speaker-info

Marta Małgorzata Miguła

Laboratorium Ekspresji Ciała

Od 20 lat medytuję, zgłębiam tajniki dróg ciała i umysłu, ucząc się pełni obecności, celebracji życia w każdym momencie. Czerpię inspiracje z wielu źródeł. Jestem atropolożką kultury, muzykoterapeutką, joginką, socjoterapeutką, nauczycielką dramatycznej ekspresji ciała, instruktorką biodanza, Segni Mossi (połączenia tańca i rysunku). Ruch, taniec, joga, ekspresja, dźwięk, to dla mnie wehikuły samopoznania, uwalniające to, co zbędne i przybliżające tym samym do esencji bytu. Uczyłam się między innymi od: uczniów Grotowskiego: Zygmunta Molika, Reny Mireckiej, teatru tańca butoh od Atsushi Takenuchi, od 10 lat jestem uczennicą samozrealizowanego żyjącego mistrza Swami Vivekanandy i jego ucznia Jivana Vismaya (Shri Vivek Yoga – Barcelona i Khadana w Indiach), przez cztery lata uczyłam się od Jessicki Walker w cudownej szkole Escuela de Expresión Corporal Dramatica w Barcelonie, przeszłam trzyletni głęboki proces z medycyną ayahuasca z peruwiańskim szamanem Pio, praktykowałam Feldenkreisa, 5 Rytmów, kathak.
Obecnie prowadzę swoją kameralną przestrzeń Yoga Studio Nirmala w Pruszczu Gdańskim, wykładam na studiach podyplomowych Akademia Praktyków Jogi (GWSH w Katowicach), prowadzę szkolenia „Jak kreatywnie uczyć dzieci jogi”, zajęcia i warsztaty jogi, ekspresji, medytacji, muzykoterapii dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży, również dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Jestem mamą.

martamigula.pl

Moje zajęcia

Laboratorium Ekspresji Ciała

Sala C

Ciało żywe, ciało dusza, ciało Ty, my, ciało wszechświat, ciało kreślące linie w przestrzeni każdym gestem, każdym ruchem… Laboratorium Ekspresji Ciała to przestrzeń, w której możesz doświadczyć, odkryć nowe drogi poezji twojego ciała, poprzez taniec, ekspresję, spotkanie z sobą, z wewnętrznym dzieckiem, z przestrzenią, z innym. Kiedy ciało odkrywa nowe sposoby poruszania się w przestrzeni, […]

Warsztaty
Więcej

Joga Powięziowa

Sala E

To łagodna, bezwysiłkowa praktyka, nakierowana na głębokie odczuwanie ciała. Taka praktyka rozluźnia powięź otaczającą nasze mięśnie i organy, przynosi ukojenie dla układu nerwowego, wprowadza umysł w stan wyciszenia i pełni obecności.

Więcej