speaker-info

Piotr Bednarczyk

Somatic Experiencing / Lowen

mgr pedagogiki, filozofii i katechetyki. Trener i psychoterapeuta terapii Gestalt. Posiada Europejski Certyfikat Psychoterapii (modalność systemowa). Ukończył 4 letni pełny cykl szkoleniowy z zakresu terapii systemowej rodzin (Kraków – Centrum Psychoterapii i Poznań – WTTS). Uczestniczył w kompleksowym szkoleniu (curriculum) z zakresu terapii ericksonowskiej) w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Uczestniczył w czteroletnim szkoleniu z Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena. Posiada międzynarodowy certyfikat Somatic Experiencing (SE). Ukończył dwu letnie szkolenie z NeuroAffective Relational Model (NARM). Posiada Certyfikat z biodynamicznego oddechu uwalniania traumy. Posiada certyfikat nauczycielski Mindfulness. Ukończył dwuletnie polsko – niemieckie szkolenie integrujące pracę Moshe Feldenkraisa oraz hipnoterapię Miltona H. Ericksona. Ukończył 2 letnie szkolenie: „Ustawienia systemowe rodzin według Berta Hellingera" i 2 letnie szkolenie: „Openness, Offenheit, Otwartość" oraz kurs mistrzowski z ustawień Berta Hellingera prowadzonego przez Berta Hellingera.

Uczestniczył w 2 letnim szkoleniu z psychodramy. Posiada Certyfikat z:

Diagnozy klinicznej DSM – IV, dyplom ukończenia „Terapii krótkoterminowej jako podejścia integrującego. Uczestniczył całościowe szkolenie MER (praca powięziowa). Ukończył roczny kurs Bodynamic.

Specjalizuje się w pracy z traumą poprzez ciało. Jest autorem indywidualnej i grupowej pracy z traumą, według czterech zasad: czucie, motoryka, relacja i obecność.

Założyciel Instytutu Rozwoju Potencjału życia w Bielsku – Białej.

 

 

Moje zajęcia

Ciało jako matryca naszych doświadczeń

Sala A

Podczas wykładu postaram się przybliżyć swój sposób pracy z traumą w oparciu o potencjał życia. W tym celu pomocne będzie naszkicowanie czterech obszarów pracy tj. czucie, ruch, relacja i obecność. Każdy z nich będzie odnosił się do dynamiki pracy z traumą w oparciu o ciało i jego wewnętrzną nieświadomą dynamikę. Zwrócę uwagę na ścieżki rozwojowe, […]

Wykłady
Więcej

Potencjał i zasoby w pracy z trauma

Sala C

Podczas pracy warsztatowej będę przybliżał 4 zasady pracy z traumą: czucie, motoryka, relacja i obecność. Posłużę się naturalnym potencjałem rozwojowym, aby odsłaniać dynamikę wychodzenia z „utknięcia”. Odwołam się do intuicji rozwojowej, aby zainspirować Cię do osobistego rozwoju. Będą proponował ćwiczenia pracy z ciałem, zarówno delikatne jak i ekspresyjne, a także stosował wizualizacje. Będą zaproponowane ćwiczenia […]

Warsztaty
Więcej