speaker-info

Magdalena Kwaśniewska-Tafel

Core Energetics

Jestem psychoterapeutą, trenerem i coachem. Po 15 latach pracy w korporacji postanowiłam zmienić swoje życie. Zaczęłam od pracy, skończyłam na sobie. Najpierw studiowałam coaching, potem TRE, aby w końcu dotrzeć do Core Energetics. Obecnie wraz z mężem Ryszardem Tafel współtworzę sopockie Centrum Rozwoju RemediuM.

Na każdym etapie swojego rozwoju wiedziałam, że najważniejszy jest dla mnie człowiek, jego potencjał, historia, a przede wszystkim jego uczucia. Praca w Core Energetics pokazała mi, że wszystko, co „produkujemy” w głowie i „gromadzimy” w sercu pokazuje nasze ciało.

„Ciało nigdy nie kłamie… wyraża osobę, która ciało zamieszkuje…”

Core Energetics jest ewolucją psychoterapii. Jej źródło tkwi w Bioenergetyce, a jej ewolucja (rozwój) sięga do duchowości. Ważnym jej aspektem jest podejście, że każdy ma prawo do swojego wymiaru duchowości. Pracując jako terapeuta sięgam po doświadczenia z całego mojego życia. Sięgam również po swoją duchowość, która dla mnie jest niczym innym jak intuicją i głosem z serca. Moim mottem zawodowym jest założenie: uspokojenie umysłu, uzdrowienie serca jest tylko wtedy możliwe, kiedy uwolnimy nasze ciało.

Moje zajęcia

Ciało – zamrożona historia naszego życia, jako istotny element w psychoterapii Core Energetics

Sala A

Podczas wykładu opowiemy o tym, jak nasze ciała zapisują historię naszego życia i dlaczego tak istotne jest uwzględnienie ciała podczas pracy nad swoim dobrostanem. Powiemy też o tym, jak może być w tym pomocna holistyczna metoda psychoterapii, jaką jest Core Energetics.   O Core Energetics: „Usiłując stać się wyidealizowanym obrazem, dziecko wyprzedaje swoje prawdziwe ja.” […]

Wykłady
Więcej

Bądźmy w kontakcie nie tracąc siebie, warsztat Core Energetics

Sala C

W naszym życiu często zmagamy się ze sprzecznymi dążeniami do autonomii a z drugiej strony do tworzenia bliskich relacji. Nasze zranienia powstają najczęściej w relacjach właśnie i dlatego też do uzdrawiania potrzebny jest nam drugi człowiek. Podczas warsztatu będziemy doświadczać siebie w kontakcie z drugim człowiekiem i poszukiwać sposobu na bycie w relacji bez utraty […]

Warsztaty
Więcej