciągałam, lubiłam ruch, ale raczej ten od grania i biegania. Nigdy, przenigdy podczas skłonu w przód nie złapałam się nawet za kostki, o stopach nie wspominając. Do tego zaś momentu zaliczyłam kilka ataków rwy kulszowej, niedobre zdjęcia RTG kręgosłupa z licznymi zwyrodnieniami. Doszłam do wniosku, że lepiej nie będzie i coś trzeba zrobić.
Praktykując, ucząc spotkałam wspaniałych, mądrych ludzi. Wszyscy nauczyciele, począwszy od pierwszych zajęć u p. Renaty Koby, Jurka Jaguckiego podczas 3-letniego kursu nauczycielskiego, Konrada Kocota w czasie 3-letniej asysty na kolejnym kursie nauczycielskim, Ritę Keller, która prowadziła wszystkie moje egzaminy i wielu innych, pokazali mi serce i pełnię zaangażowania.
Joga jest żywym doświadczeniem, pozwalającym nam na lepsze poznanie siebie, kim jestem, co mnie porusza, ożywia w tym momencie. Daje nam siłę i giętkość, aby w pełni zaangażować się w życie, takie jakie ono jest, czuć wdzięczność za to, co jest.

Moje zajęcia